دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » نکاتی که قبل از جراحی ترمیمی بینی باید بدانید!
مدت زمان مطالعه ۲۴ دقیقه

نکاتی که قبل از جراحی ترمیمی بینی باید بدانید!

جراحی زیبایی بینی جزء یکی از جراحی های زیبایی محسوب می شود که در اغلب موارد به منظور ایجاد تغییر شکل ظاهر بینی انجام می شود. همچنین فرد مراجعه کننده ممکن است به دلیل انحراف سپتوم یا تنگ شدن مسیر تنفسی، دچار تنگی نفس تمایل به اصلاح آنها را داشته باشد. بنابراین جراحی زیبایی بینی فقط به منظور دستیابی به مقاصد زیبایی ظاهری نیست بلکه برای بهبود عملکرد تنفسی نیز انجام می شود.

در نهایت، هدف کلی از انجام جراحی بینی این است که بینی از نظر هماهنگی کلی بین اجزای صورت همزمان با حفظ عملکرد (و حتی بهبود) بینی بهتر می باشد.

تجربه و مهارت بالای جراح بینی از جمله ویژگی های بسیار مهم یک جراح  به منظور انجام جراحی زیبایی بینی می باشد. علاوه بر این، برقراری ارتباط خوب بین بیمار و جراح و داشتن انتظارات واقع گرایانه از جراحی بینی نیز بسیار مهم است.

اما از آنجایی که هیچ گاه دریافت نتیجه یک جراحی بینی به صورت صد درصد نمی باشد، گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلفی مانند ضعیف بودن ساختارهای بینی و یا بروز چسبندگی های مختصری که ممکن است مدتی پس از جراحی در بینی اتفاق بیفتد موجب بروز مشکلات زیادی در فرد ایجاد خواهد شد.

بنابراین این اشکلات باید اصلاح شوند. در این شرایط است که فرد نیاز به انجام جراحی ثانویه بینی یا جراحی ترمیمی بینی دارد.


برخی از سوالاتی که ممکن است توسط افرادی که قصد جراحی ترمیمی بینی در کرج را دارند مطرح شود که در ادامه این نوشتار قصد داریم به این سوالات جراحی زیبایی بینی پاسخ دهیم اما قبل از آغاز، نکاتی را در مورد جراحی بینی بیان خواهیم کرد.

جراحی ترمیمی بینی چگونه انجام می شود؟

بهترین جراح ترمیم بینی در کرج چه کسی است؟

در جراحی ترمیمی بینی چه تغییراتی در بینی ایجاد می شود؟عمل ترمیمی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی ترمیمی، که به آن جراحی زیبایی بینی اصلاحی یا جراحی زیبایی بینی ثانویه نیز گفته می شود نوعی عمل بینی است که برای اصلاح مشکلات تنفسی یا ناهنجاری های زیبایی که در گذشته در به دلیل جراحی زیبایی بینی قبلی ایجاد شده بود (یا مشکل به طور کامل حل نشده بود) انجام می شود.

جراحی ترمیمی بینی به دانش گسترده ای از آناتومی صورت و آگاهی از تکنیک های دقیق نیاز دارد که می تواند برای ارزیابی نگرانی های عملکردی و زیبایی شناختی مناسب در ساختار بینی و اصلاح آنها با دقت مورد استفاده قرار گیرد.

اگر دچار آسیب دیدگی ناشی از ضربه سخت به بینی هستید می توانید با یک جراح ترمیمی بینی خوب مشورت کنید.

روش جراحی بینی ترمیمی بسته به نوع آسیب دیدگی صورت و اهداف جراحی هر بیمار متفاوت است.

اغلب جراحان بینی از استراتژی های پیشرفته جراحی برای رفع نیازهای مربوط به هر فرد برای دستیابی به نتیجه ای استثنایی و طبیعی استفاده می کنند. در طی یک جلسه مشاوره، اطلاعاتی به منظور رفع نگرانی هایی در رابطه با بحث زیبایی و مشکلات عملکردی در ساختار بینی تهیه بین جراح بینی و فرد کاندید جراحی بینی رد و بدل خواهد شد.

جراح بینی سپس غضروف بینی، چارچوب ساختاری و بافت پوست را به طور دقیق بررسی و معاینه می کند تا نتیجه بهینه از جراحی را ایجاد کند.

جراحی ترمیمی بینی چگونه است؟

هدف از جراحی ثانویه بینی

هدف کلی از انجام این جراحی کاملا واضح و مشخص است. همانطور که از نام این جراحی پیداست، این یک جراحی ثانویه بینی می باشد که پس از جراحی زیبایی بینی در صورت عدم نارضایتی بیمار و وجود اشکال در شکل، ساختار و عملکرد بینی انجام می شود. این جراحی در اکثر مواقع از جراحی اولیه بینی دشوارتر و پیچیده تر می باشد زیرا جراح بینی علاوه بر اصلاح مشکلات به وجود آمده در جراحی اول باید تغییرات زیادی را در بینی ایجاد کند.

به عبارتی دیگر هدف اصلی جراحی زیبایی بینی ثانویه این است که جراح بینی بتواند تناسب را در بینی زیباجو برقرار کند تا با سایر ویژگی های صورت به خوبی تعادل داشته باشد و در عین حال با موفقیت هر گونه نگرانی زیبایی و یا عملکردی را برطرف کند.

جراحی ترمیمی بینی می تواند به منظور کمک به بهبود مشکلات بینی و بی نظمی زیر انجام شود:

جراحی ترمیمی بینی

مزایای جراحی ترمیمی بینی

اصلاح آسیب های ناشی از جراحی اولیه بینی، شکستگی یا آسیب دیدگی بینی
اصلاح اندازه، شکل و ظاهر کلی ساختار بینی
ترمیم و جراحی انحراف تیغه بینی یا سایر عملکردهای بینی
بازگرداندن تنفس طبیعی و حس بویایی

فواید جراحی زیبایی بینی

واقعیت های جراحی بینی

کاندیدای مناسبی جراحی ترمیمی بینی

کاندیدای جراحی زیبایی ترمیمی بینی کسانی هستند که از نتیجه عمل قبلی بینی خود ناراضی هستند، چه از نظر زیبایی، چه از نظر عملکردی یا هر دو.

با این حال دکتر علی نبی پور توصیه می کند که افراد حداقل یک سال پس از عمل اولیه خود برای انجام عمل ترمیمی اقدام نمایند.

زیرا یک سال زمان کافی برای برطرف شدن کامل تورم و مشخص شدن فرم نهایی بینی پس از رینوپلاستی اولیه می باشد.

جراحی زیبایی بینی
عمل بینی ترمیمی

مانند هر روش دیگر جراحی، افرادی که قصد جراحی ترمیمی بینی دارند نیز باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند.

بیماری زمینه ای پزشکی نداشته باشند. افراد باید غیرسیگاری باشند (یا حداقل شش هفته قبل از جراحی بینی سیگار را ترک کرده باشند).

انتظارات واقع بینانه ای از جراحی بینی ترمیمی داشته باشند.


بهترین زمان برای انجام جراحی ترمیمی بینی

با توجه به اینکه پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی ممکن است حس نارضایتی در افراد بسیار بالا باشد و درخواست هر چه سریع تر جراحی ثانویه را داشته باشد، معمولا جراحان بینی توصیه می کنند کمی برای انجام آن صبر کنند. زیرا چند ماه اول پس از جراحی، بینی کاملا متورم است و حتی ممکن است زخم های داخل بینی به طور کامل بهبود پیدا نکرده باشد. همچنین برای قضاوت در مورد نتیجه جراحی زیبایی بینی این مدت زمان بسیار کوتاه است. در نتیجه افراد باید حداقل یک سال پس از جراحی اولیه بینی تحمل کنند تا احتمال آسیب به ساختار بینی پس از جراحی ثانویه به حداقل برسد.اقدامات لازم قبل از جراحی ترمیمی بینی

 • از آنجا که جراحی شما طی بیهوشی عمومی انجام می شود، لازم است هشت ساعت قبل از جراحی ناشتا باشید، در این مدت نباید حتی آب و مایعات دیگر بنوشید.
 • شب از جراحی قبل از جراحی حمام کنید.
 • شب قبل از عمل بینی ترمیمی از مصرف شیر، تخم مرغ و غذاهای سنگین یا پرچرب خودداری کنید.
 • خانم ها در روز جراحی از انداختن جواهرات و زیوالات خودداری کنند.
 • خانم ها همچنین باید توجه داشته باشند تا روز جراحی بینی هیچگونه آرایش صورت و چشم (ریمل مژه و ابرو) یا لاک استفاده نکنند.
 • مردان باید ریش خود را تمیز تراشیده باشند.
 • از سه روز قبل از جراحی تا سه هفته بعد از کشیدن قلیان و نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • از شما خواسته می شود تا روز جراحی شخصی شما را همراهی کند.
 • توجه به نکات ارائه شده از سوی جراح در مورد مراقبت های بعد از جراحی بینی از جمله مواردی است باید به آن توجه کامل داشت.
نتیجه جراحی بینی در خانمی جوان
شش ماه پس از عمل زیبایی بینی استخوانی

مراحل جراحی بینی ثانویه

نحوه جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی ترمیمی به طور معمول با استفاده از برش هایی انجام می شود که در همان ناحیه عمل زیبایی بینی اولیه ایجاد می شوند، برش های ایجاد شده در این ناحیه موجب می شود تا جای زخم کمتری در ناحیه ایجاد شود.

برش هایی که طی جراحی بینی ترمیمی ایجاد می شود شامل برش های کوچکی است که در داخل سوراخ های بینی (روش بسته) و یا علاوه بر برش های داخلی یک برش عرضی نیز در ستون میان دو سوراخ بینی (روش باز) ایجاد می شود. این اصطلاحات مربوط به نوع روشی است که برای شروع جراحی زیبایی بینی استفاده می شود. تنها تفاوت بین این دو روش، برش های کوچکی است که روی پوست بین سوراخ های بینی ایجاد می شود که این برش ها در جراحی رینوپلاستی به روش باز ایجاد می شود. این برش ها به سختی قابل مشاهده است. اغلب جراحان بین رینوپلاستی باز و بسته، جراحی به روش باز را انتخاب می کنند. زیرا جراحی رینوپلاستی به روش باز موجب می شود، جراح دید واضح تری از ساختار بینی هنگام جراحی داشته باشد.

به کمک هر دو روش، بافت نرم، غضروف و استخوان به طور دقیق شکل می گیرد. در موارد خاص ممکن است برای ایجاد نتیجه مطلوب به پیوند غضروف از گوش و یا دنده مورد نیاز باشد.

بسته به پیچیدگی عمل، جراحی زیبایی بینی ترمیمی به طور معمول حدود دو تا سه ساعت به طول می انجامد و اغلب افرادی که تحت جراحی ترمیمی قرار می گیرند می توانند در همان روز با کمک یکی از دوستان نزدیک یا یکی از اعضای خانواده خود به منزل بازگردند. در نتیجه آموزش گسترده و روش جراحی پیشرفته دکتر نبی پور، تقریباً همه افرادی که تحت جراحی زیبایی بینی ثانویه قرار می گیرند معمولا کمترین عارضه و ناراحتی را پس از این جراحی تجربه می کنند و دوره نقاهت کوتاه تری خواهند داشت.


روند بهبودی جراحی ترمیمی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

طول دقیق دوره بهبودی پس از جراحی بینی ترمیمی به جنبه های منحصر به فرد جراحی هر فرد بستگی دارد. با این حال اقدامات زیر به منظور کاهش طول دوره نقاهت بعد از جراحی ترمیمی بینی نیاز است:
بلافاصله پس از جراحی زیبایی بینی ثانویه یک آتل یا تامپون داخل بینی قرار داده می شود تا از بینی در طی روزهای اولیه پس از جراحی بهبود محافظت کند. در صورت نیاز به پیوند غضروف از گوش یا دنده، ممکن است باندی بر روی ناحیه نیز قرار داده شود.

حدود یک هفته پس از جراحی بینی ترمیمی معمولا آتل، اسپلینت بینی، و بخیه ها برداشته می شوند. تورم و کبودی از عوارض جانبی جراحی بینی معمول بعد از عمل است، اما توجه داشته باشید این علائم موقتی است و به تدریج خود به خود برطرف شود. بروز درد شدید بعد از جراحی غیر معمول است، اگرچه هرگونه ناراحتی تجربه شده را می توان به کمک داروهای مسکن ساده که از سوی جراح بینی تجویز می شود، تسکین داد.

اغلب افراد ۷ روز پس از جراحی ترمیمی بینی می توانند به کار و فعالیت های روزمره و عادی خود باز گردند، اما برای اطمینان از بهبودی کامل باید چندین هفته دیگر از انجام فعالیت های سنگین اجتناب شود. اگرچه اکثر تورم معمولاً طی یک هفته کاهش می یابد، اما به طور کلی ممکن است یک سال طول بکشد تا تورم به طور کامل کاهش یابد.


مراقبت های بعد از عمل از روز اول تا زمان برداشتن آتل بینی (۷ تا ۱۰ روز)

 • چند ساعت پس از جراحی، شما آماده ترخیص از بیمارستان یا کلینیک خواهید بود به شرطی که بتوانید با کمک پرستار از رختخواب خارج شوید، راه بروید، به دستشویی بروید، مقداری مایعات بنوشید، بدون حالت تهوع یا استفراغ و داشتن وضعیت سلامتی عمومی مطلوب و علائم حیاتی طبیعی.
 • پس از بازگشت به خانه، همیشه حالت نیمه نشسته داشته باشید حتی هنگام خواب.
 • هر ۲ تا ۳ ساعت بایستید و چند قدم راه بروید.
 • هنگام خواب دو بالش زیر سر خود قرار دهید.
 • نیازی نیست سر خود را خیلی بالا بگیرید. اما اجازه ندهید سرتان پایین بیفتد.
 • حتما مایعات خنک بنوشید و سوپ بخورید. علاوه بر این، می توانید غذاهای نرم بخورید که نیاز به جویدن سخت و طولانی مدت نباشد.
 • از خوردن آب کرفس در دو هفته اول پس از جراحی خودداری کنید، زیرا ممکن است منجر به افت فشار خون شود.
 • کمپرس سرد را به مدت ۴۸ ساعت استفاده کنید. هرگز از کمپرس گرم استفاده نکنید.
 • نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی به گونه ای است که یک هفته در حالت نیمه نشسته بخوابید. بعد از یک هفته، تا زمانی که بینی روی بالش گذاشته نشود، می توانید به پهلو بخوابید.
 • نیازی به غرغره آب نمک نخواهید داشت مگر اینکه به شما چنین توصیه ای از سوی پزشک جراح شود.
 • تب خفیف پس از جراحی طبیعی است و با نوشیدن مایعات می توان آن را کاهش داد.
 • وجود لخته خون چشم بعد از جراحی طبیعی است.
 • سوزش گلو طبیعی است و طی چند روز برطرف می شود. اگر احساس تهوع نمی کنید مایعات خنک و همچنین شیر گرم را با عسل بنوشید.
 • توصیه می شود با دهان باز عطسه کنید.
 • از مصرف کپسول ژلوفن در هفته اول پس از جراحی خودداری کنید، زیرا این امر باعث تشدید خونریزی می شود.
 • تا زمانی که جراح اجازه این کار را ندهد از فین کردن بینی خودداری کنید، زیرا این امر باعث تشدید خونریزی می شود.
 • می توانید پانسمان زیر بینی در صورت بروز خون آبه و ترشحات بینی خودتان تعویض کنید.
 • آتل بینی حداقل یک هفته در محل خود باقی خواهد ماند. هرگز آن را دستکاری یا خیس نکنید.
 • سعی کنید بیشتر اوقات استراحت کنید. تا دو هفته از انجام فعالیت های بدنی شدید و مقاربت جنسی خودداری کنید.
جراحی زیبایی بینی
پس از جراحی رینوپلاستی
 • می توانید با مسواک نرم دندان های خود را به آرامی مسواک بزنید.
 • لب بالایی خود را دستکاری نکنید.
 • حداقل به مدت دو هفته از مکالمه تلفنی طولانی و فعالیت های اجتماعی خودداری کنید.
 • به مدت دو هفته از خندیدن طولانی و خندیدن خودداری کنید. لباس های که از جلو یا عقب بسته می شود به مدت یک هفته بپوشید. از پوشیدن پیراهن ورزشی، ژاکت، تی شرت و یقه اسکی خودداری کنید.
 • به مدت یک هفته موهای خود را نشویید، مگر اینکه شخص دیگری را برای شما انجام دهد.
 • هرگز پانسمان بینی خود را مرطوب نکنید. فقط داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید.
 • برخی از افراد ممکن است بعد از جراحی دچار یبوست شوند که با مصرف مایعات و سبزیجات پخته شده و همچنین پیاده روی مختصر در طی چند روز رفع می شود.
 • در روز برداشتن آتل قبل از مراجعه به پزشک حمام کنید. مردان ریش های خود را تمیز تراشیده باشند. بهتر است که در این مرحله بینی خود را خیس کنید، زیرا به برداشتن آتل کمک می کند.
 • تامپون های بینی را دستکاری نکنید. زیرا دو تا سه روز پس از جراحی باز نمی شوند.

هزینه عمل جراحی ثانویه بینی

هر روش جراحی بینی بر اساس نیازها و اهداف خاص فرد کاندید جراحی بینی متفاوت خواهد بود و هزینه کلی آن به میزان نگرانی های رفع شده و پیچیدگی کلی عمل بستگی دارد.

اما اگر جراحی زیبایی بینی ثانویه اغلب به منظور اهداف پزشکی انجام می شود (به عنوان مثال. برای اصلاح مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی و …) ممکن است هزینه آن به طور جزئی یا کامل توسط  بیمه ارائه دهنده خدمات درمانی تحت پوشش قرار گیرد.

عواملی که می توانند هزینه جراحی بینی را تحت تأثیر قرار دهند شامل موارد زیر می باشد:

 • میزان پیچیدگی جراحی
 • هزینه های داروی بیهوشی
 • هزینه های بیمارستان یا مرکز جراحی
 • دستمزد جراح

بهترین جراح ترمیم بینی در کرج

عمل جراحی ثانویه بینی یکی از جراحی های بسیار حساس و پیچیده ای می باشد و در صورت عدم انتخاب صحیح بهترین جراح بینی می تواند عواقب بدی را به دنبال داشته باشد.

باید توجه داشت که انتخاب یک جراح ترمیم بینی در کرج که یک شهر پرجمعیت با وجود جراحان بینی بسیاری که دارد می توان کار را برای افرادی که متقاضی انجام جراحی ثانویه بینی می باشند دشوار سازد.

بنابراین دقت و داشتن وسواس در داشتن یک انتخاب درست به منظور انجام جراحی ترمیمی بینی در کرج یکی از گزینه های بسیار مهم به شمار می آید که افراد قبل از هر گونه اقدام باید به آن توجه کند.

بهترین جراح ترمیمی بینی همواره در تلاش است تا بتوانند تجربه ای ایمن، راحت و موثر را برای هر زیباجویان خود فراهم کنند.

مراقبت و توجه فردی تمرکز اصلی است و یک جراح بینی خوب باید آمادگی پاسخ به هر گونه سوال مطرح شده در مورد عمل ببنی از سوی افراد را پاسخ دهد یا نگرانی هایی را که ممکن است در کل روند بهبودی ایجاد شود را برطرف کند.


سوالات متداول جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ثانویه به عنوان یک روش ترمیمی برای اصلاح نقص مادرزادی، جراحی ترمیم برای جراحت مانند شکستگی بینی یا صرفاً به دلایل زیبایی انجام شود. گاهی اوقات این روش همراه با جراحی آندوسکوپیک سینوس برای بیماران مبتلا به سینوزیت مداوم یا با سپتوپلاستی انجام می شود، این روش برای اصلاح تیغه بینی دارای نیز صورت می گیرد. در اغلب موارد این عمل به طور موثر مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی و همچنین بهبود ظاهر بیمار را درمان می کند.


کلام آخر

اگر چه ممکن است نتیجه جراحی بینی استخوانی و گوشتی اولیه برای افراد بسیار غیر قابل تحمل باشد و حتی احتمال آسیب های روحی جدی در آنها وجود داشته باشد اما اکیدا به جراحان بینی توصیه می شود زودتر از یک سال اقدام به انجام این جراحی نکنند حتی اگر فرد اصرار به انجام جراحی ترمیمی بینی داشته باشد. در این مدت جراح بینی می تواند با دادن امید و دعوت فرد به آرامش، تحمل این زمان را برای وی راحت تر کند.

منابع:

https://www.kufacialplasticsurgery.com/reconstructive/nasa

https://www.dr-farhang.com/en/recommendation.htm

دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

گلودرد بعد از جراحی بینی یکی از مشکلات رایج است، به خصوص زمانی که از بیهوشی عمومی استفاده می شود. پس از جراحی تحت بیهوشی عمومی، بسیاری از بیماران تا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۱۶ دیدگاه ها
 1. من بینیمو پیشتون عمل کردم ولی عکسمو نزاشتید چرا؟قشنگ شده که

  پاسخ
  • سلام چشم عکس شماروهم میگذاریم

   پاسخ
 2. دکتر من بینیمو دو سال پیش عمل کردم نیمه فانتزی میخوام ببینم الان میتونم با ترمیم یکم فرمشو طبیعی تر کنم و ازنی فرم فانتزیش دربیاد؟

  پاسخ
  • سلام.ترمیم در صورتی منطقی هست که بینی مشکلات جدی داشته باشه.بخاطر ریزه کاریها صلاح نیست مجددا عمل بشین.چون عمل مجدد یا ترمیم هم هزینه بالاتر و هم مخاطرات بیشتر داره و سخت تر هم هست

   پاسخ
 3. چند وقت بعد از عمل می توان استحمام کرد؟

  پاسخ
  • سلام در هفته اول بعد از جراحی به دلیل اینکه چسب ها و گچ بینی نباید خیس شود رفتن به حمام توصیه نمی شود اما بعد از یک هفته قبل از برداشتن گچ میتوانید استحمام کنید

   پاسخ
 4. سلام آقای دکتر
  هزینه ترمیم بینی چقدره؟

  پاسخ
  • سلام بینی شما باید معاینه و بررسی بشه تا هزینه رو اعلام کنیم با شماره ۰۲۶۳۲۲۱۶۴۰۳ تماس بگیرید

   پاسخ
 5. سلام بینی من گوشتی از نوع ۵ هست ، و دچار شکستگی شده ایا بعد از جراحی احتمال برگشت وجود دارد؟

  پاسخ
  • سلام اگر خوب جراحی بشه برگشتی وجود نداره. ولی کلا بینی گوشتی در عمل جراحی تغییر کمتری نسبت به بینی استخوانی میکنه

   پاسخ
 6. سلام اقای دکتر من ۶ ماهه عمل بینی کردم پیش دکتری که سرشناس هم نبودن
  فرم بینی من خیلی بد شده. نوک بینی ام کلا افتادگی پیدا کرده. با جراحی ترمیمی اصلاح میشه؟

  پاسخ
  • سلام البته که با جراحی بینی ترمیمی تمام مشکلات برطرف می شود اما نکته ای که وجود داره اینه برای انجام عمل ترمیمی بینی باید حداقل ۱ سال از جراحی بینی اولیه شما بگذره سپس برای جراحی ترمیمی اقدام کنید

   پاسخ
 7. سلام
  هزینه عمل ثانویه بینی چقدره؟
  من کارگرم دکتر میخوام عمل کنم ولی میترسم بازم اونی نشه که میخوام

  پاسخ
  • سلام در رابطه با هزینه شما باید تشریف بیارید مطب با از نزدیک فرم بینی شما بررسی و معاینه شود تا هم هزینه اعلام شود و هم در رابطه با عمل ترمیمی شما مشاوره های لازم صورت گیرد

   پاسخ
 8. سلام اقای دکتر من ۱۵ سالمه
  اصلا از فرم بینی ام خوشم نمیاد.میخوام عمل کنم

  پاسخ
  • سلام به دلیل اینکه در این سن بینی هنوز رشد کافی رو نداشته بهتر است تا پایان سن ۱۸ سالگی صبر کنید سپس برای جراحی بینی اقدام کنید

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *