دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » عمل بینی در کرج + فیلم جراحی زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه ۳۳ دقیقه

عمل بینی در کرج + فیلم جراحی زیبایی بینی

از جمله شایع ترین جراحی های زیبایی، می توان به جراحی بینی اشاره کرد. امروزه جراحی زیبایی بینی طرفداران زیادی دارد و به همین دلیل جراحان زیادی در نقاط مختلف ایران در این زمینه فعالیت می کنند. شاید شما هم یک با به این فکر کرده باشید که آیا بینی شما هم نیاز به جراحی دارد یا خیر. فرقی نمی کند در کدام منطقه از شهر، کشور یا جهان قرار دارید، هر جا که باشید برای اقدام به یک جراحی پر ریسکی مانند جراحی زیبایی بینی قطعا باید بهترین انتخاب را داشته باشید به دنبال یک جراح بینی حاذق و با تجربه ای بگردید.

بهترین جراح بینی در کرج کیست؟ آیا می خواهید این جراحی به بهترین شکل ممکن انجام شود؟ چگونه بهترین عمل بینی را انجام دهیم؟ آیا دوست دارید بینی طبیعی انجام دهید؟ آیا بین عمل بینی مردان و زنان تفاوت وجود دارد؟ ممکن است تصمیم گیری کمی سخت باشد. اگر در ایران زندگی می کنید و تصمیم شما برای انجام جراحی بینی در کرج قطعی است و آمادگی کامل برای رفتن به اتاق عمل را دارید، بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. ما به شما کمک می کنیم تا بهترین جراحی زیبایی بینی را در کرج انجام دهید به عبارت دیگر شما را در بهترین و درست ترین تصمیم در انتخاب جراح بینی مورد نظر خود راهنمایی می کنیم.

آیا جراح خود را در کرج انتخاب کرده اید؟

آیا می دانید جراح بینی شما از چه سطح تخصصی برخوردار است و آیا برای انجام این عمل از تجربه کافی برخوردار است؟ بیماران قبلی وی چقدر رضایت دارند؟ اینها نکاتی است که هنگام انتخاب جراح باید به آنها دقت کرد. بنابراین نمی توانید به راحتی یک جراح خوب برای انجام جراحی بینی انتخاب کنید. انتخاب بهترین جراح بینی باعث می شود بعد از جراحی بینی مشکلی جدی نداشته باشید و از انجام این کار پشیمان نشوید.

بهترین جراح بینی در کرج

اگر شما هم ساکن کرج می باشید و قصد اقدام به جراحی زیبایی بینی را دارید توصیه می کنیم در انتخاب بهترین جراح بینی دقت های لازم را داشته باشید زیرا جراحان بسیار با تجربه ای در این زمینه در شهر کرج مشغول به فعالیت می باشند. زیرا تحقیق و بررسی برای انتخاب یک جراح بینی خوب، رضایت از جراحی را تا حد قابل قبولی افزایش می دهد. زیرا نکته بسیار حائز اهمیت برای متقاضیان جراحی بینی، کسب نتیجه مورد نظر می باشد.

با انتخاب بهترین جراح بینی در کرج عوارض جراحی را کاهش دهید

بهتر است قبل از هر اقدامی با عوارض احتمالی جراحی بینی آشنا شوید و در مورد آنها تحقیق کرده باشید. به طور کلی، جراحی بینی ممکن است عوارضی مانند خونریزی، عفونت یا عوارض بیهوشی ایجاد کند. برخی از عوارض جانبی خطرناک شامل بی حسی، خونریزی، زخم بینی، تورم بینی و صورت، آسیب دائمی به اعصاب و بسیاری دیگر از عواقب خطرناک دیگر است. اگر عوارض احتمالی جراحی بینی را در نظر نگرفته اید، توصیه می شود تحقیقات لازم را در این زمینه داشته باشید. اما خیلی نگران نباشید، انتخاب بهترین جراح بینی باعث کاهش چشمگیر عوارض جراحی بینی و کاهش دوره بهبودی بعد از جراحی بینی می شود. بنابراین اگر انتخاب درستی داشته باشید، جای نگرانی نیست.

اکنون ممکن است بپرسید چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنید یا ممکن است انتخاب یک جراح خوب، به دلیل اینکه جراحان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند کمی دشوار باشد. در این مقاله، ما به شما در انتخاب جراح بینی کمک می کنیم.

جراحی زیبایی بینی در کرج

امروزه جراحی های زیبایی توسط متخصصان جراحی بینی و متخصص گوش، حلق و بینی انجام می شود. به منظور انتخاب جراح بینی خوب در کرج می توان از راه هایی مانند بررسی نتایج جراحی های سابق جراح، جلسه مشاوره حضوری و تطبیق انتظارات از جراحی بینی استفاده کرد. یک جراح بینی خوب علاوه بر ارتباط موثر و توجیه بیمار نسبت به جراحی، رعایت نکات لازم برای قبل و بعد از جراحی را برای بیمار شرح می دهد. اطمینان خاطر و آرامش بیمار، جراحی بینی را سهل تر و نزدیک تر به نتایج دلخواه پیش می برد.

بهترین جراح بینی چه کسی است؟

اولین قدم در این راه این است که لیستی از بهترین جراحان جراحی بینی تهیه کنید.

 ابتدا به دنبال بهترین پزشکان در زمینه جراحی بینی باشید و فهرستی از نام آنها تهیه کنید. برای انجام این کار، می توانید آنها را در صفحه گوگل جستجو کنید یا بهترین صفحات جراحی بینی را در صفحاتی مانند اینستاگرام جستجو کنید، جایی که امروزه فعالیت های زیادی در این پلتفرم وجود دارد. معمولاً جراحانی که در انجام این عمل حرفه ای عمل می کنند، در این بسترها بسیار فعال هستند و در اینترنت برای نمایش نمونه کارها فعالیت می کنند.

اگر فرصت مرور این صفحات را ندارید، می توانید از سایت CPSO دیدن کنید. این سایت لیستی از جراحان جراحی بینی را در اختیار شما قرار می دهد. خوبی این سایت این است که تمام اطلاعات مورد نیاز برای پزشکان مختلف را جمع آوری کرده و لیست کاملی را در اختیار شما قرار می دهد.

بهترین جراحان را از لیست آماده شده انتخاب کنید

به نظر شما کدام پزشک در لیستی که تهیه کرده اید بهتر است؟ برای انتخاب گزینه مناسب از لیست، باید سابقه کار پزشکان، مدارک تحصیلی و زمینه فعالیت آنها را بررسی کنید. همچنین، اگر محل مطب پزشک برای شما مهم است، می توانید نزدیکترین پزشک منطقه خود را انتخاب کنید.

دیدن نمونه کارهای جراح را فراموش نکنید.

پس از انتخاب جراح، نمونه کارها را حتماً ببینید. برای این کار می توانید به صفحات رسمی پزشک مراجعه کنید. دیدن نمونه جراحی زیبایی بینی به شما در ارزیابی کار پزشک کمک می کند.

در روش جراحی بینی، نکات زیادی باید توسط جراح در نظر گرفته شود تا فرم نهایی بینی مطابق میل بیمار و صورت او شکل بگیرد. بنابراین، حتماً به نمونه کارهای جراح توجه کافی داشته باشید و در نظر بگیرید که آیا جراح تمام بینی بیماران را در یک مدل انجام داده است یا خیر؟ آیا بینی های عمل شده زیاد سربالا نیستند؟ و بسیاری نکات دیگر که هنگام مشاهده نمونه ها باید به آنها توجه کنید.

حتماً با بیماران قبلی پزشک خود صحبت کنید.

پس از مشاهده صفحات رسمی پزشک، بهتر است با بیماران قبلی پزشک ارتباط برقرار کنید. این ارتباط باعث می شود رضایت آنها را بسنجید و نحوه عملکرد پزشک را بشناسید.

یک گام مهم در انتخاب بهترین جراح بینی، مشاوره حضوری است.

پس از انتخاب جراح، می توانید یک قرار ملاقات بگذارید. در این جلسه، هنگام اندازه گیری عملکرد پزشک باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. در نظر بگیرید که آیا پزشک سلامت بیمار را بر منافع مالی مقدم می دارد یا خیر. یک پزشک خوب باید در یک جلسه مشاوره در حالی که کاملاً آرام و صبور است به نظرات و خواسته های شما گوش دهد و اگر خواسته های شما برآورده نشد باید دلایل علمی و منطقی داشته باشد. در نظر بگیرید که آیا جراح، بینی شما را نسبت به قسمت های صورت شما تغییر می دهد یا خیر. آیا پزشک می تواند به شما کمک کند تا از عمل بینی مطمئن شوید؟ او همچنین باید تمام مراقبت های لازم قبل و بعد از جراحی بینی را به طور کامل توضیح دهد.

از جراحانی که اصرار به انجام جراحی دارند، اجتناب کنید.

جراحان ماهر که به کار خود اطمینان دارند، هرگز بر انجام جراحی بینی اصرار نخواهند داشت. بنابراین، در صورت ملاقات با چنین جراحی، از جراحی بینی خودداری نکنید. جراحی زیبایی بینی یک عمل زیبایی است. هنگامی که شما مایل به انجام این جراحی هستید و تصمیم می گیرید به زیبایی صورت خود بیافزایید، شما تصمیم گیرنده نهایی هستید و هیچکس نمی تواند شما را مجبور به انجام این کار یا انجام ندادن آن کند.

 یک جراح خوب سلامتی شما را فدای پول نمی کند.

اگر جراح شما را با تمام عوارض احتمالی آشنا کرد، می توان او را به عنوان یک پزشک خوب تشخیص داد. اگر ریسک بالایی برای عمل بینی دارید، هرگز مایل به انجام آن نخواهید بود. اگر به شما صدمه نزند، عمل بینی را انجام نمی دهید.

بنابراین قبل از هر کاری از وضعیت خود آگاه باشید و بدانید که ویژگی هایی مانند نوع پوست، سن ، ساختار بینی، استخوانی یا گوشتی، مشکلات تنفسی و وجود برخی بیماری ها بر عملکرد بینی تأثیر می گذارد.

فریب تبلیغات جراحی بینی ارزان قیمت را نخورید.

بسیاری از پزشکان و کلینیک ها از تبلیغات بسیاری برای جراحی زیبایی بینی استفاده می کنند، مانند جراحی زیبایی بینی که تنها هدف آنها جذب بیماران است.

جراحی که سال ها در زمینه خود مشغول به کار بوده و تجربه کافی کسب کرده است و عملکرد وی برای بسیاری شناخته شده است، نیازی به انجام چنین تبلیغاتی ندارد. بنابراین اگر می خواهید بینی خود را توسط بهترین جراح بینی در کرج انجام دهید، زیاد به تبلیغات توجه نکنید و تحت تأثیر ظاهر فریبنده قرار نگیرید.

جراحی بینی مشابه عمل بازیگران هرگز امکان پذیر نیست.

باید بدانید که شرایط هر فرد متفاوت است. زیرا جراحی بینی هر فردی با توجه به شرایط منحصر به فرد و ویژگی های ساختاری بینی و صورت وی انجام می شود. بنابراین اگر جراح بینی شما به شما اطمینان می دهد که بینی شما را می توان مانند یک بازیگر جراحی می کند، بدانید که این ایده کاملاً اشتباه است و هرگز امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین اگر چنین هدفی برای جراحی بینی دارید، بهتر است نظر خود را تغییر دهید.

عمل بینی بدون جراحی گزینه ای است که باید از جراح خود بخواهید.

برخی از بیماران می توانند مشکلات خود را با عمل بینی بدون جراحی حل کنند. عمل بینی بدون جراحی در کرج بسیار ایمن تر از جراحی بینی است. هزینه عمل بینی بدون جراحی کمتر است و مزایای دیگری نیز دارد. اگر می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید با جراح خود در این زمینه مشورت کنید.

جراح بینی خوب در کرج

توصیه های لازم قبل از عمل جراحی بینی

نکاتی پیش از جراحی بینی در روند طبیعی آن با جراح بینی خوب در کرج لازم به رعایت است که از جمله این نکات به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • جلسات مشاوره با جراح بینی ترتیب داده می شود که بیمار با شرح کامل نتیجه مورد نظر خود و شنیدن توصیه های پزشک اطلاعات مفیدی کسب می کند که در رسیدن به تصمیم قطعی موثر است.
 • بررسی سابقه پزشکی بیمار توسط جراح بینی و در نظر گرفتن شرایط سلامت عمومی بیمار از نکات بسیار مهم و ضروری پیش از عمل بینی است.
 • طی تصویربرداری از بیمار نتیجه احتمالی پس از جراحی شرح داده می شود و بیمار در جریان روند و عوارض جراحی بینی قرار می گیرد و نگاهی واقع بینانه نسبت به جراحی بینی کسب می کند.
 • از جمله مواردی که رعایت همگانی متقاضیان جراحی بینی برای سهولت جراحی و تسریع بهبودی ضروری است می توان به:
 • عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی: زیرا نیکوتین موجود در سیگار و قلیان باعث اختلال در روند طبیعی اکسیژن رسانی به بافت های بدن می شود و بهبود را به تعویق می اندازد.
 • استفاده از داروهایی که انعقاد خون را مختل می کند متوقف و به پزشک گزارش شود: احتمال خونریزی حین جراحی و پس از آن را افزایش می دهد.
 • بیمار حداقل شش ساعت پیش از انجام جراحی بینی ناشتا باشد.

هزینه جراحی بینی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد، می توانید مقاله “هزینه های جراحی زیبایی بینی تحت تاثیر چه عواملی است؟” را مطالعه کنید تا در مورد آن بیشتر بدانید.

 

جراحی بینی که با عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می شود، با هدف تغییر شکل، اندازه، فرم بینی و برقراری تناسب بین بینی با بقیه اجزای صورت انجام می شود. بسیاری از افراد از ظاهر و فرم بینی خود ناراضی هستند و دوست دارند بینی کوچک تری داشته باشند. گاهی ممکن است وارد آمدن ضربه ای به بینی باعث تغییر فرم بینی شده باشد.

تصوری که برای اکثر افراد وجود دارد این است که این جراحی فقط به منظور اهداف زیبایی انجام می شود اما در واقع، جراحی زیبایی بینی در درمان برخی از مشکلات تنفسی بینی نیز انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی علیرغم اینکه در طول یکی دو دهه اخیر رشد و گسترش بسیاری داشته است اما همچنان حساسیت های خود را حفظ کرده است و افراد برای این که این جراحی را انجام دهند روند مخصوص پزشکی را باید پشت سر بگذارند.

از مهم ترین بخش هایی که در برنامه جراحی بینی لحاظ می شود بررسی هایی است که پیش از انجام جراحی در ساختار بینی انجام می دهند تا بتوانند برنامه جراحی را به درستی طرح ریزی کنند.

جراحی زیبایی بینی

برخلاف روش جراحی بینی که سال ها پیش انجام می شد، جراحی بینی مدرن ترجیحات شخصی، ویژگی های خانوادگی و زمینه های قومیتی را در نظر می گیرد. هنگام در نظر گرفتن عمل زیبایی بینی، مهم است که در مورد نتیجه مطلوب واقع بین باشید. در حالی که هر بینی متفاوت است، ویژگی های مشترکی وجود دارد که افراد به دنبال اصلاح آنها از طریق جراحی بینی هستند:

 • قوز روی پل بینی (به آن پل بینی می گویند)
 • نوک آویزان
 • زوایای نامنظم و عدم تقارن
 • بی نظمی سوراخ های بینی و عدم تناسب در عرض

در بیشتر موارد، این نگرانی ها می تواند توسط یک جراح بینی با تجربه با اصلاح غضروف و استخوانی که چارچوب بینی را تشکیل می دهد، اصلاح شود. هدف ایجاد بینی با اندازه و شکل زیبایی با نتایجی است که تا آخر عمر باقی می ماند.

بیمار و جراح تصمیم می گیرند که از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی استفاده کنند یا خیر. جراحی بینی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود، اما گاهی اوقات به ۱ شب اقامت در بیمارستان نیاز دارد.

در طی جراحی بینی، جراح برش هایی را برای دسترسی به استخوان ها و غضروف هایی که بینی را پشتیبانی می کنند ایجاد می کند. پس از جدا کردن پوست از استخوان و غضروف زیرین، جراح شکل بینی را تغییر می دهد. بسته به اینکه چه تغییراتی ایجاد می شود، جراح استخوان یا غضروف را برمی دارد یا مواد مصنوعی یا بافتی را از قسمت دیگری از بدن اضافه می کند. برخی از رایج‌ترین روش‌ها عبارتند از حذف برآمدگی، تغییر شکل نوک و کوتاه کردن نوک بینی.

برداشتن برآمدگی: غضروف و استخوان اضافی از روی پل بینی برداشته می شود.

تغییر شکل نوک بینی: غضروف انتهای بینی برای بهبود نوک بینی تغییر شکل می دهد.

کوتاه کردن: ممکن است بخشی از غضروف وسط بینی به نام سپتوم برداشته شود تا بینی کوتاه شود.

پس از ایجاد تغییرات مورد نظر، پوست جایگزین شده و برش ها بخیه می شوند. برای محافظت و حفظ شکل جدید بینی، یک آتل روی بینی قرار داده می شود. سوراخ های بینی ممکن است با پانسمان یا آتل های پلاستیکی نرم برای حمایت بیشتر بسته می شوند.

جراحی معمولاً ۱-۲ ساعت طول می کشد. بعد از عمل، بینی و صورت ممکن است برای چند روز متورم، دردناک و کبود شوند. سردرد و خونریزی خفیف نیز شایع است. اکثر مردم می توانند در عرض یک هفته به مدرسه یا کار برگردند.

عمل زیبایی بینی

چه کسانی به عمل جراحی زیبایی بینی نیاز دارند؟


افراد ممکن است به دلایل مختلف از بینی خود راضی نباشند.

این دلایل شامل موارد ذیل می باشد:

 • عدم زیبایی بینی
 • آسیب به بینی در اثر تصادف یا ضربه
 • عدم تناسب بین بینی و بقیه اجزای صورت
 • فقدان نسبی یا کامل بینی به طور مادرزادی یا به دلایل مختلف

روش جراحی زیبایی بینی که از موفقیت بسیار بالایی برخوردار است، در برآوردن انتظارات افراد بسیار موثر است. با این حال، در برخی موارد ممکن است چندین روش جراحی لازم باشد. علاوه بر این، موفقیت در این روش نیز تحت تأثیر وضعیت بیمار، غضروف و ساختار استخوان بینی می باشد. در طول جراحی بینی می تواند تغییراتی در اندازه بینی حتی سوراخ های بینی ایجاد شود و زاویه لب و بینی تغییر کند. این ها مواردی هستند که قبل از جراحی باید با بهترین جراح بینی در میان گذاشته شوند تا پزشک بداند باید چه تغییراتی را اعمال کند.

انواع جراحی بینی کدام است؟


بیشتر افراد تصور می کنند جراحی بینی تنها برای زیبایی انجام می شود. در صورتی که از جراحی بینی برای رفع اختلالات و مشکلات تنفسی و … نیز استفاده می شود.

انواع جراحی بینی را می توان در دو دسته زیر تقسیم کرد:

جراحی رینوپلاستی

رینوپلاستی

رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی که در این مطلب هدف ما آشنایی با آن می باشد، یکی از متداول ترین نوع جراحی های پلاستیک و زیبایی محسوب می شود که روز به روز تعداد افرادی که اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند در حال افزایش است.

جراحی سپتوپلاستی

سپتوپلاستی

همانطور که گفته شد جراحی بینی همیشه به منظور زیبایی و کوچک کردن آن نمی باشد، بلکه گاهی وجهه درمانی و رفع ایرادات مهم در بینی دارد. از جمله این موارد صاف کردن انحراف بینی و مشکلات تنفسی و یا همان پولیپ می باشد.

جراحی زیبایی بینی استخوانی و بینی گوشتی

بینی های استخوانی بینی هایی هستند با ساختار غضروفی و استخوانی بزرگ که در این نوع بینی ها پوست بینی ضخامت کمی دارد.

به جهت این که بینی استخوانی پوستی نازک دارد روند جراحی را تا حدودی تسهیل می کنند.

از سوی دیگر نیز براساس تجربه و شواهد باید بگوییم نتیجه جراحی بینی استخوانی بسیار موفقیت آمیز تر از بینی های گوشتی است.

جراحی بینی گوشتی به جهت پوست ضخیمی که دارند بسیار روندی حساس دارد. بینی های گوشتی در اغلب موارد پهن هستند و نوک بینی گوشتی و بزرگ است.

جراحی رینوپلاستی

بهترین روش برای جراحی بینی کدام است؟

جراحی زیبایی بینی به روش بسته

جراحی زیبایی بینی به روش بسته

در این روش برش هایی که روی بینی انجام می شود بسیار محدود است و بدون این که بینی به طور کامل باز شود از طریق لوله های بینی می توانند اقدامات جراحی را انجام دهند.

انواع تکنیک های جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی به روش باز 

در جراحی بینی به روش باز، برش ها نسبتا بیشتر است و پزشکان به دلیل این که بینی فرد را به طور کامل باز می کنند دسترسی بیشتری به نواحی داخلی بینی دارند.

جراحی بینی به روش باز

مهم ترین نکاتی که در زمینه روش های جراحی بینی وجود دارد این است که:

این روز ها روش غالب برای جراحی بینی روش باز است و اغلب پزشکان از این روش کمک می گیرند.

اما در مواردی بسته به شرایط مراجعه کننده و ساختار بینی ایشان می توانند از روش جراحی بسته نیز به اقدامات جراحی نیز بپردازند.

اما این پرسش که کدام روش برای جراحی بینی بهتر است؟ باید بگوییم که نمی توان یکی را بر دیگری ترجیح داد یا این که یک روش را بهترین دانست زیرا که هر کدام از روش ها محدودیت و مزایای خود را دارند و هر کدام از انها در شرایطی خاص کاربرد دارند. برای مثال روش باز می تواند تا حد زیادی دسترسی پزشکان را بیشتر کند و در صورتی که مشکلی خاص وجود داشته باشد به راحتی قابل حل است. از سوی دیگر نیز روش بسته برای جراحی سبب می شود که برش های کمتری در ناحیه بینی ایجاد می شود و روند بهبودی بعد از جراحی بینی کاهش یابد.

سبک های مختلف جراحی زیبایی بینی

قطعا میان اطرفیان خود افرادی بوده اند که بینی شان را جراحی زیبایی کرده اند. فرم و حالت چهره بعد از عمل بینی در هر یک از آنها متفاوت از دیگری بوده و متناسب با سلیقه و چهره خود سبک عمل بینی شان را انتخاب کرده اند. جراحی زیبایی بینی به سه فرم طبیعی، نیمه فانتزی و عروسکی انجام می شود.


عمل زیبایی بینی به سبک طبیعی

در عمل بینی طبیعی ایرادات و نواقص بینی رفع می شود اما ظاهر بینی نچرال باقی می ماند و مشخص نمی شود که فرد اقدام به جراحی زیبایی بینی کرده است.

عمل بینی به سبک نیمه فانتزی

در عمل زیبایی نیمه فانتزی مانند عمل طبیعی ایرادات، انحرافات و نواقص بینی از بین می رود. علاوه بر رفع مشکلات، ظاهر بینی کمی حالت فانتزی به خود می گیرد اما نه آنقدر که کاملا فانتزی و عروسکی شده باشد. به این صورت که ممکن است کمی رو به بالا و کوچک تر از حالت طبیعی باشد اما نه آنقدر که به چشم آید.

عمل بینی به سبک عروسکی

همانطور که از نام جراحی بینی فانتزی پیداست، فرد تمایل دارد بینی حالتی فانتزی و عروسک گونه داشته باشد. در این حالت تغییرات زیادی در ظاهر بینی و چهره فرد ایجاد می شود. سوارخ های بینی کوچکتر از موارد قبلی شده و بینی رو به بالا و فانتزی تر از حالت عادی می شود.

جراحی بینی در کرج

چرا جراحی بینی استخوانی نتیجه ای بهتر از جراحی بینی گوشتی دارد؟

مهم ترین دلیلی که موجب می شود افراد دارای بینی استخوانی بعد از جراحی زیبایی بینی نتیجه ای بهتر را شاهد باشند و به مطلوب آنها نزدیک تر باشد این است که پوست آن نازک است و ساختار بینی اجازه اقدامات بیشتری را در جهت بهبودی ظاهر بینی به جراحان بینی می دهد.

از این رو این موفقیتی که در نتیجه جراحی بینی حاصل می شود هیچ ارتباطی به میزان مهار پزشک و توانمندی های وی ندارد.

دو هفته بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

از این رو تصور نکنید که برای جراحی بینی گوشتی با انتخاب بهترین جراح بینی می توانید این مساله را به طور کامل برطرف کنید و نتیجه ای صد در صد مطلوب کسب کنید.

هرچند بهترین جراحان بینی می توانند با ظرافت هایی که در جریان جراحی بینی بکار می بندند بهترین نتایجی که امکان دارد حاصل کنند اما همچنان نمی توانیم از مشکلاتی که در روند جراحی بینی گوشتی و در نتیجه آن وجود دارد عبور کنیم.

نتیجه_ی دو هفته بعد از عمل به روش نیمه فانتزی

اقدامات و مراحل قبل از جراحی بینی


 • پیش از جراحی و در طول جلسات مشاوره، پرشک به بررسی سوابق پزشکی بیمار و شرایط فیزیکی و روانی می پردازد.
 • ساختار داخلی و خارجی بینی باید مورد بررسی قرار بگیرد. پوست بینی از جمله مهم ترین مواردی است که تاثیر مستقیم می گذارد بر نتیجه جراحی.
 • معمولا تست های تصویربرداری انجام می شود که می توانند تا حد زیادی نتایج احتمالی جراحی را نشان دهند. به علاوه این که بیمار می تواند تفاوت های قبل و بعد جراحی را به خوبی ببیند.
 • در این جلسات در خصوص تمام جوانب جراحی از روند انجام گرفته تا عوارض جراحی بینی و مراقبت های بعد از آن صحبت خواهد شد.

مواردی که باید از سوی بیمار رعایت شوند، عبارتند از:

 • کنار گذاشتن استعمال سیگار و دخانیات. نیکوتین موجود در سیگار، روند اکسیژن رسانی به بافت را مختل می کند و شاهد طولانی شدن روند بهبود و ترمیم خواهیم بود.
 • قطع مصرف داروهایی مانند آسپیرین، ژلوفن و نوافن. این قبیل داروها احتمال خونریزی حین و بعد عمل را افزایش می دهند.
 • نخوردن و نیاشامیدن مواد غذایی شش تا هشت ساعت قبل از جراحی. بیمار باید روز جراحی ناشتا باشد.

رعایت تمامی موارد به راحتی شما در طول عمل و هم چنین تسریع دوره نقاهت کمک خواهند کرد.

روند جراحی بینی به چه صورت انجام می شود؟


جراحی بینی در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد و می تواند تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام شود.

در افرادی که بینی بزرگی دارند و خواهان کوچک تر شدن بینی شان هستند، معمولا برشی داخل سوراخ های بینی زده می شود تا پزشک به استخوان و غضروف دسترسی پیدا کند. این روش جراحی اصطلاحا تکنیک بسته نام دارد. بدین معنا که بعد از پایان جراحی، هیچ گونه اسکاری مشاهده نمی شود و میزان ورم نیز بسیار کم خواهد بود.

گاهی جراحی بینی به روش باز انجام می شود. بدین معنا که برشی ما بین سوراخ های بینی زده می شود. این روش، نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت، چرا که پزشک می تواند تغییرات بیشتری را اعمال کند. بعد از جراحی، اسکار کوچکی مشاهده خواهد شد.

نحوه برش در جراحی زیبایی بینی

اما گاهی پیش می آید اندازه بینی بیمار بسیار کوچک است. در چنین شرایطی، جراحی می تواند با تکنیک باز و یا بسته انجام شود و نیاز به پیوند استخوان و یا غضرف خواهد بود. در چنین شرایطی، غضروف از گوش و یا دنده ها گرفته و به بینی پیوند زده می شود.

در پایان هر یک از روش ها، برش ها بخیه زده می شوند. معمولا از بخیه های جاذب استفاده می شود و نیازی به کشیدن بخیه ها نخواهد بود. در غیر این صورت، بیمار باید یک هفته بعد برای کشیدن بخیه ها به مطب مراجعه کند.

بعد از جراحی بینی چه انتظاری می توان داشت؟


به منظور مراقبت های لازم بعد از جراحی زیبایی بینی اقدامات زیر لازم است:

 • جراحی بینی، روش سرپایی است و نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان نیست.
 • توصیه می شود بیمار تا یک هفته بعد از جراحی، در منزل استراحت کند. کاملا طبیعی است که بیمار تا چند روز از گرفتگی بینی شکایت کند، به خصوص تا زمانی که تامپون داخل بینی است.
 • توصیه می شود روز جراحی فردی از دوستان و یا اعضای خانواده، بیمار را همراهی کنند.
 • در صورتی که میزان درد برای بیمار قابل تحمل نباشد، می تواند از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک استفاده کند.
 • توصیه می شود تا چهل ساعت از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری شود.
 • بعد از جراحی، سر باید تا حد امکان بالا نگه داشته شود. حتی توصیه می شود هنگام خوابیدن بعد از جراحی بینی نیز از یک تا دو بالشت استفاده شود.
 • اسپلینت بینی باید کاملا خشک نگه داشته شود و تا زمانی که اسپلینت بر روی بینی است، استحمام ممنوع می باشد.
 • از فین کردن باید خودداری شود. توصیه می شود با دهان باز عطسه شود.
 • از حرکات بیش از حد صورت مانند خنده و گریه خودداری کنید. به عبارتی دیگر مراقب تاثیر خنده و گریه بر نتیجه جراحی بینی باشید.
 • از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند خم و راست شدن و یا بلند کردن اجسام سنگین باید به مدت چهار تا شش هفته خودداری شود. این قبیل فعالیت ها احتمال خونریزی را افزایش می دهند. بیمار بعد از گذشت یک تا دو هفته از جراحی می تواند انجام فعالیت های سبک را از سر بگیرد.
 • رفتن به استخر و شنا تا چند هفته بعد از جراحی ممنوع می باشد.
 • استفاده از عینک چه آفتابی و چه طبی، به مدت چند هفته ممنوع است. توجه داشته باشید هیچ گونه فشاری نباید به بینی وارد شود تا فرم جدید بینی حفظ شود.
 • ممکن است بیمار مجبور باشد تا چند هفته با دهان نفس بکشد. استفاده از اسپری بینی می تواند به باز شدن بینی کمک کند.
جراحی زیبایی بینی

عوارض و خطرات جراحی بینی

پس از جراحی بینی می توانید انتظار تورم و کبودی اطراف چشم و بینی را داشته باشید. مشکلات دیگری که ممکن است ایجاد شود عبارتند از:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • بهبود ناقص، نیاز به جراحی اضافی
 • خطرات طبیعی بیهوشی عمومی یا موضعی

برگشت پذیر بودن بینی گوشتی 

بسیاری از افراد تصور می کنند که به جهت اینکه بینی گوشتی دارند و بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیمی که دارد امکان برگشت بعد از جراحی بینی وجود دارد بنابراین بهتر است که ابدا دست به چنین جراحی ای نزنند.

اما باید بگوییم که این مشکل در تمامی دنیا وجود دارد و همه افراد چنین امکانی ندارند که با بینی گوشتی نتایج قابل توجهی را شاهد باشند. از این رو معقولانه نیست که به طور کامل از جراحی بینی منصرف شوند.

زیرا جراحی بینی گوشتی می تواند تا حد قابل توجهی مشکلات بینی را برطرف کرده و به بهبود وضعیت ظاهری افراد کمک کند.

تفاوت هزینه جراحی بینی استخوانی با هزینه جراحی بینی گوشتی

برخی از افراد تصور می کنند که ساختار بینی در هزینه ای که از سوی پزشکان دریافت می شود تفاوت ایجاد می کند.

اما باید این تصور اشتباه را برطرف کنیم و این استرس را از شما بگیریم که این دو تفاوت هایی در  هزینه جراحی بینی ندارند و می توانید بدون نگرانی برای انجام آن اقدام کنید.

رینوپلاستی اصلاحی

رینوپلاستی اصلاحی ممکن است نگرانی هایی را که پس از جراحی بینی قبلی ایجاد می شود، مانند نقص زیبایی یا مشکل تنفسی ناشی از آن، اصلاح کند. معمولاً تا یک سال پس از جراحی اصلی انجام نمی شود. این به بینی زمان می دهد تا به طور کامل بهبود یابد.

رینوپلاستی اصلاحی معمولا بسیار چالش برانگیز است زیرا باید نگرانی اصلی و همچنین نتیجه جراحی قبلی را برطرف کند. جراحان بینی در جراحی بینی ترمیمی ماهر هستند و ارزیابی صادقانه ای از آنچه می توان و نمی توان به دست آورد ارائه می دهد.

جراحی بینی برای اصلاح نگرانی های عملکردی

جراحی بینی ممکن است برای اصلاح شرایط پزشکی مانند انسداد بینی یا مشکلات تنفسی مورد نیاز باشد. مشکلات عملکردی زیر ممکن است از جراحی بینی سودمند باشد.

سپتوم منحرف شده

سپتوم یک ورقه غضروفی است که سمت راست و چپ بینی را از هم جدا می کند. به ندرت کاملاً مستقیم است. هنگامی که سپتوم به طور قابل توجهی خم می شود (این یک انحراف است)، می تواند مسیر عبور هوا را در یک یا هر دو طرف مسدود کند و تنفس را دشوار کند.

شاخک های بینی متورم و بزرگ شده

شاخک ها بیشتر از مخاط بینی تشکیل شده اند. آنها به طور دوره ای در پاسخ به محیط (مانند آلرژی) یا موقعیت متورم می شوند. برای مثال، خوابیدن به یک طرف ممکن است تنفس از سوراخ بینی در سمت پایین را دشوارتر کند. این اثر تورم طبیعی شاخک است. گاهی اوقات، بزرگ شدن مزمن شاخک ها باعث انسداد یک یا هر دو طرف می شود. این وضعیت ممکن است از نظر پزشکی قابل درمان باشد یا ممکن است برای تسکین نیاز به جراحی داشته باشد.

ضعیف شدن دیواره های جانبی بینی

ضعف طاق های میانی (دیواره های جانبی) بینی می تواند باعث سقوط آنها به داخل با یک دم عمیق شود. نوارهای چسبی که ورزشکاران روی بینی می پوشند در واقع می توانند برای جلوگیری از این مورد استفاده شوند. دیواره های میانی ضعیف شده یا فرو ریخته را می توان با جراحی با استفاده از پیوند غضروف برای حمایت از چارچوب بینی اصلاح کرد. این گرافت‌ها معمولاً از سپتوم خودتان به دست می‌آیند، اما اگر قبلاً جراحی سپتوم داشته‌اید، می‌توان از منابع دیگر استفاده کرد.


اینستاگرام دکتر علی نبی پور
سرنسخه دکتر علی نبی پور

سوالات متداول جراحی زیبایی بینی 

سوالات رایج در جراحی بینی که اغلب در ذهن افراد قبل از جراحی بینی ممکن است مطرح شود که در ادامه به تعدادی از این سوالات توسط دکتر علی نبی پور جراح بینی در کرج پاسخ داده می شود:

انتظارات از نتیجه جراحی زیبایی بینی باید در چه حدی باشد؟

نتایج جراحی زیبایی بینی بسته به شرایط افراد متفاوت است. با این حال، اطلاعاتی که در طی مشاوره قبل از عمل جراحی زیبایی بینی به شما داده می شود، مشخص می کند که آیا فرم نهایی بینی شما انتظارات شما را برآورده می کند یا خیر. با این حال، به یاد داشته باشید که پس از جراحی بینی باید منتظر بمانید تا زمان بهبودی به پایان برسد و انتظار نداشته باشید که نتیجه را بلافاصله پس از جراحی مشاهده کنید.

در هفته اول پس از جراحی سختی زیادی را تجربه خواهید کرد. در این دوره ممکن است درد داشته باشید. با استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک می توانید از درد خود خلاص شوید و بدون هیچ مشکلی بر این دوره غلبه کنید. تورم و کبودی های صورت بعد از عمل به سرعت از هفته دوم به بعد بهبود می یابند. در این دوره ظاهر طبیعی تری خواهید داشت. همچنین احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. از هفته دوم به بعد می توانید ورزش ها و تمرینات سبک را آغاز کنید. هفته سوم و چهارم به همین گونه خواهد بود. در پایان هفته چهارم، تقریبا بهبود پیدا خواهید کرد و به زندگی عادی خود باز می گردید. اما توجه داشته باشید حدودا ۱ سال زمان لازم است تا نتیجه دقیق بینی خود را ببینید.

آیا بعد از جراحی جای زخم روی بینی باقی می ماند؟

هر برشی که بر روی پوست ایجاد می شود پس از بهبودی جای زخم ایجاد می کند. اما این زخم ها آنچنان که تصور می شود واضح نیستند. علاوه بر این، در جراحی بینی بخ روش باز به دلیل برش هایی که بر روی پره های بینی ایجاد می شود حتی اگر جای زخم واضح نباشد، از دید نیز خارج نیست.

آیا می توان همراه با جراحی زیبایی بینی، انواع جراحی های زیبایی صورت نیز انجام داد؟

جراحی زیبایی بینی نه تنها با انجام عمل صورت متفاوت است بلکه با برخی از اعمال دیگر که شامل قسمت های مختلف بدن است نیز امکان پذیر است.

سن مناسب برای عمل زیبایی بینی چیست؟

معمولا افراد فرم بینی را از والدین خود به ارث می برند. جراحی زیبایی بینی را می توان در هر سنی انجام داد اما از آنجایی که تا شانزده سالگی رشد بینی ادامه پیدا می کند و بعد از آن، فرم نهایی بینی مشخص خواهد شد، توصیه می شود.

بهترین سن برای جراحی بینی باید بگوییم جراحی بینی نباید تا قبل از شانزده سالگی انجام نشود. معمولا انجام عمل بینی در دختران آغاز ۱۷ سالگی و در پسران آغاز سن ۱۸ سالگی توصیه می شود. البته بلوغ روحی نیز در جراحی بینی نیز نقش بسیار مهمی دارد و باید آمادگی روحی مناسبی را قبل از اقدام به این جراحی داشته باشند.

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی بینی شامل چه مواردی است؟

پاسخ به این سوال بسته به بیماران متفاوت است. اگر بیمار شرایطی دارد که مانع از جراحی وی می شود، باید این شرایط کاملا بهبود پیدا کند. به عنوان مثال، اگر فردی سیگاری است یا الکل می نوشد باید قبل از عمل بینی مصرف این دو را قطع کند. به همین ترتیب، داروهای رقیق کننده خون باید قطع شوند. به دلیل چنین شرایطی، فاصله بین معاینه اولیه و جراحی بینی می تواند بین ۱ تا ۶ ماه باشد. علاوه بر این، بی ثباتی شرایط برخی از بیماران ممکن است این دوره را تا ۱ سال افزایش پیدا کند.

ترشحات بیش از حد بینی، بعد از جراحی زیبایی بینی طبیعی است؟

طی دو هفته پس از جراحی بینی ترشحات بینی ممکن است بیش از حد طبیعی باشد. اما در پایان دو هفته، این ترشحات کاملا به حالت عادی باز خواهد گشت.

نحوه بیهوشی در عمل زیبایی بینی به چه شکل است؟

به طور کلی عمل جراحی بینی با بیهوشی به سه روش انجام می شوند. این سه روش شامل بی حسی موضعی، بیهوشی عمومی و آرام بخش وریدی می باشد.

بی حسی موضعی

از بی حسی موضعی معمولا برای عمل های سرپایی استفاده می شود و همانطور که از نام آن پیداست، بی حسی تنها در یک بخش از بدن انجام می شود. در حالت کلی پزشکان از این روش استفاده زیادی نمی کنند. چراکه مدت زمان جراحی طولانی تر از مدت بی حسی به این روش است و این نوع بی حسی تنها قسمت مربوطه را سست می کند و بی حسی و بیهوشی کامل در فرد ایجاد نمی شود.

بیهوشی عمومی

رایج ترین نوع بیهوشی در جراحی زیبایی بینی، بیهوشی عمومی می باشد. در این روش ماده بیهوش کننده به واسطه آمپول وارد رگ ها شده و فرد برای مدتی بیهوش شده و هوشیاری خود را از دست می دهد. این روش بدون خطر و عوارض جانبی بوده و سالهاست که مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد.

آرام بخش وریدی

در این روش با استفاده از داروهای آرام بخش فرد به خواب رفته و برای درد کمتر بیمار، از بی حسی موضعی نیز استفاده می شود.

آیا کشیدن سیگار در موفقیت جراحی زیبایی بینی تأثیر دارد؟

سیگار کشیدن بر تمام عملیات جراحی تأثیر منفی می گذارد. بنابراین توصیه می شود قبل از جراحی سیگار را ترک کنید. اگر نمی توانید سیگار را به طور کامل ترک کنید، حداقل باید چهار هفته، یعنی دو هفته قبل و دو هفته بعد از عمل بینی سیگار را ترک کنید.

هنگام جراحی بینی در صورت نیاز غضروف از کدام قسمت بدن خارج می شود؟

غضروف های مورد نیاز برای جراحی بینی در درجه اول از سایر قسمت های بینی تأمین می شود. اگر بافت غضروف کافی نباشد، از غضروف دنده و یا گوش خارج می شود و فرآیند جراحی بینی بدون هیچ مشکلی به پایان می رسد.

آیا عمل جراحی بینی درد دارد؟

جراحی زیبایی بینی عملی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بنابراین، در هنگام جراحی دردی احساس نخواهید کرد. با این حال، در روزهای اولیه پس از جراحی بینی درد خفیف تا متوسطی را تجربه خواهید کرد. به منظور کنترل و تسکین این دردها جراح بینی شما مسکن تجویز می کند. با استفاده منظم از این مسکن ها می توانید هفته های اول پس از عمل بینی را به راحتی پشت سر بگذارید.

عوارض جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی نیز مانند تمام عمل های دیگر ممکن است دارای عوارض و خطرانی باشد. مهم ترین این خطرات عفونت و خونریزی است. قبل از عمل توسط پزشک در مورد این مورد و عوارض جراحی بینی مشابه به شما اطلاع داده می شود. توجه به تخصص جراحی که انتخاب می کنید و شرایط پزشکی کلینیک، مرکز جراحی یا بیمارستان این خطرات را به حداقل می رساند.

از جمله عوارض جراحی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خونریزی
 • ورم صورت و بینی
 • کبودی در اطراف چشم ها
 • درد کوتاه مدت
 • مشکلات تنفسی (از موارد نادر محسوب می شود)

آیا بیمه درمانی عمل زیبایی بینی را پوشش می دهد؟

پاسخ به این سوال بسته به دلیل انجام عمل متفاوت خواهد بود. بیمه درمانی معمولاً هزینه های اجباری را پرداخت می کند. به عنوان مثال، اگر بینی شما بعد از ضربه آسیب دیده باشد و به دلیل این شرایط در تنفس مشکل داشته باشید، مطمئناً بیمه شما جراحی زیبایی بینی را پوشش می دهد. بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق در مورد وضعیت خود با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

مشاوره جراحی بینی

مشاوره اولیه

ویزیت اولیه بیمار با جراح بینی انجام می شود. در طول مشاوره، جراح پلاستیک شما می خواهد درباره انگیزه شما برای انجام جراحی بینی بیشتر بداند. شما بحث خواهید کرد:

 • چه چیزی در مورد بینی شما را آزار می دهد؟
 • چند وقت است که نگران این موضوع هستید؟

هدف زیبایی شناختی شما

جراح سابقه پزشکی شما از جمله جراحی های قبلی، داروهایی که مصرف می کنید و هر شرایطی که شما را در معرض خطر جراحی قرار می دهد را بررسی می کند. آنها بینی شما را معاینه می کنند، در مورد نتایج مورد نظر صحبت می کنند و تعیین می کنند که آیا جراحی بینی نتایجی را که به دنبال آن هستید به شما می دهد یا خیر. اگر اولین مشاوره شما به صورت ویدئویی انجام شود، قبل از جراحی یک ویزیت حضوری خواهید داشت.

با رعایت دستورات جراح قبل و بعد از جراحی می توان خطرات را به حداقل رساند. این اطلاعات باید فقط به عنوان راهنمای عمل پزشکی شما مورد استفاده قرار گیرد. تمام جزئیات با جراح در جلسه مشاوره شما در میان گذاشته خواهد شد.

نتیجه گیری و خلاصه کلام

در این نوشتار مهم ترین هدفی که دنبال می کردیم این بود که پرتکرار ترین سوالاتی که از سوی کاربران و نیز علاقه مندان به جراحی بینی مطرح می شود که پاسخ گوییم و در عین این که پاسخ هایی کوتاه و متخصر بود اما اصلی ترین بخش های اطلاعات را منتقل کرد. جراحی بینی در هر فردی نتایج متفاوتی را به همراه خواهد داشت.

طول دوره نقاهت نیز با توجه به شرایط جسمانی و میزان پیچیدگی جراحی متفاوت خواهد بود. جراحی بینی تغییرات چشمگیری را در ظاهر و فرم بینی ایجاد می کند و درصد رضایت بیماران نیز از این روش جراحی بسیار بالاست. آن چه که اهمیت دارد این این است که بیمار باید در طول سپری شدن دوره نقاهت، صبور باشد و تمام نکات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند تا بهترین نتایج حاصل گردد.

کلام آخر

در نتیجه برای انجام جراحی بینی در کرج با کسب آگاهی و در نظر گرفتن نتیجه مورد نظر خود بهترین جراح بینی در کرج را انتخاب نمایید. برای انجام مشاوره قبل از جراحی بینی و اقدام به جراحی بینی همراه با نتایج مطلوب به مطب دکتر علی نبی پور مراجعه نمایید.

منبع:

https://www.saintlukeshospitals.com/nose-surgery.php

دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

گلودرد بعد از جراحی بینی یکی از مشکلات رایج است، به خصوص زمانی که از بیهوشی عمومی استفاده می شود. پس از جراحی تحت بیهوشی عمومی، بسیاری از بیماران تا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۴ دیدگاه ها
 1. سلام آقای دکتر من یه هفته قبل پیش شما جراحی بینی انجام دادم میخاستم بدونم تا چند وقت باید چسب بزنم؟

  پاسخ
  • سلام حداقل ۲ ماه بعد از جراحی بینی باید چسب بزنید.

   پاسخ
 2. سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۲ماهه که جراحی کردم سوراخ های بینیم قبل عمل کاملا متقارن بود ولی الان اصلایک شکل ویک اندازه نیست بالاوپایینم هست خیلی نگران وناراحتم بایدچکارکنم راه حلش چیه که سوراخ های بینیم یکی بشه

  پاسخ
  • سلام.به مطب مراجعه کنید .ولی سوراخهای بینی هیچوقت صد در صد متقارن نمیشه

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *