دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » سوالاتی که باید از جراح زیبایی بینی بپرسید
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

سوالاتی که باید از جراح زیبایی بینی بپرسید

علیرغم این که جراحی بینی جزء آن دسته از جراحی های زیبایی است که در طول سال های اخیر به طور گسترده از سوی بهترین جراحان بینی انجام شده است اما همچنان افرادی که برای انجام این جراحی رغبت دارند همچنان نگرانی هایی را در این زمینه دارند. همین نگرانی و استرس باعث می شود که پیش از آغاز روند جراحی افراد در همان جلسات ابتدایی پرسش هایی را در خصوص جراحی زیبایی بینی مطرح سازند.

در این مقاله مهم ترین و پرتکرارترین سوالات مربوط به جراحی زیبایی بینی را گردآوری کرده ایم و به همراه پاسخ دقیق آن ها را تقدیم شما خواهیم کرد.

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی چه سنی است؟

به لحاظ قانونی افرادی که به سن ۱۸ رسیده اند می توانند خودشان بدون هیچ گونه مانعی حقوقی برای انجام این جراحی زیبایی اقدام کنند. اما توصیه اکید بهترین جراحان بینی و متخصصین در زمینه انواع جراحی های زیبایی این است که بهترین سن برای انجام جراحی بینی زمانی است رشد بینی به یک ثباتی رسیده باشد. معمولا این اتفاق بعد از دوران بلوغ  و بعد از سنین ۱۸ سالگی رخ می دهد. بنابراین بهتر است تا این زمان عجله نکنید تا روند جراحی با موفقیت بیشتری پیش رود.

تامپون چقدر داخل بینی باقی می ماند؟

علت استفاده از تامپون بعد از جراحی بینی، پیشگیری از خونریزی و تورم در بینی است. اما نهایت مدت زمانی که نیاز است تامپون داخل بینی باشد ۴۸ ساعت است که بعد از گذشت این مدت زمان می توانید با مراجعه به جراح تان آن را خارج کنید.

گچ بینی چه زمانی برداشته می شود؟

گچی که روی بینی قرار داده می شود از حرکت و تحریک پذیری بینی جلوگیری می کند. گچ بینی بعد از گذشت یک هفته از روی بینی برداشته می شود.

آیا ممکن است جراحی بینی را با لیزر انجام داد؟

باید قاطعانه بگوییم که خیر. انجام جراحی بینی با لیزر غیر ممکن است. تمامی شایعات و اخباری که در زمینه انجام جراحی بینی با لیزر پخش می شود از اساس کذب است و امکان جراحی با لیزر وجود ندارد.

زیرا که برای برداشت بخش های اضافی بینی از جمله پوست بینی، استخوان و غضروف آن باید از تیغ جراحی کمک گرفت و لیرز ها نمی توانند در این زمینه کمکی به کوچک شدن بینی کنند.

جراحی بینی چقدر طول می کشد؟

جراحی زیبایی بینی زمانی بین ۱ تا ۲ ساعت زمان می برد. در واقع این مدت زمان در افراد مختلف با توجه به میزان پیچیدگی روند جراحی و نیز انواع اقداماتی که باید در جنب جراحی زیبایی بینی انجام شود متغیر است. برای مثال افرادی که جراحی زیبایی بینی را همزمان با جراحی پلیپ بینی انجام می دهند قطعا کمی بیشتر طول می کشد نسبت به جراحی فردی که صرفاً تحت جراحی بینی قرار می گیرد.

جراحی بینی گوشتی نیز نسبت به جراحی بینی استخوانی مدت زمانی بیشتری را به خود اختصاص می دهد.

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

بینی گوشتی به دلیل ساختاری که دارد احتمال بازگشت آن و افتادگی نوک بینی در آن وجود دارد. اما مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که این روز ها تکنیک های جراحی پیشرفت زیای داشته اند و بهترین جراحان بینی می توانند با بهترین تکنیک ها احتمال بروز هر گونه خطر و نیز بازگشت بینی گوشتی را به کمترین میزان برسانند.

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر است؟

جراحی بینی از جمله جراحی های زیبایی است که در ابتدا پزشک جراح باید تمامی بخش های صورت و بینی را مورد ارزیابی قرار دهد تا بتواند هزینه دقیق جراحی زیبایی بینی را تعیین کند.

عوامل زیر بر تعیین هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارند:

  • نوع بینی
  • روش جراحی
  • تخصص پزشک جراح
  • میزان تجربه پزشک جراح
  • پیچیدگی و دشواری روند جراحی
  • میزان مشکلاتی که در بینی باید رفع شود
  • دارو هایی که باید پیش از عمل و بعد از آن مصرف کنید
  • هزینه های کلینیکی مربوط به بیهوشی و سایر ابزار آلات در روند جراحی

 

 

در این مقاله تلاش مان بر این بود که بتوانیم پاسخ های مختصر اما کاملی به پرسش های طرح شده از سوی کابران و نیز متقاضیان جراحی بینی ارائه کنیم.

اگر پرسشی برای شما مطرح است که در این مقاله پاسخ نگفته ایم در زیر این مقاله و در بخش کامنت ها پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت پرسش شما را پاسخ گوییم.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

رژیم غذایی مناسب بعد از عمل بینی چیست؟

عمل بینی از مهم ترین و حساس ترین جراحی‌ های زیبایی می‌ باشد، که رسیدن به نتیجه‌ مطلوب بعد از انجام آن، نیازمند مراقبت ‌های ویژه و رعایت مواردی همچون...

خطرات بیهوشی در جراحی بینی

خطرات بیهوشی در جراحی بینی

ترس از اتاق عمل و بیهوشی تا کنون نتوانسته افراد مشتاق به عمل بینی را از کار خود منصرف کند. همه‌ افراد می‌ دانند که در ضمن عوارض زیادی که برای خود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *