دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » چند نکته مهم برای یافتن بهترین جراح بینی در تهران + عکس های عمل بینی
مدت زمان مطالعه ۱۹ دقیقه

چند نکته مهم برای یافتن بهترین جراح بینی در تهران + عکس های عمل بینی

بینی یکی از قسمت‌های مهم صورت می‌باشد که تاثیر زیادی بر زیبایی افراد دارد و هر ساله افراد زیادی جهت جراحی بینی به منظور تغییر اندازه و فرم آن اقدام می‌نمایند، در این بین یکی از بزرگترین نگرانی‌های مراجعین انتخاب یک جراح خوب می‌باشد زیرا هرگونه مشکلی که به دلیل عدم تخصص و تجربه‌ی جراح در حین جراحی پیش بیاید منجر به نارضایتی بیمار خواهد شد، در برخی موارد نتایج جراحی بینی به حدی غیرطبیعی می‌باشد که بیماران احتیاج به جراحی ترمیمی بینی دارند جهت اصلاح مشکلات عملکردی و زیبایی که حین جراحی اول ایجاد شده است، جراحی ترمیمی از بسیاری جهات نسبت به جراحی اولیه پیچیده‌تر و سخت‌تر می‌باشد و ممکن است به نتایج دلخواه بیمار منجر نشود، بنابراین دقت در انتخاب یک جراح بینی خوب اولین قدم در مسیر جراحی بینی می‌باشد، در ادامه به بررسی ویژگی‌های یک جراح بینی خوب خواهیم پرداخت.

عمل زیبایی بینی
موارد جزئیات
نکات مهم برای رسیدن به یک بینی ایده آلتناسب بینی با سایز اجزای صورت
طبیعی بودن بینی
تامل در تصمیم گیری
محافظت از عملکرد بینی
اهداف عمل بینیعمل زیبایی بینی
عمل ترمیمی بینی
عمل زیبایی و ترمیمی
انواع جراحی های زیبایی بینیجراحی بینی گوشتی
جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی طبیعی
جراحی بینی ترمیمی
توصیه های مهم قبل از عمل بینیمشاوره قبل از عمل
ترک مصرف سیگار و الکل
قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون
انجام آزمایشات لازم قبل از جراحی
ناشتا بودن ۸ ساعت قبل از عمل بینی
رعایت نکات بعد از عمل بینیاستفاده از کمپرس سرد تا ۲۴ ساعت بعد از عمل بینی
مصرف غذاهای نرم مانند سوپ
عدم استفاده از عینک تا ۱ ماه بعد از عمل
استفاده صحیح از چسب بینی

بینی مشخصه و کانون مرکزی صورت شماست. یک عمل بینی خوب تاثیر بسزایی در ظاهر و اعتماد به نفس شما دارد. به همین دلیل است که تغییر شکل بینی یکی از ۵ روش رایج جراحی زیبایی است. اما محبوبیت این روش به معنای آسان بودن آن نیست. هر بینی و هر صورت متفاوت است، نیاز به یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه دارد که به تقارن و زیبایی‌شناسی صورت توجه داشته باشد. کلید جراحی زیبایی بینی نتیجه‌ای طبیعی است که با چهره بیمار همخوانی داشته باشد. این امر مستلزم بررسی دقیق و ارزیابی، نه تنها آناتومی، بلکه خواسته های بیمار است. اگرچه این روش را می توان از طریق یک برش بسته یا داخل بینی انجام داد، اما در اغلب موارد جراحان زیبایی بینی از روش باز استفاده می کند که در آن یک برش پلکانی کوچک در سراسر کلوملا (نوار پوست و غضروف که نوک بینی را به لب بالایی می پیوندد) به یکدیگر متصل می شود. برش هایی که در داخل بینی پنهان شده اند تا غضروف، بافت نرم و استخوان و همچنین سپتوم بینی به وضوح دیده شوند. این امکان کاهش دقیق، تغییر موقعیت و پیوند (در صورت لزوم) را فراهم می کند. علاوه بر ضرورت زیبایی شناختی چنین جراحی، ملاحظات عملکردی نیز باید در نظر گرفته شود. این اغلب به این معنی است که جراحی برای بهبود راه هوایی بینی به طور همزمان انجام می شود. رینوپلاستی باید با دقت متناسب با خواسته های هر بیمار و فرم کلی صورت او و همچنین آناتومی دقیق بینی او انجام شود. این روش به گونه ای طراحی شده است که با صورت هر بیمار مطابقت داشته باشد و از «نگاه عمل شده» اجتناب کند.

اما در این میان ممکن است سوالاتی در ذهن شما که قصد انجام عمل زیبایی بینی دارید شکل بگیرد اما پاسخی برای آنها پیدا نکرده اید. بهتر  است بدانید جراحی زیبایی بینی یک عمل اورژانسی نیست و شما هر زمان که بخواهید می توانید برای انجام آن اقدام نمایید. اما باید قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات لازم را در این خصوص بدست آوردید. ما برای شما مطالبی آماده کرده ایم که در ادامه می توانید با مطالعه آن در خصوص انتخاب بهترین پزشک جراحی بینی در تهران اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

بهترین جراح بینی کیست؟ یک جراح بینی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ پیش کدام پزشک عمل زیبایی بینی انجام دهیم؟

در این نوشتار، ما شما را در مورد عناصر مشترک همه عمل های بینی خوب راهنمایی می کنیم.

تماس-با-دکتر-نبی-پور

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی نام پزشکی برای چیزی است که بسیاری از مردم آن را “عمل بینی” می نامند. راینو به معنای بینی و پلاستی (که از کلمه یونانی پلاستوس گرفته شده است) به معنای “شکل گیری یا قالب گیری” است. جراحی زیبایی بینی یکی از چالش برانگیزترین جراحی ها در تمامی جراحی های پلاستیک صورت و زیبایی است. این نیاز به مهارت، آموزش و یک چشم کلیدی برای تقارن دارد. همچنین نیاز به مهارت پیشرفته در جراحی عملکردی بینی دارد، همانطور که در زیر بحث خواهم کرد. این روشی است که فراتر از یک جراحی، بلکه یک هنر است.

اغلب جراحان بینی زمانی که با بیماران خود در مورد جراحی زیبایی بینی صحبت می کنند، به آنها اطلاع می دهند که هدف از جراحی زیبایی بینی چیست. دو مورد از مهم ترین این اهداف شامل موارد زیر است:

برای بهبود شکل، تقارن و ظاهر بینی

برای حفظ یا بهبود عملکرد بینی (مانند توانایی تنفس)

این دو ویژگی کلیدی مشاوره با جراح پلاستیک صورت به زیباجویان عزیز کمک می کند تا در انتخاب جراح مناسب برای خود راحت باشند.

جراحی بینی در تهران

یک جراح ماهر و با تجربه در انجام جراحی بینی در طول یک مشاوره شخصی به زیباجویان کمک می‌کند در مورد شکل، اندازه و موقعیت بینی مورد نظر خود را بیان کنند سپس جراح تعیین می کند که آیا کاندیدای خوبی برای جراحی بینی هستند یا خیر.

آپارات دکتر علی نبی پور

انتظارات شما از جراحی بینی

توانایی های یک جراح بینی خوب می تواند باورنکردنی باشد. تکنیک ها، تکنولوژی و آموزش های مدرن به جراح اجازه می دهد تا عمل زیبایی بینی را به بهترین شکل ممکن اتجام دهد. اما، یک عمل بینی خوب باید با انتظارات واقع بینانه ای انجام شود. شکل صورت، ساختار بینی و تقارن صورت، همگی بر آنچه که با عمل بینی امکان پذیر است، تأثیر می گذارد. بهترین جراحان جراحی بینی تاکید زیادی بر مدیریت انتظارات شما دارند. در نهایت به نتیجه ای برسید که با انتظارات شما مطابقت دارد. برخی از آنها علاوه بر بررسی کارهای گذشته توسط جراح بینی، فناوری تجسم را نیز ارائه می دهند.

محبوبیت تجسم رایانه ای رو به افزایش است و به افراد این امکان را می دهد که ببینند با انجام عمل های مختلف بینی چه شکلی خواهند داشت.

چگونه می توانم شکل بینی مورد نظر خود را برای جراح زیبایی خود توضیح دهم؟

رینوپلاستی که به آن جراحی تغییر شکل بینی نیز می گویند، یک روش فوق العاده قدرتمند است. با انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه، رینوپلاستی می تواند تعادل و تقارن را در صورت ایجاد کند و به بیماران کمک کند تا به ظاهری که همیشه می خواستند برسند. به این دلایل، با بیش از هزاران جراحی بینی تنها در سال اخیر، به طور مداوم به عنوان یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در رتبه بندی قرار می گیرد.

جراحی زیبایی بینی، هم به مهارت جراحی بالایی نیاز دارد و هم به ارتباط عالی پزشک و بیمار نیاز دارد. اگر تا به حال به این فکر کرده اید که بهترین جراحان زیبایی چگونه نتایج مطلوب جراحی بینی را به بیماران خود ارائه می دهند، این نوشتار را بخوانید.

نتایج خیره کننده رینوپلاستی به این بستگی دارد که بتوانید ظاهر بینی مورد نظر خود را به طور موثر با جراح خود در میان بگذارید.

ماوراطب-دکتر-نبی-پور

نحوه جراحی بینی برای هر بیمار مختلف است

درک این نکته مهم است که نحوه جراحی بینی برای همه به یک صورت نیست. یک جراح زیبایی ماهر شکل و یا اندازه بینی را تغییر می دهد تا خواسته های زیبایی زیباجو را برآورده کند. او همچنین با شما در ارتباط خواهد بود که چه نتایجی را می توان به طور منطقی انتظار داشت. به همین دلیل است که انتخاب یک جراح زیبایی با تجربه و دارای مهارت کافی برای انجام جراحی بینی بسیار مهم است.

یافتن بهترین جراح بینی

جای تعجب نیست، بهترین جراحی بینی توسط بهترین جراحان زیبایی بینی انجام می شود. یک جراح پلاستیک صورت و بینی با دیدی عمیق برای زیبایی شناسی، تقارن و مهارت های جراحی ماهرانه بهترین گزینه برای اطمینان از نتایج درجه یک خواهد بود.

در اینجا چند نکته ساده برای کمک به پیدا کردن بهترین جراح بینی در نزدیکی شما وجود دارد:

جراحی-بینی-خانم-

شهرت و بررسی سابقه پزشکی

نگاهی به مدارک پزشکی و همچنین شهرت پزشک مورد نظر خود بیندازید. اکثر مردم در مورد میزان رضایت خود در مورد نتایج جراحی بینی خود نظرات مختلفی داده اند که با کمی دقت و توجه می توانید اطلاعات زیادی در مورد جراح بینی خود کسب نمایید.

تحصیلات پزشک

اگرچه همه جراحان پلاستیک تحت برنامه‌های آموزشی سخت‌گیرانه هستند، درجات آموزش و دانش می‌تواند متفاوت باشد. یکی از جنبه هایی که باید در نظر گرفت، تخصص است. پزشکی که در جراحی زیبایی صورت تخصص دارد، می‌تواند در جراحی زیبایی بینی تخصص بیشتری نسبت به کسی که به همه چیز می‌پردازد، ارائه دهد.

عمل-زیبایی-بینی-
نتیجه-عمل-زیبایی-بینی

تجربه پزشک

با جراحی بینی، ظاهر صورت خود را در دستان یک پزشک قرار می دهید. به دنبال فردی باشید که نه تنها با تجربه است، بلکه تجربه کار با جراحی های مشابه بینی را نیز دارد. هنگامی که برای مشاوره به یک جراح بینی مراجعه می کنید، اکثر جراحان پلاستیک صورت به شما اجازه می دهند عکس های قبل و بعد از جراحی های دیگری را که در گذشته انجام داده اند مشاهده کنید.

ارائه دستورالعمل های مراقبتی بعد از عمل توسط پزشک

در حالی که بیشتر مسئولیت بر عهده جراح پلاستیک است، شما نقش مهمی در نحوه انجام عمل بینی خود دارید. پس از جراحی، جراح بینی باید برنامه مراقبت های بعدی را ارائه دهد. ارائه مراقبت های بعد از جراحی بینی پیچیده نیست، اما رعایت آن بسیار مهم است. شما باید اجازه دهید عمل بینی به درستی بهبود یابد تا به نتایجی که انتظار داشتید برسید. ریکاوری دقیق رینوپلاستی به شما کمک می کند تا ظاهر بینی زیبا و مورد دلخواه خود را بدست آورید.

نتیجه جراحی بینی

اگر تصمیم شما هم برای انجام جراحی زیبایی بینی قطعی است، توصیه می کنیم فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

نمونه-جراحی-زیبایی-بینی
نام و نام خانوادگی
شماره تماس
اطلاعات با موفقیت ثبت شد.
ارسال فرم با خطا مواجه شد. لطفا پس از بررسی مجددا ارسال نمایید.

اینستاگرام-دکتر-علی-نبی-پور

ویژگی‌های یک جراح بینی

دانش تخصصی

از آن‌جایی که بینی هر فردی از لحاظ ظاهری با دیگران متفاوت می‌باشد، جراحی هر بینی نیز متفاوت می‌باشد. جراح بینی باید با آناتومی صورت افراد آشنایی کامل داشته باشد، به عنوان مثال فرم بینی بعد از جراحی در خانم‌ها کاملاً متفاوت با آقایان می‌باشد و عدم دقت به این مسئله موجب می‌شود در برخی موارد نتایج تاسف باری را همراه داشته است، به عنوان مثال مردانی که پس از جراحی بینی‌های ظریف، سربالا و کوتاه دارند پس از جراحی به دلیل عدم تطابق بینی با جنسیت خود دچار مشکلات بسیاری از لحاظ عاطفی و اهتماد به نفس خواهند شد. همچنین قومیت و آناتومی صورت یکی از نکات مهم می‌باشد، بنابراین جراح بینی باید با آناتومی چهره‌ی افراد در قومیت‌های متفاوت آشنا باشد تا بتواند بینی متناسب با چهره‌ فرد را ایجاد کند.

تجربه

یکی از ویژگی‌های دکتر جراحی بینی در تهران مهارت و تجربه‌ی او می‌باشد، هرچند که دانش تخصصی عامل بسیار مهمی می‌باشد اما مهارت و تجربه یکی دیگر از عوامل مهم می‌باشد. جراحی که در گذشته جراحی‌های بسیاری را با موفقیت انجام داده است به طور حتم در سایت خود آلبومی از عکس جراحی‌هایی که در گذشته انجام داده است را ارائه کرده است، شما با مراجعه به سایت جراحان مختلف و مقایسه عکس‌های قبل و بعد از جراحی بینی در افراد متفاوت می‌توانید تا حدودی به مهارت و تخصص وی پی ببرید. همچنین زمانی که در اتاق انتظار منتظر نوبت خود هستید می‌توانید با مراجعین قبلی صحبت نمائید و از اینکه آیا از نتیجه‌ی جراحی رضایت داشته‌اند اطلاعات مفیدی را کسب نمائید.

مهارت ارتباطی و کلامی

یک متخصص جراحی بینی در تهران باید از مهارت اجتماعی بالایی برخوردار باشد تا بتواند با مراجعین خود خیلی سریع ارتباط برقرار کند، در برخی موارد مراجعین نمی‌توانند خواسته‌های خود را به طور دقیق و واضح بیان کنند، در این مواقع جراح باید سعی کند با فراهم آوردن محیطی گرم و صمیمی به تمام صحبت‌های آن‌ها دقت کند و سپس نظر خود را ارائه نماید. طیف افرادی که جهت جراحی بینی مراجعه می‌نمایند بسیار گسترده می‌باشد، افراد جوان، میانسال با شغل و تحصیلات مختلف، بنابراین جراح باید توانایی لازم جهت برقراری ارتباط با این افراد و خانواده‌های آن‌ها را داشته باشد تا مراجعین به وی اعتماد کنند و به راحتی خواسته‌های خود از نتیجه جراحی را بیان نمایند. احترام به تمام مراجعین و خواسته‌های آن‌ها نیز از نکات مهمی است که یک جراح بینی خوب باید به آن دقت نماید.

تطابق با دانش جدید

با توجه به پیشرفت روزافزون دانش پزشکی در همه‌ی حیطه‌ها، یک جراح زیبایی بینی باید نسبت به روش‌ها و ابزارهای نوین در رشته‌ی جراحی بینی اطلاعات به روز داشته باشد، هر ساله روش‌های نوینی جهت کاهش عوارض پس از جراحی، کاهش میزان درد و ناراحتی پس از جراحی و کاهش دوره نقاهت ارائه می‌شود؛ واضح است که اگر دانش تخصصی جراح با پیشرفت‌های نوین به روز نشود نتیجه‌ی جراحی زیبایی بینی ممکن است عوارض جانبی بسیاری را برای بیمار به همراه داشته باشد.

محیط راحت و صمیمی مطب

به عنوان آخرین مورد لازم است به این نکته دقت نمائید که محیط مطب به چه صورتی می‌باشد، زمانی را که شما در اتاق انتظار می‌گذرانید باید در یک محیط راحت و آرام سپری شود، مبلمان و دکوراسیون اتاق انتظار باید به گونه‌ای باشد که فرد به دور از اضطراب بتواند دقایقی را منتظر بماند. رفتار پرسنل و کارکنان مطب و کلینیک باید همراه با احترام و مهربانی باشد تا افراد بتوانند در زمان مراجعه برای ویزیت‌های قبل و بعد از جراحی احساس آرامش و راحتی داشته باشند، نوبت دهی مطب باید به گونه ای باشد که افراد مدت زیادی را برای نوبت خود در انتظار باقی نمانند، مخصوصاً در ویزیت‌هایی که پس از جراحی انجام می‌شود به دلیل اینکه ممکن است بیمار دچار درد و ناراحتی باشد لازم است که به هیچ وجه معطل نشود.

با توجه به تمام مواردی که ذکر شد می‌توانید بهترین جراحی بینی در تهران را انتخاب نمائید و مطمئن باشید که از نتایج جراحی بسیار راضی خواهید بود.

عکس های ارسالی مراجعه کننده ی عزیزمون بعد از جراحی بینی-

[ays_quiz id=’2′]

سوالات متداول جراحی زیبایی بینی

منابع:

https://rhinoplastytoronto.ca/blog/about-rhinoplasty/what-good-nose-jobs-have-in-common/

https://www.droakleysmithrhinoplasty.com/

https://www.rcseng.ac.uk/careers-in-surgery/careers-support/skills-and-qualities-of-a-surgeon/

دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

گلودرد بعد از جراحی بینی یکی از مشکلات رایج است، به خصوص زمانی که از بیهوشی عمومی استفاده می شود. پس از جراحی تحت بیهوشی عمومی، بسیاری از بیماران تا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۶ دیدگاه ها
 1. سلام آقای دکتر میخواستم بدونم نتایج جراحی بینی برای همیشه ماندگاره ؟

  پاسخ
  • سلام. بعد از جراحی بینی، بینی نمی تواند به حالت قبلی خود باز گردد. بنابراین در صورتی که بینی بعد از عمل نیاز به تغییرات مجدد داشته باشد ممکن است جراحی ترمیمی بینی توسط جراح انجام شود.

   پاسخ
 2. دکتر جراحی بینی اندازه و قد بینی رو کوچیک میکنه؟ قد بینی من خیلی بلنده و پهناش هم خیلی زیاده

  پاسخ
  • اگر هدف از جراحی بینی کوچک کردن آن باشد پزشک جراح با مشورت بیمار و بررسی تناسب سایر اجزای صورت اندازه بینی را کوچک می کند و تغییرات لازم را اعمال میکند

   پاسخ
 3. اقای دکتر ممکنه جراحی بینی صدا رو هم تغییر بده؟

  پاسخ
  • در اغلب موارد جراحی زیبایی بینی موجب تغییر صدا نمی شود. اما افرادی که به واسطه شغلی که دارند به صدای خود نیاز دارند مانند خوانندگان و دوبلورها ممکن است بعد از جراحی بینی متوجه تغییر جزئی صدای خود شوند. به همین دلیل لازم است قبل از جراحی مزایا و معایب جراحی بینی توسط جراح با بیمار مورد بررسی قرار گیرد.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *