دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » آیا بعد از عمل بینی دچار مشکلات تنفسی می شویم؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

آیا بعد از عمل بینی دچار مشکلات تنفسی می شویم؟

شاید یکی از مهم ترین عللی که افراد تمایلی به انجام جراحی بینی ندارند، ترس از به وجود آمدن مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی می باشد. احتمالا شنیده اید که بسیاری از افراد بعد از عمل جراحی بینی دچار مشکلات تنفسی می شوند و همواره عنوان می کنند که حس ناخوشایندی بعد از جراحی دارند. البته توجه به این نکته ضروری است که زمانی که برای یک روش زیبایی از عمل جراحی استفاده می کنید، در کنار مزایای این روش ممکن است عوارضی هم برای شما ایجاد شود. با توجه رایج بودن این عارضه بعد از جراحی، در این مقاله قصد داریم تا در مورد آن با جزئیات بیشتری صحبت کنیم و موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

  • علت سوت کشیدن بینی بعد از جراحی
  • درمان تنگی نفس بعد از عمل بینی
  • تنفس با دهان بعد از عمل بینی
  • سوالات متداول درباره مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی
  • بهترین جراح بینی در کرج

 

علت سوت کشیدن بینی بعد از جراحی

علل متعددی برای این معضل بعد از جراحی وجود دارد و معمولا جراحان نگران ایجاد این عارضه در بیماران خود هستند. احتمالا این موارد را شنیده و یا دیده اید که افراد که عمل جراحی بینی داشته اند، عنوان می کنند که قادر به تنفس درستی نیستند و یا موقع غذا خوردن بینی آن ها صدای سوت دارد. در اینجا به بررسی برخی از عل احتمالی این عارضه می پردازیم. اما می توانید مشکل تنفسی بعد از جراحی را به یکی از علل زیر مربوط بدانید. درصورتی که به هر دلیل مراجعه به جراح بینی خوب یا ماهر نداشته اید به هیچ وجه ممکن نباید انتظار جراحی بدون عوارض داشته باشید.

وجود آلرژی در فرد

برخی افراد به دلیل داشتن حساسیت های تنفسی و آلرژی بیشتر در معرض مشکلات تنفسی می باشند. حال اگر این افراد اقدام به عمل جراحی بینی هم کنند، علائم آلرژی در آن ها چند برابر شده و ممکن است سبب ایجاد مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی شود.

پولیپ های بینی

متاسفانه در عمل های بینی امکان رفع پولیپ بینی وجود ندارد و معمولا وجود پولیپ های بینی سبب مشکلات تنفسی بعد از جراحی را چند برابر می کند.

مشکل در سینوس های بینی

این عارضه هم از طریق ایجاد احتقان می تواند مشکلات تنفسی بعد از جراحی را دوچندان کند.

وجود لخته های خون در داخل بینی

البته وجود این عارضه کاملا موقتی بوده و پس از کذشت چند روز به طور کامل رفع خواهد شد. ولی همین مورد ممکن است سبب مشکلات حاد تنفسی در ساعات اولیه بعد از جراحی باشد.

درمان تنگی نفس بعد از عمل بینی

  • اگر علل اصلی ایجاد مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی مربوط به عارضه آلرژی باشد در این صورت باید فرد تا رفع علائم شدید آن از اسپری ها و داروهای کورتونی استفاده کند. البته با توجه به اینکه این داروها سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن می شوند، باید مصرف مقدار آن ها زیر نظر پزشک باشد.
  • گاهی اوقات عوارض تنفسی مربوطه جراحی به نحوه غلط جراحی بینی مربوط می شود. در این صورت افراد پس از طی کردن دوره نقاهت اولیه باید اقدام به ترمیم بینی کنند.
  • در مواردی ایجاد احتقان در اثر وجود لخته های خون است، در این موارد باید با استفاده از سرم روزانه روند شستشو بینی بعد از جراحی را ادامه داد.

جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی در کرج

تنفس با دهان بعد از عمل بینی

تنفس از دهان بعد از عمل بینی احتمالا بدترین شرایطی است که ممکن است فردی با آن درگیر باشد. همانطور که می دانید از نظر آناتومی و فیزیولوژی دهان برای تنفس طراحی نشده و استفاده مداوم از آن علاوه بر آسیب به مجاری تنفسی سبب ایجاد خشکی و حس آزاردهنده در افراد می شوند. همچنین افرادی که درگیر این معضل هستند معمولا قادر به انجام فعالیت های ورزشی درستی نبوده و به دلیل نداشتن فعالیت تنفسی درست قادر به انجام فعالیت های درست روزانه نیستند. شاید بدترین حالت عدم وجود تنفس درست در خواب باشد و برای همین منظور برخی افراد درگیر این عارضه معمولا از مشکلات تنفسی در خواب شکایت دارند. با وجود موارد گفته شده، تنفس از دهان تا چند روز پس از جراحی برای سرعت بخشیدن به پروسه ترمیم مفید خواهد بود. ولی در صورتی که فرد پس از گذشت چند روز قادر به تنفس درست از راه بینی نباشد، حتما باید برای حل مشکل پیش آمده با پزشک مشورت کند.

چهار ماه پس از عمل بینی

بهترین جراح بینی در کرج

انجام عمل بینی در کرج هم همانند دیگر شهر های ایران در مراکز کلینیکی مختلفی انجام می شود. نکته مهم در مورد انجام این روش زیبایی این است که به پزشک متخصص ماهر در این زمینه باید مراجعه صورت بگیرد. معمولا بهترین جراح زیبایی بینی در کرج، پزشکانی هستند که علاوه بر تخصص دارای مهارت لازم در این زمینه باشند.

 

سوالات متداول درباره مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

آیا  همه مشکلات تنفسی در بینی بعد از جراحی قابل رفع هستند؟

اگر مشکلات تنفسی شما حاد نبوده باشد جای نگرانی نسیت و معمولا بسیاری از این مشکلات پس از طی شدن دوره نقاهت رفع می شوند. این در صورتی است که مشکل تنفسی شما مربوط به نوع جراح و یا اشتباه در آن نبوده باشد، در صورتی که بینی شما به اشتباه جراحی شده باشد، مشکلات تنفسی تا ترمیم نشدن بینی قابل رفع نیستند.

آیا مشکلات تنفسی بینی بعد از جراحی از قبل قابل پیش بینی هستند؟

اگر مراجعه شما به یک جراح بینی در کرج با تجربه باشد قطعا قبل از عمل تصویر سه بعدی و نحوه طراحی بینی را  برای شما مشخص می کند. و معمولا جراحان متخصص میزان بروز عوارض احتمالی را به بیمار اطلاع می دهند.

نتیجه گیری

یکی از عارضه های رایج مشکلات تنفسی بعد از جراحی زیبایی بینی می باشد که به دلیل ایجاد حس ناخوشایند در افراد، معمولا بسیار آزاردهنده می باشند و در مواردی حتی ممکن است سبب مختل شدن فعالیت های روزانه افراد شوند. به طور معمول بسیاری از این عارضه ها قابل رفع بوده و پس از طی شدن دوره نقاهت بیماری از بین می روند.

دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

گلودرد بعد از جراحی بینی یکی از مشکلات رایج است، به خصوص زمانی که از بیهوشی عمومی استفاده می شود. پس از جراحی تحت بیهوشی عمومی، بسیاری از بیماران تا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *