مدت زمان مطالعه ۱۶ دقیقه
دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » چگونه می توان به نتایج حیرت انگیز جراحی بینی استخوانی دست پیدا کرد؟

چگونه می توان به نتایج حیرت انگیز جراحی بینی استخوانی دست پیدا کرد؟

محتوا نمایش

داشتن احساس نارضایتی از اجزای مختلف صورت می تواند ضربه بزرگی به اعتماد به نفس فرد وارد کند. این امر به ویژه در مورد افرادی که از شکل ظاهری بینی خود خجالت می کشند، صادق است، زیرا بینی جزء مهم ترین اجزای صورت می باشد و پنهان کردن آنها تقریباً غیرممکن است. جراحی زیبایی بینی، یکی از رایج ترین روش های اصلاح دفرمیتی های بینی در بین زنان و مردان می باشد. این جراحی با تغییر شکل ظاهری بینی یک تناسب و هارمونی صحیحی با سایر اجزای دیگر صورت ایجاد می شود و می تواند به بازگرداندن اعتماد به نفس فرد کمک زیادی کند.

جراحی بینی شامل جابجایی، از بین بردن یا تغییر شکل استخوان بینی و غضروف برای ایجاد شکل مطلوب تر بینی است. در اغلب موارد اندازه بینی با جراحی بینی کاهش می یابد، اما با این حال برخی از افراد برای افزایش اندازه بینی خود تحت عمل جراحی قرار می گیرند. در نهایت نتیجه نهایی جراحی بینی ایجاد یک هماهنگی بین سایر اجزای صورت می باشد.

در ادامه توضیحات دکتر علی نبی پور را در رابطه جراحی زیبایی بینی استخوانی می شنویم.

جراحی بینی توسط دکتر علی نبی پور

ویژگی بینی های استخوانی

بینی استخوانی به بینی هایی گفته می شود که روی بخش پل بینی یک قوزی وجود داشته باشد. همین امر موجب می شود بینی از زاویه نیمرخ کمی خمیده دیده شود. یکی از دلایل مهم به وجود آمدن این قوز ارثی یا ژنتیکی می باشد. البته وارد شدن ضربه به بینی و شکستگی آن در دوران کودکی و نوجوانی نیز می تواند عاملی در به وجود آمدن قوز روی بینی باشد. با توجه به مطالب بیان شده بینی های استخوانی دارای یک سری نشانه هایی هستند که شامل:

 • پوست بینی بسیار نازک با پره های بینی کوچک
 • وجود انحراف یا قوز روی بینی
 • داشتن استخوان، غضروف و بافت های بسیار محکم

اهداف کلی جراحی بینی

افزایش اعتماد به نفس

جراحی بینی فانتزی

پنهان کردن بینی که از آن فرم ظاهری آن رضایت کافی ندارید بسیار دشوار است. جراحی زیبایی می تواند با اصلاح مشکلات ظاهری بینی اعتماد به نفس از دست رفته شما را باز گرداند. بینی یکی از برجسته ترین ویژگی های صورت است و افراد اغلب بعد از انجام این جراحی احساس بهتری نسبت به خود دارند. باز گرداندن اعتماد به نفس = یکی از دلایل اصلی افراد برای انجام جراحی بینی است.

.

ایجاد تقارن بین اجزای صورت

عمل بینی در کرج

جراحی بینی با روش و هدف های مختلفی به منظور بهبود ظاهر بینی و برقراری تعادل در صورت انجام می شود. جراحی بینی می تواند بینی کج را صاف کند، بینی پهن را باریک کند و بینی های کج و دارای انحراف بینی را اصلاح کند تا تناسب کلی در چهره ایجاد کند.

.

بهبود تنفس

شش ماه پس از عمل زیبایی بینی استخوانی

این جراحی می تواند بافت های بینی را به شکلی تغییر دهد که توانایی تنفس فرد را بهبود بخشد. انسداد بینی انجام فعالیت های ورزشی و خواب را دشوار می کند و همچنین ممکن است در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند.

اگر اسپری های بینی، روش های درمان آپنه خواب و سایر روش ها را امتحان کرده اید، اما تنفس همچنان دشوار است، ممکن است انجام جراحی بهترین گزینه باشد. افرادی که این جراحی را انجام داده اند غالباً تنفس و خواب بهتری را تجربه می کنند می کنند و همچنین هنگام خواب کمتر خروپف می کنند.

.

تسکین علائم سینوسی

دو ماه و نیم پس از جراحی بینی

جراحی بینی همچنین می تواند گرفتگی مداوم، سردردهای شدید، دشواری در تنفس و سایر مواردی را که معمولاً با مشکلات سینوسی مرتبط هستند را کاهش دهد.

بهبود ساختار در بینی

شش ماه پس از عمل زیبایی بینی

خواه در یک سقوط بینی خود را شکسته باشید و یا یک نقص مادرزادی داشته باشید که می خواهید اصلاح شود، این جراحی می تواند در بهبود ساختار بینی کمک کند.

اولین قدم برای انجام جراحی بینی استخوانی

دکتر سیدعلی نبی پور

اگر تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اید، اولین قدم مراجعه به یک جراح زیبایی بینی در کرج و تعیین وقت مشاوره با ایشان می باشد.

در طی جلسه مشاوره که با پزشک جراح بینی خود دارید، سابقه پزشکی شما را بررسی و آناتومی بینی تان ارزیابی می شود. اگر به دلایل زیبایی به انجام این جراحی علاقه مند هستید، وی در مورد اهداف زیبایی با شما صحبت خواهد کرد.

جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی، یا عمل بینی در واقع نوعی عمل زیبایی است که به منظور تغییر ظاهر بینی انجام می شود و یکی از محبوب ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی در کشور و جهان است. جراحی زیبایی بینی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود و اغلب نتایج بدست آمده از این جراحی دائمی می باشد.

بسیاری از افرادی که تحت عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی قرار می گیرند با هدف کوچک کردن بینی، اصلاح کجی و رفع قوز بینی انجام می شود. ممکن است دلایلی عملکردی برای انجام جراحی زیبایی بینی نیز وجود داشته باشد. بسیاری از افراد به دلیل مشکل گرفتگی شدید بینی یا شکستگی در بینی که ممکن است در گذشته به دلیل ضربه به بینی ایجاد شده.

عمل بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی می تواند شامل چندین اقدام مهم باشد که شامل تراشیدن، برداشتن یا شکستن استخوان بینی، همچنین برداشتن یا اضافه کردن غضروف خود بینی فرد یا غضروف های مصنوعی است. این که جراح بینی از چه روشی برای انجام جراحی زیبایی بینی استفاده می کند برای هر شخص منحصر به فرد و نتایج دلخواه وی بستگی دارد.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

جراح بینی، ممکن است قبل از انجام جراحی بینی دستورالعمل های لازم قبل از جراحی را به فرد ارائه دهد. این دستورالعمل ها شامل وارد زیر می باشد:

مصرف آسپرین قبل از جراحی بینی ممنوع

هرگونه داروی رقیق شدن خون باید متوقف شود. اغلب لیستی از این داروها را می توانید از پزشک خود دریافت نماید.

انجام آزمایش خون قبل از جراحی بینی

انجام یک سری از آزمایشات قبل از جراحی به منظور اطلاع از بی خطر بودن این جراحی برای شما الزامی است.

سیگار کشیدن قبل از جراحی بینی ممنوع

برای کمک به بهبودی، ۲ تا ۳ هفته قبل و بعد از جراحی بینی سیگار کشیدن را متوقف کنید.

بعد از ایجاد برش در داخل بینی، جراح بافت های نرم را از ساختار زیرین استخوان بینی جدا می کند. پس از انجام این کار، این بافت ها قادر به حرکت و تغییر شکل بینی هستند. برای افرادی که به ایجاد تغییر بسیار زیاد نیاز دارند، ممکن است غضروف اضافی از مناطق دیگر بدن گرفته شود و در محل مورد نظر پیوند زده شود. پس از اینکه جراح شکل دلخواه نهایی بینی را ایجاد کرد، پوست و بافت را مجدداً بر روی ساختار بینی قرار می دهد. اگر اندازه بینی کاهش پیدا کرده باشد، جراح برش هایی را نیز در کنار بینی (بین بینی و گونه) ایجاد می کند.

تغییرات ایجاد شده در جراحی بینی استخوانی با عنوان تغییرات استئوتومی شناخته می شود. طی این تغییرات یک بخشی از استخوان تراش داده می شود یا ممکن است برداشته شود. به همین دلیل این روش فقط برای بینی های استخوانی کاربرد دارد. برای انجام عمل جراحی بینی استخوانی از بیهوشی عمومی استفاده می شود و معمولا فرد در همان روز می تواند به منزل باز گردد.

انواع روش های جراحی بینی

این نوع جراحی را می توان با استفاده از تکنیک باز یا بسته انجام داد. هر دو روش شامل ایجاد برش هایی در داخل سوراخ های بینی است، اما عمل جراحی باز شامل یک برش خارجی اضافی درست در زیر نوک بینی بین دو سوراخ بینی است. این برش اضافه شده دسترسی به قسمت های داخلی بینی را آسان تر می کند و معمولا زمانی از این روش استفاده می شود که نیاز به ایجاد تغییر شکل اساسی تری در بینی نیاز باشد.

پس از ایجاد برش ها، استخوان و غضروف های داخلی بینی دوباره شکل می گیرد تا یک نتیجه مطلوب حاصل شود. از این جراحی می توان برای کوچک کردن بینی یا سوراخ های بینی که خیلی بزرگ است، استفاده می شود.

کوچک شدن بینی از طریق پیوند، ترمیم یا بازسازی بینی آسیب دیده یا تغییر شکل یافته انجام می شود.

آیا جراح طی جراحی بینی، استخوانی بینی را می شکند؟

در برخی از روش های جراحی زیبایی بینی، ممکن است از روش جراحی استئوتومی استفاده شود. روش جراحی استئوتومی بینی در واقع نوعی شکستن کنترل شده بینی است. گاهی اوقات برداشتن یک قوز بزرگ از قسمت فوقانی بینی می تواند از نظر ظاهری آن را بسیار تغییر دهد و یا یک شکستگی کنترل شده موجب می شود تا بینی باریک تر شود.

شکستگی کنترل شده بینی در حین جراحی جای هیچ گونه نگرانی ندارد. این کار با دقت و با استفاده از ابزاری که دقیقاً استخوان را برش می زند، انجام می شود و افرادی که تحت جراحی استئوتومی قرار می گیرند، پس از پایان دوره نقاهت و بهبودی با هیچ مشکلی روبه رو نخواهند شد.

به طور کلی جراح بینی قبل از انجام هر گونه جراحی، آناتومی صورت بیمار و انتظار وی را از جراحی را در نظر می گیرد و برای هر شخص از یک روش به خصوص استفاده خواهد کرد. قبل از جراحی، پزشک جراح با فرد کاندید جراحی بینی در مورد انتخاب روش صحبت خواهد کرد و نگرانی های وی را در مورد عوارض احتمالی این عمل برطرف می کند.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

اغلب افراد یک هفته پس از عمل بینی می توانند به محل کار خود باز گردند. معمولا به افرادی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند توصیه می شود تا با رعایت برخی نکات ساده اما بسیار مهم دوره نقاهت پس از جراحی را به راحتی پشت سر بگذارند. این نکات شامل موارد زیر می باشد:

 • نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی باید به گونه ای باشد که هنگام استراحت به پشت بخوابید و زاویه سر خود ۳۰-۴۵ درجه نسبت به بدن باشد.
 • کمپرس یخ را تا آنجا که ممکن است به مدت دو روز بعد از جراحی ادامه دهید. (نیازی به گذاشتن کمپرس یخ هنگام خواب نمی باشد)
 • در صورت ابتلا به سرماخوردگی یا گرفتگی بینی، از یک محصول ترکیبی ضد احتقان بینی یا آنتی هیستامین استفاده کنید. با این حال، به دلیل تورم به مدت ۷-۱۰ روز گرفتگی در بینی وجود دارد. مصرف آنتی هیستامین باعث خواب آلودگی شود، بنابراین در صورت لزوم مصرف نکنید.
 • برش های ایجاد شده در قسمت های بیرونی بینی (اگر توسط پانسمان پوشانده نشده است) را چهار بار در روز وازلین بزنید.
 • از سرم های شستشوی بینی بعد از عمل به دفعات برای پاک کردن خون های خشک شده داخل بینی استفاده کنید.
 • در صورت لزوم از پانسمان زیر بینی استفاده کنید تا ترشحات و خونابه های خارج شده را جذب کند.
 • دندان های فوقانی را با دقت مسواک بزنید.
 • در صورت بروز عطسه دهان خود را باز کنید.
 • فقط در صورت بروز خونریزی از اسپری ضد احتقان بینی استفاده کنید.
 • آتل یا گچ بینی را تا حد ممکن خشک نگه دارید. کاری نکنید که باعث تعریق شما شود. در صورت جدا شدن گچ بینی با پزشک خود تماس بگیرید.
شستشوی صورت بعد از عمل بینی
 • بیشتر خونریزی ها به خودی خود متوقف می شوند. اگر خونریزی به مدت ۱۰ دقیقه ادامه داشت، با پزشک تماس بگیرید.
 • از بلند کردن اشیا سنگین خودداری نمایید.
 • از وارد کردن هر گونه ضربه به بینی خودداری نمایید.
 • به مدت هفت روز بینی از فین کردن خودداری نمایید.
 • به مدت دو هفته از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید.

به یاد داشته باشید:

 • بعد از جراحی بینی حدود دو هفته متورم می شود. از بین رفتن ۹۰٪ تورم حدود شش تا نه ماه طول می کشد.
 • نوک بینی تا چندین ماه بی حس خواهد شد.
 • از همه مهم تر، به یاد داشته باشید که در صورت بروز هر گونه مشکل ابتدا با پزشک جراح خود تماس بگیرید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی کلیک کنید.

بهبودی پس از جراحی بینی استخوانی

بعد از جراحی بینی استخوانی، یک پانسمان گچی کوچک به نام اسپلینت حدود ۷ روز روی بینی قرار می گیرد. این اسپلینت از استخوان های موجود در بینی محافظت و پشتیبانی می کند. به طور کلی حدود ۱۰ روز تا ۲ هفته طول می کشد تا تورم و کبودی های ناشی از جراحی کمی کاهش پیدا کند. پس از برداشتن اسپلینت، کمپرس سرد می تواند به کاهش بیشتر تورم کمک کند.

اغلب افراد پس از یک هفته به محل کار خود بازمی گردند.

نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی پس بهبودی کامل مشاهده می شود که این مدت زمان بین ۶ ماه تا یکسال متغیر باشد.

هیچ زخم خارجی پش از جراحی در ناحیه باقی نمی ماند، مگر اینکه در اندازه بینی تغییر ایجاد شده باشد. در این حالت، جای زخم ها سرانجام با گذشت زمان محو می شود. مدتی بعد از عمل ممکن است دور چشم ها کبودی ایجاد شود و صورت کاملاً متورم شود. برای کمک به  بهبودی هرچه سریع تر، باید از تماس مستقیم و فشار آوردن به بینی خودداری شود. ممکن است بعد از عمل کمی احساس درد تجربه شود، اگرچه برای کمک به تسکین درد داروهای مسکن تجویز می شود.

نحوه صحیح چسب زدن به بینی پس از جراحی

زمان مشاهده نتایج جراحی بینی

نتایج اولیه پس از عمل بینی بلافاصله پس از پایان دوره نقاهت مشاهده خواهد شد و به مرور زمان و با کاهش میزان تورم می توان نتایج نهایی را مشاهده کرد، گرچه این مدت زمان ممکن است تا یکسال به طول بی انجامد.

نتایج مورد انتظار از جراحی بینی

در هر روش جراحی ابتدا تناسب صورت، ضخامت پوست و آناتومی بینی بیمار در نظر گرفته می شود. بسته به نیازها و اهداف زیباجو، می توانیم بینی را به طرز چشمگیری تغییر شکل دهیم یا تغییرات ظریفی ایجاد کرد. وقتی این درمان به دلایل زیبایی انجام شود، می تواند تغییرات های چشمگیری را در ظاهر بینی و چهره فرد ایجاد کند.

تغییرات ایجاد شده پس از جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی در کرج

قوز بینی یا همان برآمدگی که اغلب روی پل بینی در برخی از افراد دیده می شود ممکن است به صورت مادرزادی یا در اثر شکستگی ایجاد شده باشد. این مساله می تواند اعتماد به نفس آنها را تحت تاثیر قرار دهد و با انجام جراحی زیبایی بینی به برقراری تناسب در اجزای چهره خود اقدام کنند.

عمل جراحی بینی همچنین می تواند به گونه ای انجام شود که طول بینی طولانی را کاهش دهد، نوک بینی را کوچک کند یا سوراخ های بینی را که بیش از حد بزگ می باشد را اصلاح کند.

تفاوت جراحی زیبایی بینی با عمل سپتوپلاستی

جراحی زیبایی بینی اغلب با هدف بهبود تنفس یا دستیابی به اهداف زیبایی مورد نظر بیمار، شکل بینی را تغییر می دهد.

سپتوپلاستی یک عمل جراحی جداگانه است که تیغه بینی یا دیواره بافت و غضروف داخل بینی را اصلاح می کند.

هدف اصلی جراحی سپتوپلاستی بهبود تنفس است.

گاهی اوقات می تواند همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

ضرورت شکستن استخوان بینی در جراحی زیبایی بینی استخوانی

هیچ دو عمل جراحی زیبایی بینی شبیه هم نیستند. صرف اینکه شما تحت جراحی زیبایی بینی قرار دارید به این معنی نیست که حتما استخوان بینی باید اصلاح، تراشیده یا شکسته شود. در حقیقت، اگر اصلاح نوک بینی به تنهایی انجام شود، فقط غضروف های بینی تغییر شکل پیدا می کنند، یا سوراخ های بینی نامتقارن یا بزرگ، کوچکتر یا متقارن تر می شوند، در این شرایط نیازی به شکستن استخوان بینی نیست.

اما به دلایل زیادی نیز جراحی زیبایی بینی به تغییر شکل استخوان بینی یا انجام جراحی استئوتومی نیاز دارد. اولین مورد برداشتن قوز بینی است. هنگام برداشتن قوز بینی، قوز استخوان بینی به طور معمول تراشیده می شود. سپس، ممکن است شکستن بینی برای اصلاح کاهش قوز لازم باشد. غالباً هنگام برداشتن قوز بینی، اگر استخوان بینی شکسته نشود، بینی پس از جراحی بسیار پهن می شود. همچنین با شکستن بینی مشکلاتی مانند کجی بینی برطرف خواهد، در این شرایط می توان استخوان بینی را به یک خط مستقیم تغییر شکل داد، و زیبایی بیشتری به بینی بخشید.

سوالات متداول جراحی زیبایی بینی

معمولا در مورد این نوع جراحی محبوب سوالات بسیاری از سوی زیباجویان عزیز می شود که در اینجا پاسخ برخی از سوالاتی را که بیشتر از جراح زیبایی بینی مطرح می شود را بیان می کنیم:

<strong>آیا می توان جراحی زیبایی بینی را در صورت داشتن سرماخوردگی انجام داد؟</strong>

در صورتی که دچار سرماخوردگی هستید جراحی شما باید به تعویق بیفتد. زیرا در این زمان مجاری بینی متورم یا وجود عفونت می تواند روند جراحی را پیچیده کند. بنابراین بهترین کار به تعویق انداختن انجام جراحی تا زمان بهبودی کامل سرماخوردگی می باشد.

<strong>چه زمانی پس از جراحی می توان از عینک استفاده کرد</strong>؟

بیشتر افراد پس از جراحی قادر به استفاده از عینک به مدت چندین هفته نمی باشند.

<strong>چه زمانی می توان پس از عمل بینی فین کرد</strong>؟

بهتر است حداقل یک هفته بعد از عمل و حتی شاید بیشتر از فین کردن بینی خودداری کنید. براساس ماهیت جراحی، پزشک جراح توصیه های خاصی به بیمار خواهد داد.

<strong>زمان استحمام پس از جراحی زیبایی بینی چیست</strong>؟

روز بعد از جراحی می توان دوش گرفت. اما نکته اصلی این است که باید از خیس شدن بینی خود خودداری کنید. سعی کنید هنگام شستن صورت خود مراقب باشید تا بینی خیس نشود.

<strong>بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی چه زمانی است؟</strong>

جراحی بینی به طور کلی تا زمانی که بینی کامل رشد نکرده باشد نباید انجام شود. بینی معمولا تا سن ۱۶ سالگی (سن بلوغ) به رشد خود ادامه می دهد بنابراین هر گونه اقدامی در خصوص عمل زیبایی بینی قبل از این سن کار عاقلانه ای نمی باشد و بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی ۱۶ سالگی به بعد می باشد.

از آنجایی که این روش درمانی شامل بیهوشی است، فرد کاندید جراحی بینی باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد و مصرف هر گونه داروی رقیق کننده خون را متوقف کند.

کلام آخر

تا زمانی که نسبت به آنچه از طریق عمل جراحی بینی به دست خواهید آورد، واقع بین باشید، از نتیجه نهایی بینی نیز بسیار راضی خواهید بود. افراد به دلایل مختلفی تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند. ممکن است تمایل داشته باشند قوز روی بینی خود را از بین ببرند، اندازه بینی خود را کاهش داده یا نمای کلی بینی خود را اصلاح کنند. انجام یک جلسه مشاوره با جراح بینی مورد نظر این امکان را به فرد می دهد تا به صورت دقیق آنچه را که از نتیجه جراحی نیاز دارد با پزشک خود در میان بگذارد و تمامی سوالات خود را در رابطه با جراحی بینی و مراقبت های بعد از آن بپرسد.

دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

آیا چسب بینی را کوچک می کند؟

آیا چسب بینی را کوچک می کند؟

زمانی که بینی‌های عقابی و استخوانی یکی از ویژگی‌های زیبایی به شمار می‌رفت احتمالا مربوط به صدها سال پیش می‌باشد، امروز بینی‌های کوچک، ظریف و خوش فرم...

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

رینوپلاستی محبوب ترین نوع جراحی پلاستیک در بین زنان و بعضا آقایان است. با این حال، قبل از برنامه ریزی برای مشاوره جراحی بینی خطرات احتمالی را بررسی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۱۰ دیدگاه ها
 1. سلام دکتر جان
  تفاوت عمل بینی استخوانی با گوشتی چیه؟

  پاسخ
  • فرآیند جراحی بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی حساس تر است. اما دوره نقاهت بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی طولانی تر است. در صورتی که جراحی بینی گوشتی به خوبی انجام نشود ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی بینی نیاز باشد.

   پاسخ
 2. سلام
  دکتر بعد از عمل بینی تنفس دچار مشکل میشه؟

  پاسخ
  • سلام . در صورتی که جراح همه اصول و تکنیک های جراحی را حین عمل به درستی رعایت کرده باشد، با توجه به کاهش اندازه بینی، هیچ مشکل تنفسی برای زیباجو به وجود نخواهد آمد. اگرچه ممکن است چند روز اول پس از عمل، بینی به دلیل وجود خونابه و ترشحات بینی دچار احتقان باشد اما این امر کاملا موقتی است و در صورت شستشوی مداوم بینی فرد می تواند به راحتی تنفس کند.

   پاسخ
 3. سلام دکتر چه زمانی بعد از عمل گچ و تامپون بینی برداشته میشه؟

  پاسخ
  • مدت زمان برداشتن گچ یا اسپلینت‌ بینی معمولا یک هفته می باشد. اما تامپونی که پس از جراحی در بینی قرار داده می شود به منظور جذب ترشحات بینی و خونابه های اضافی بینی است که معمولا طی چند روز بعد از جراحی توسط جراح برداشته می شود.

   پاسخ
 4. دوره نقاهت عمل بینی چقدره؟

  پاسخ
  • معمولا دوره نقاهت جراحی بینی حدود ۱ هفته تا ۱۰ روز می باشد اما با توجه به تورم زیادی که پس از جراحی در بینی ایجاد می شود بسته به نوع بینی و پوست آن و تکنیک هایی که جراح حین جراحی به کار گرفته است ممکن است بین ۶ ماه تا یکسال زمان بگذرد تا نتایج نهایی جراحی بینی مشخص شود

   پاسخ
 5. سلام آقای دکتر برای کاهش میزن کبودی و ورم بعد از عمل بینی چکار باید کنم؟

  پاسخ
  • استفاده از کمپرس سرد، مصرف غذای سالم، عدم مصرف نمک، توجه به توصیه های پزشک جراح، بالا نگه داشتن سر هنگام خواب و … همگی می تواند در کاهش میزان تورم و کبودی های ناشی از جراحی بینی موثر باشد.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *