دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » اگر قصد جراحی زیبایی بینی دارید؛ بخوانید
مدت زمان مطالعه ۱۸ دقیقه

اگر قصد جراحی زیبایی بینی دارید؛ بخوانید

محتوا نمایش

جراحی بینی که با عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می شود، با هدف تغییر شکل، اندازه، فرم بینی و برقراری تناسب بین بینی با بقیه اجزای صورت انجام می شود. بسیاری از افراد از ظاهر و فرم بینی خود ناراضی هستند و دوست دارند بینی کوچک تری داشته باشند. گاهی ممکن است وارد آمدن ضربه ای به بینی باعث تغییر فرم بینی شده باشد.

تصوری که برای اکثر افراد وجود دارد این است که این جراحی فقط به منظور اهداف زیبایی انجام می شود اما در واقع، جراحی زیبایی بینی در درمان برخی از مشکلات تنفسی بینی نیز انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی علیرغم اینکه در طول یکی دو دهه اخیر رشد و گسترش بسیاری داشته است اما همچنان حساسیت های خود را حفظ کرده است و افراد برای این که این جراحی را انجام دهند روند مخصوص پزشکی را باید پشت سر بگذارند.

از مهم ترین بخش هایی که در برنامه جراحی بینی لحاظ می شود بررسی هایی است که پیش از انجام جراحی در ساختار بینی انجام می دهند تا بتوانند برنامه جراحی را به درستی طرح ریزی کنند.

عنل زیبایی بینی

چه کسانی به عمل جراحی زیبایی بینی نیاز دارند؟


افراد ممکن است به دلایل مختلف از بینی خود راضی نباشند.

این دلایل شامل موارد ذیل می باشد:

 • عدم زیبایی بینی
 • آسیب به بینی در اثر تصادف یا ضربه
 • عدم تناسب بین بینی و بقیه اجزای صورت
 • فقدان نسبی یا کامل بینی به طور مادرزادی یا به دلایل مختلف

روش جراحی زیبایی بینی که از موفقیت بسیار بالایی برخوردار است، در برآوردن انتظارات افراد بسیار موثر است. با این حال، در برخی موارد ممکن است چندین روش جراحی لازم باشد. علاوه بر این، موفقیت در این روش نیز تحت تأثیر وضعیت بیمار، غضروف و ساختار استخوان بینی می باشد. در طول جراحی بینی می تواند تغییراتی در اندازه بینی حتی سوراخ های بینی ایجاد شود و زاویه لب و بینی تغییر کند. این ها مواردی هستند که قبل از جراحی باید با بهترین جراح بینی در میان گذاشته شوند تا پزشک بداند باید چه تغییراتی را اعمال کند.

انواع جراحی بینی کدام است؟


بیشتر افراد تصور می کنند جراحی بینی تنها برای زیبایی انجام می شود. در صورتی که از جراحی بینی برای رفع اختلالات و مشکلات تنفسی و … نیز استفاده می شود.

انواع جراحی بینی را می توان در دو دسته زیر تقسیم کرد:

جراحی رینوپلاستی

رینوپلاستی

رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی که در این مطلب هدف ما آشنایی با آن می باشد، یکی از متداول ترین نوع جراحی های پلاستیک و زیبایی محسوب می شود که روز به روز تعداد افرادی که اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند در حال افزایش است.

جراحی سپتوپلاستی

سپتوپلاستی

همانطور که گفته شد جراحی بینی همیشه به منظور زیبایی و کوچک کردن آن نمی باشد، بلکه گاهی وجهه درمانی و رفع ایرادات مهم در بینی دارد. از جمله این موارد صاف کردن انحراف بینی و مشکلات تنفسی و یا همان پولیپ می باشد.

جراحی زیبایی بینی استخوانی و بینی گوشتی

بینی های استخوانی بینی هایی هستند با ساختار غضروفی و استخوانی بزرگ که در این نوع بینی ها پوست بینی ضخامت کمی دارد.

به جهت این که بینی استخوانی پوستی نازک دارد روند جراحی را تا حدودی تسهیل می کنند.

از سوی دیگر نیز براساس تجربه و شواهد باید بگوییم نتیجه جراحی بینی استخوانی بسیار موفقیت آمیز تر از بینی های گوشتی است.

جراحی بینی گوشتی به جهت پوست ضخیمی که دارند بسیار روندی حساس دارد. بینی های گوشتی در اغلب موارد پهن هستند و نوک بینی گوشتی و بزرگ است.

جراحی رینوپلاستی

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است؟

جراحی زیبایی بینی به روش بسته

جراحی زیبایی بینی به روش بسته

در این روش برش هایی که روی بینی انجام می شود بسیار محدود است و بدون این که بینی به طور کامل باز شود از طریق لوله های بینی می توانند اقدامات جراحی را انجام دهند.

انواع تکنیک های جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی به روش باز 

در جراحی بینی به روش باز، برش ها نسبتا بیشتر است و پزشکان به دلیل این که بینی فرد را به طور کامل باز می کنند دسترسی بیشتری به نواحی داخلی بینی دارند.

جراحی بینی به روش باز

مهم ترین نکاتی که در زمینه روش های جراحی بینی وجود دارد این است که:

این روز ها روش غالب برای جراحی بینی روش باز است و اغلب پزشکان از این روش کمک می گیرند.

اما در مواردی بسته به شرایط مراجعه کننده و ساختار بینی ایشان می توانند از روش جراحی بسته نیز به اقدامات جراحی نیز بپردازند.

اما این پرسش که کدام روش برای جراحی بینی بهتر است؟ باید بگوییم که نمی توان یکی را بر دیگری ترجیح داد یا این که یک روش را بهترین دانست زیرا که هر کدام از روش ها محدودیت و مزایای خود را دارند و هر کدام از انها در شرایطی خاص کاربرد دارند. برای مثال روش باز می تواند تا حد زیادی دسترسی پزشکان را بیشتر کند و در صورتی که مشکلی خاص وجود داشته باشد به راحتی قابل حل است. از سوی دیگر نیز روش بسته برای جراحی سبب می شود که برش های کمتری در ناحیه بینی ایجاد می شود و روند بهبودی بعد از جراحی بینی کاهش یابد.

سبک های مختلف جراحی زیبایی بینی

قطعا میان اطرفیان خود افرادی بوده اند که بینی شان را جراحی زیبایی کرده اند. فرم و حالت چهره بعد از عمل بینی در هر یک از آنها متفاوت از دیگری بوده و متناسب با سلیقه و چهره خود سبک عمل بینی شان را انتخاب کرده اند. جراحی زیبایی بینی به سه فرم طبیعی، نیمه فانتزی و عروسکی انجام می شود.


عمل زیبایی بینی به سبک طبیعی

در عمل بینی طبیعی ایرادات و نواقص بینی رفع می شود اما ظاهر بینی نچرال باقی می ماند و مشخص نمی شود که فرد اقدام به جراحی زیبایی بینی کرده است.

عمل بینی به سبک نیمه فانتزی

در عمل زیبایی نیمه فانتزی مانند عمل طبیعی ایرادات، انحرافات و نواقص بینی از بین می رود. علاوه بر رفع مشکلات، ظاهر بینی کمی حالت فانتزی به خود می گیرد اما نه آنقدر که کاملا فانتزی و عروسکی شده باشد. به این صورت که ممکن است کمی رو به بالا و کوچک تر از حالت طبیعی باشد اما نه آنقدر که به چشم آید.

عمل بینی به سبک عروسکی

همانطور که از نام جراحی بینی فانتزی پیداست، فرد تمایل دارد بینی حالتی فانتزی و عروسک گونه داشته باشد. در این حالت تغییرات زیادی در ظاهر بینی و چهره فرد ایجاد می شود. سوارخ های بینی کوچکتر از موارد قبلی شده و بینی رو به بالا و فانتزی تر از حالت عادی می شود.

جراحی بینی در کرج

چرا جراحی بینی استخوانی نتیجه ای بهتر از جراحی بینی گوشتی دارد؟

مهم ترین دلیلی که موجب می شود افراد دارای بینی استخوانی بعد از جراحی زیبایی بینی نتیجه ای بهتر را شاهد باشند و به مطلوب آنها نزدیک تر باشد این است که پوست آن نازک است و ساختار بینی اجازه اقدامات بیشتری را در جهت بهبودی ظاهر بینی به جراحان بینی می دهد.

از این رو این موفقیتی که در نتیجه جراحی بینی حاصل می شود هیچ ارتباطی به میزان مهار پزشک و توانمندی های وی ندارد.

دو هفته بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

از این رو تصور نکنید که برای جراحی بینی گوشتی با انتخاب بهترین جراح بینی می توانید این مساله را به طور کامل برطرف کنید و نتیجه ای صد در صد مطلوب کسب کنید.

هرچند بهترین جراحان بینی می توانند با ظرافت هایی که در جریان جراحی بینی بکار می بندند بهترین نتایجی که امکان دارد حاصل کنند اما همچنان نمی توانیم از مشکلاتی که در روند جراحی بینی گوشتی و در نتیجه آن وجود دارد عبور کنیم.

نتیجه_ی دو هفته بعد از عمل به روش نیمه فانتزی

اقدامات و مراحل قبل از جراحی بینی


 • پیش از جراحی و در طول جلسات مشاوره، پرشک به بررسی سوابق پزشکی بیمار و شرایط فیزیکی و روانی می پردازد.
 • ساختار داخلی و خارجی بینی باید مورد بررسی قرار بگیرد. پوست بینی از جمله مهم ترین مواردی است که تاثیر مستقیم می گذارد بر نتیجه جراحی.
 • معمولا تست های تصویربرداری انجام می شود که می توانند تا حد زیادی نتایج احتمالی جراحی را نشان دهند. به علاوه این که بیمار می تواند تفاوت های قبل و بعد جراحی را به خوبی ببیند.
 • در این جلسات در خصوص تمام جوانب جراحی از روند انجام گرفته تا عوارض جراحی بینی و مراقبت های بعد از آن صحبت خواهد شد.

مواردی که باید از سوی بیمار رعایت شوند، عبارتند از:

 • کنار گذاشتن استعمال سیگار و دخانیات. نیکوتین موجود در سیگار، روند اکسیژن رسانی به بافت را مختل می کند و شاهد طولانی شدن روند بهبود و ترمیم خواهیم بود.
 • قطع مصرف داروهایی مانند آسپیرین، ژلوفن و نوافن. این قبیل داروها احتمال خونریزی حین و بعد عمل را افزایش می دهند.
 • نخوردن و نیاشامیدن مواد غذایی شش تا هشت ساعت قبل از جراحی. بیمار باید روز جراحی ناشتا باشد.

رعایت تمامی موارد به راحتی شما در طول عمل و هم چنین تسریع دوره نقاهت کمک خواهند کرد.

روند جراحی بینی به چه صورت انجام می شود؟


جراحی بینی در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد و می تواند تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام شود.

در افرادی که بینی بزرگی دارند و خواهان کوچک تر شدن بینی شان هستند، معمولا برشی داخل سوراخ های بینی زده می شود تا پزشک به استخوان و غضروف دسترسی پیدا کند. این روش جراحی اصطلاحا تکنیک بسته نام دارد. بدین معنا که بعد از پایان جراحی، هیچ گونه اسکاری مشاهده نمی شود و میزان ورم نیز بسیار کم خواهد بود.

گاهی جراحی بینی به روش باز انجام می شود. بدین معنا که برشی ما بین سوراخ های بینی زده می شود. این روش، نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت، چرا که پزشک می تواند تغییرات بیشتری را اعمال کند. بعد از جراحی، اسکار کوچکی مشاهده خواهد شد.

نحوه برش در جراحی زیبایی بینی

اما گاهی پیش می آید اندازه بینی بیمار بسیار کوچک است. در چنین شرایطی، جراحی می تواند با تکنیک باز و یا بسته انجام شود و نیاز به پیوند استخوان و یا غضرف خواهد بود. در چنین شرایطی، غضروف از گوش و یا دنده ها گرفته و به بینی پیوند زده می شود.

در پایان هر یک از روش ها، برش ها بخیه زده می شوند. معمولا از بخیه های جاذب استفاده می شود و نیازی به کشیدن بخیه ها نخواهد بود. در غیر این صورت، بیمار باید یک هفته بعد برای کشیدن بخیه ها به مطب مراجعه کند.

بعد از جراحی بینی چه انتظاری می توان داشت؟


به منظور مراقبت های لازم بعد از جراحی زیبایی بینی اقدامات زیر لازم است:

 • جراحی بینی، روش سرپایی است و نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان نیست.
 • توصیه می شود بیمار تا یک هفته بعد از جراحی، در منزل استراحت کند. کاملا طبیعی است که بیمار تا چند روز از گرفتگی بینی شکایت کند، به خصوص تا زمانی که تامپون داخل بینی است.
 • توصیه می شود روز جراحی فردی از دوستان و یا اعضای خانواده، بیمار را همراهی کنند.
 • در صورتی که میزان درد برای بیمار قابل تحمل نباشد، می تواند از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک استفاده کند.
 • توصیه می شود تا چهل ساعت از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری شود.
 • بعد از جراحی، سر باید تا حد امکان بالا نگه داشته شود. حتی توصیه می شود هنگام خوابیدن بعد از جراحی بینی نیز از یک تا دو بالشت استفاده شود.
 • اسپلینت بینی باید کاملا خشک نگه داشته شود و تا زمانی که اسپلینت بر روی بینی است، استحمام ممنوع می باشد.
 • از فین کردن باید خودداری شود. توصیه می شود با دهان باز عطسه شود.
 • از حرکات بیش از حد صورت مانند خنده و گریه خودداری کنید. به عبارتی دیگر مراقب تاثیر خنده و گریه بر نتیجه جراحی بینی باشید.
 • از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند خم و راست شدن و یا بلند کردن اجسام سنگین باید به مدت چهار تا شش هفته خودداری شود. این قبیل فعالیت ها احتمال خونریزی را افزایش می دهند. بیمار بعد از گذشت یک تا دو هفته از جراحی می تواند انجام فعالیت های سبک را از سر بگیرد.
 • رفتن به استخر و شنا تا چند هفته بعد از جراحی ممنوع می باشد.
 • استفاده از عینک چه آفتابی و چه طبی، به مدت چند هفته ممنوع است. توجه داشته باشید هیچ گونه فشاری نباید به بینی وارد شود تا فرم جدید بینی حفظ شود.
 • ممکن است بیمار مجبور باشد تا چند هفته با دهان نفس بکشد. استفاده از اسپری بینی می تواند به باز شدن بینی کمک کند.
جراحی زیبایی بینی

برگشت پذیر بودن بینی گوشتی 

بسیاری از افراد تصور می کنند که به جهت اینکه بینی گوشتی دارند و بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیمی که دارد امکان برگشت بعد از جراحی بینی وجود دارد بنابراین بهتر است که ابدا دست به چنین جراحی ای نزنند.

اما باید بگوییم که این مشکل در تمامی دنیا وجود دارد و همه افراد چنین امکانی ندارند که با بینی گوشتی نتایج قابل توجهی را شاهد باشند. از این رو معقولانه نیست که به طور کامل از جراحی بینی منصرف شوند.

زیرا جراحی بینی گوشتی می تواند تا حد قابل توجهی مشکلات بینی را برطرف کرده و به بهبود وضعیت ظاهری افراد کمک کند.

تفاوت هزینه جراحی بینی استخوانی با هزینه جراحی بینی گوشتی

برخی از افراد تصور می کنند که ساختار بینی در هزینه ای که از سوی پزشکان دریافت می شود تفاوت ایجاد می کند.

اما باید این تصور اشتباه را برطرف کنیم و این استرس را از شما بگیریم که این دو تفاوت هایی در  هزینه جراحی بینی ندارند و می توانید بدون نگرانی برای انجام آن اقدام کنید.


اینستاگرام دکتر علی نبی پور
سرنسخه دکتر علی نبی پور

سوالات متداول جراحی زیبایی بینی 

سوالات رایج در جراحی بینی که اغلب در ذهن افراد قبل از جراحی بینی ممکن است مطرح شود که در ادامه به تعدادی از این سوالات توسط دکتر علی نبی پور جراح بینی در کرج پاسخ داده می شود:

انتظارات از نتیجه جراحی زیبایی بینی باید در چه حدی باشد؟

نتایج جراحی زیبایی بینی بسته به شرایط افراد متفاوت است. با این حال، اطلاعاتی که در طی مشاوره قبل از عمل جراحی زیبایی بینی به شما داده می شود، مشخص می کند که آیا فرم نهایی بینی شما انتظارات شما را برآورده می کند یا خیر. با این حال، به یاد داشته باشید که پس از جراحی بینی باید منتظر بمانید تا زمان بهبودی به پایان برسد و انتظار نداشته باشید که نتیجه را بلافاصله پس از جراحی مشاهده کنید.

در هفته اول پس از جراحی سختی زیادی را تجربه خواهید کرد. در این دوره ممکن است درد داشته باشید. با استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک می توانید از درد خود خلاص شوید و بدون هیچ مشکلی بر این دوره غلبه کنید. تورم و کبودی های صورت بعد از عمل به سرعت از هفته دوم به بعد بهبود می یابند. در این دوره ظاهر طبیعی تری خواهید داشت. همچنین احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. از هفته دوم به بعد می توانید ورزش ها و تمرینات سبک را آغاز کنید. هفته سوم و چهارم به همین گونه خواهد بود. در پایان هفته چهارم، تقریبا بهبود پیدا خواهید کرد و به زندگی عادی خود باز می گردید. اما توجه داشته باشید حدودا ۱ سال زمان لازم است تا نتیجه دقیق بینی خود را ببینید.

آیا بعد از جراحی جای زخم روی بینی باقی می ماند؟

هر برشی که بر روی پوست ایجاد می شود پس از بهبودی جای زخم ایجاد می کند. اما این زخم ها آنچنان که تصور می شود واضح نیستند. علاوه بر این، در جراحی بینی بخ روش باز به دلیل برش هایی که بر روی پره های بینی ایجاد می شود حتی اگر جای زخم واضح نباشد، از دید نیز خارج نیست.

آیا می توان همراه با جراحی زیبایی بینی، انواع جراحی های زیبایی صورت نیز انجام داد؟

جراحی زیبایی بینی نه تنها با انجام عمل صورت متفاوت است بلکه با برخی از اعمال دیگر که شامل قسمت های مختلف بدن است نیز امکان پذیر است.

سن مناسب برای عمل زیبایی بینی چیست؟

معمولا افراد فرم بینی را از والدین خود به ارث می برند. جراحی زیبایی بینی را می توان در هر سنی انجام داد اما از آنجایی که تا شانزده سالگی رشد بینی ادامه پیدا می کند و بعد از آن، فرم نهایی بینی مشخص خواهد شد، توصیه می شود.

بهترین سن برای جراحی بینی باید بگوییم جراحی بینی نباید تا قبل از شانزده سالگی انجام نشود. معمولا انجام عمل بینی در دختران آغاز ۱۷ سالگی و در پسران آغاز سن ۱۸ سالگی توصیه می شود. البته بلوغ روحی نیز در جراحی بینی نیز نقش بسیار مهمی دارد و باید آمادگی روحی مناسبی را قبل از اقدام به این جراحی داشته باشند.

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی بینی شامل چه مواردی است؟

پاسخ به این سوال بسته به بیماران متفاوت است. اگر بیمار شرایطی دارد که مانع از جراحی وی می شود، باید این شرایط کاملا بهبود پیدا کند. به عنوان مثال، اگر فردی سیگاری است یا الکل می نوشد باید قبل از عمل بینی مصرف این دو را قطع کند. به همین ترتیب، داروهای رقیق کننده خون باید قطع شوند. به دلیل چنین شرایطی، فاصله بین معاینه اولیه و جراحی بینی می تواند بین ۱ تا ۶ ماه باشد. علاوه بر این، بی ثباتی شرایط برخی از بیماران ممکن است این دوره را تا ۱ سال افزایش پیدا کند.

ترشحات بیش از حد بینی، بعد از جراحی زیبایی بینی طبیعی است؟

طی دو هفته پس از جراحی بینی ترشحات بینی ممکن است بیش از حد طبیعی باشد. اما در پایان دو هفته، این ترشحات کاملا به حالت عادی باز خواهد گشت.

نحوه بیهوشی در عمل زیبایی بینی به چه شکل است؟

به طور کلی عمل جراحی بینی با بیهوشی به سه روش انجام می شوند. این سه روش شامل بی حسی موضعی، بیهوشی عمومی و آرام بخش وریدی می باشد.

بی حسی موضعی

از بی حسی موضعی معمولا برای عمل های سرپایی استفاده می شود و همانطور که از نام آن پیداست، بی حسی تنها در یک بخش از بدن انجام می شود. در حالت کلی پزشکان از این روش استفاده زیادی نمی کنند. چراکه مدت زمان جراحی طولانی تر از مدت بی حسی به این روش است و این نوع بی حسی تنها قسمت مربوطه را سست می کند و بی حسی و بیهوشی کامل در فرد ایجاد نمی شود.

بیهوشی عمومی

رایج ترین نوع بیهوشی در جراحی زیبایی بینی، بیهوشی عمومی می باشد. در این روش ماده بیهوش کننده به واسطه آمپول وارد رگ ها شده و فرد برای مدتی بیهوش شده و هوشیاری خود را از دست می دهد. این روش بدون خطر و عوارض جانبی بوده و سالهاست که مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد.

آرام بخش وریدی

در این روش با استفاده از داروهای آرام بخش فرد به خواب رفته و برای درد کمتر بیمار، از بی حسی موضعی نیز استفاده می شود.

آیا کشیدن سیگار در موفقیت جراحی زیبایی بینی تأثیر دارد؟

سیگار کشیدن بر تمام عملیات جراحی تأثیر منفی می گذارد. بنابراین توصیه می شود قبل از جراحی سیگار را ترک کنید. اگر نمی توانید سیگار را به طور کامل ترک کنید، حداقل باید چهار هفته، یعنی دو هفته قبل و دو هفته بعد از عمل بینی سیگار را ترک کنید.

هنگام جراحی بینی در صورت نیاز غضروف از کدام قسمت بدن خارج می شود؟

غضروف های مورد نیاز برای جراحی بینی در درجه اول از سایر قسمت های بینی تأمین می شود. اگر بافت غضروف کافی نباشد، از غضروف دنده و یا گوش خارج می شود و فرآیند جراحی بینی بدون هیچ مشکلی به پایان می رسد.

آیا عمل جراحی بینی درد دارد؟

جراحی زیبایی بینی عملی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بنابراین، در هنگام جراحی دردی احساس نخواهید کرد. با این حال، در روزهای اولیه پس از جراحی بینی درد خفیف تا متوسطی را تجربه خواهید کرد. به منظور کنترل و تسکین این دردها جراح بینی شما مسکن تجویز می کند. با استفاده منظم از این مسکن ها می توانید هفته های اول پس از عمل بینی را به راحتی پشت سر بگذارید.

عوارض جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی نیز مانند تمام عمل های دیگر ممکن است دارای عوارض و خطرانی باشد. مهم ترین این خطرات عفونت و خونریزی است. قبل از عمل توسط پزشک در مورد این مورد و عوارض جراحی بینی مشابه به شما اطلاع داده می شود. توجه به تخصص جراحی که انتخاب می کنید و شرایط پزشکی کلینیک، مرکز جراحی یا بیمارستان این خطرات را به حداقل می رساند.

از جمله عوارض جراحی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خونریزی
 • ورم صورت و بینی
 • کبودی در اطراف چشم ها
 • درد کوتاه مدت
 • مشکلات تنفسی (از موارد نادر محسوب می شود)

آیا بیمه درمانی عمل زیبایی بینی را پوشش می دهد؟

پاسخ به این سوال بسته به دلیل انجام عمل متفاوت خواهد بود. بیمه درمانی معمولاً هزینه های اجباری را پرداخت می کند. به عنوان مثال، اگر بینی شما بعد از ضربه آسیب دیده باشد و به دلیل این شرایط در تنفس مشکل داشته باشید، مطمئناً بیمه شما جراحی زیبایی بینی را پوشش می دهد. بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق در مورد وضعیت خود با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

نتیجه گیری و خلاصه کلام

در این نوشتار مهم ترین هدفی که دنبال می کردیم این بود که پرتکرار ترین سوالاتی که از سوی کاربران و نیز علاقه مندان به جراحی بینی مطرح می شود که پاسخ گوییم و در عین این که پاسخ هایی کوتاه و متخصر بود اما اصلی ترین بخش های اطلاعات را منتقل کرد. جراحی بینی در هر فردی نتایج متفاوتی را به همراه خواهد داشت.

طول دوره نقاهت نیز با توجه به شرایط جسمانی و میزان پیچیدگی جراحی متفاوت خواهد بود. جراحی بینی تغییرات چشمگیری را در ظاهر و فرم بینی ایجاد می کند و درصد رضایت بیماران نیز از این روش جراحی بسیار بالاست. آن چه که اهمیت دارد این این است که بیمار باید در طول سپری شدن دوره نقاهت، صبور باشد و تمام نکات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند تا بهترین نتایج حاصل گردد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۴]
دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۱۰ دیدگاه ها
 1. سلام چه مدت بعد از جراحی بینی باید چسب بزنم؟

  پاسخ
  • مدت زمان زدن چسب به بینی به عومل مختلفی بستگی دارد و ممکن است در افراد مختلف و بینی های مختلف هم این مدت زمان متغیره. اما به طور کلی ۲ تا ۳ ماه زمان برای زدن چسب به بینی نیاز است. البته در بینی هایی با پوست ضخیم یا به اصطلاح گوشتی این مدت زمان ممکن است بیشتر شود.

   پاسخ
 2. سلام
  اقای دکتر جراحی بینی فقط با بیهوشی قابل انجامه یا با بی حسی هم جراحی میکنید؟

  پاسخ
  • سلام ترجیح جراح همواره بر این مبنا است که جراحی بینی را با بیهوشی عمومی انجام دهد زیرا در صورت هوشیار بودن فرد ممکن است بی قراری کند و روند جراحی را دچار اختلال کند.

   پاسخ
 3. آیا ابریزش بینی بعد از جراحی بینی طبیعیه؟

  پاسخ
  • با سلام
   در روزها و هفته های ابتدایی جراحی بینی به دلیل تورم و وجود تامپون در داخل بینی عارضه آبریزش و عطسه به صورت مکرر ممکن است اتفاق بیفتد. معمولا جراحان قرص سرماخوردگی یا قرص هایی مانند تلفست برای بیماران تجویز می کنند.

   پاسخ
 4. سلام ایا تنفس بعد از جراحی بینی دچار اختلال میشود؟

  پاسخ
  • سلام ایجاد اختلال در تنفس بعد از عمل ببنی امری طبیعی است اما شستشوی بینی بعد از جراحی با سرم نرمال سالین می تواند به کاهش ورم و آبریزش بینی کمک کند.

   پاسخ
 5. سلام
  تا چه مدت باید تامپون در بینی باشد ؟

  پاسخ
  • با سلام؛ تا دو روز

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *