دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » ویژگی های یک جراح بینی خوب در کرج چیست؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

ویژگی های یک جراح بینی خوب در کرج چیست؟

از جمله شایع ترین جراحی های زیبایی، می توان به جراحی بینی اشاره کرد. این جراحی توسط جراحان زیبایی بینی زیادی در نقاط مختلف ایران انجام می شود. شاید شما هم یک با به این فکر کرده باشید که آیا بینی شما هم نیاز به جراحی دارد یا خیر. فرقی نمی کند در کدام منطقه از شهر، کشور یا جهان قرار دارید، هر جا که باشید برای اقدام به یک جراحی پر ریسکی مانند جراحی زیبایی بینی قطعا باید بهترین انتخاب را داشته باشید به دنبال یک جراح بینی حاذق و با تجربه ای بگردید.

در این نوشتار قصد داریم تا شما را در بهترین و درست ترین تصمیم در انتخاب جراح بینی مورد نظر خود راهنمایی کنیم.

 

دکتر سیدعلی نبی پور جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) در کرج می باشند. شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر علی نبی پور می توانید با شماره های ۰۹۳۶۳۰۹۱۸۱۹ / ۰۲۶۳۲۲۱۶۴۰۳ تماس حاصل فرمائید یا از طریق پیج اینستاگرام با ایشان در تماس باشید.

انتخاب جراح بینی در کرج

اگر شما هم ساکن کرج می باشید و قصد اقدام به جراحی زیبایی بینی را دارید توصیه می کنیم در انتخاب بهترین جراح بینی دقت های لازم را داشته باشید زیرا جراحان بسیار با تجربه ای در این زمینه در شهر کرج مشغول به فعالیت می باشند. زیرا تحقیق و بررسی برای انتخاب یک جراح بینی خوب، رضایت از جراحی را تا حد قابل قبولی افزایش می دهد. زیرا نکته بسیار حائز اهمیت برای متقاضیان جراحی بینی، کسب نتیجه مورد نظر می باشد.

جراحی زیبایی بینی در کرج

امروزه جراحی های زیبایی توسط متخصصان جراحی بینی و متخصص گوش، حلق و بینی انجام می شود. به منظور انتخاب جراح بینی خوب در کرج می توان از راه هایی مانند بررسی نتایج جراحی های سابق جراح، جلسه مشاوره حضوری و تطبیق انتظارات از جراحی بینی استفاده کرد. یک جراح بینی خوب علاوه بر ارتباط موثر و توجیه بیمار نسبت به جراحی، رعایت نکات لازم برای قبل و بعد از جراحی را برای بیمار شرح می دهد. اطمینان خاطر و آرامش بیمار، جراحی بینی را سهل تر و نزدیک تر به نتایج دلخواه پیش می برد.

فیلم عمل زیبایی بینی دکتر علی نبی پور 

توصیه های لازم قبل از عمل جراحی بینی

نکاتی پیش از جراحی بینی در روند طبیعی آن با جراح بینی خوب در کرج لازم به رعایت است که از جمله این نکات به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • جلسات مشاوره با جراح بینی ترتیب داده می شود که بیمار با شرح کامل نتیجه مورد نظر خود و شنیدن توصیه های پزشک اطلاعات مفیدی کسب می کند که در رسیدن به تصمیم قطعی موثر است.
 • بررسی سابقه پزشکی بیمار توسط جراح بینی و در نظر گرفتن شرایط سلامت عمومی بیمار از نکات بسیار مهم و ضروری پیش از عمل بینی است.
 • طی تصویربرداری از بیمار نتیجه احتمالی پس از جراحی شرح داده می شود و بیمار در جریان روند انجام جراحی و عوارض احتمالی ناشی از جراحی بینی قرار می گیرد و نگاهی واقع بینانه نسبت به جراحی بینی کسب می کند.
 • از جمله مواردی که رعایت همگانی متقاضیان جراحی بینی برای سهولت جراحی و تسریع بهبودی ضروری است می توان به:
 • عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی: زیرا نیکوتین موجود در سیگار و قلیان باعث اختلال در روند طبیعی اکسیژن رسانی به بافت های بدن می شود و بهبود را به تعویق می اندازد.
 • استفاده از داروهایی که انعقاد خون را مختل می کند متوقف و به پزشک گزارش شود: احتمال خونریزی حین جراحی و پس از آن را افزایش می دهد.
 • بیمار حداقل شش ساعت پیش از انجام جراحی بینی ناشتا باشد.
بیشتر بخوانید
تاثیرات گریه و خنده و حرکات صورت بر نتیجه جراحی بینی

 

 

روش انجام عمل جراحی بینی

انجام عمل بینی با توجه به منطقه برش زده در جراحی به دو دسته تقسیم می شود: جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته.

همانطور که از عنوان ها مشخص است در روش انجام جراحی بینی باز، برش مورد نظر برای دسترسی پزشک و اعمال تغییرات روی تیغه بین دو سوراخ بینی انجام می شود.

در روش جراحی بینی بسته برش از سوراخ های بینی ایجاد می شود که بدیهی است دید و دسترسی پزشک به نسبت روش جراحی باز، محدود تر است و عموما جراحی بینی باز در صورت لزوم تغییرات فراوان، انتخاب بهترین جراح بینی در کرج است.

عوارض احتمالی عمل جراحی بینی

 • از جمله شایع ترین عوارض عمل بینی بروز حساسیت به مواد بیهوشی مورد استفاده در جراحی است، به همین دلیل بیمار تا چند ساعت پس از جراحی تحت مراقبت قرار می گیرد.
 • در کمتر از ده درصد از موارد، جراحی بینی نیاز به ترمیم و جراحی دوم دارد که برای رفع معایب و با مدت زمانی به نسبت کم تر و طی جراحی آسان انجام می شود.
 • احتمال طولانی شدن روند بهبود تورم، کبودی ها و بروز عفونت و خونریزی وجود دارد که در صورت شدت و امتداد این روند لازم است به پزشک مراجعه شود.

 

جراح بینی خوب در کرج

مراقبت های لازم بعد از جراحی زیبایی بینی

از جمله مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رژیم غذای بیمار به استفاده از مواد غذایی نرم و آبکی تغییر کند.
 • از مصرف مشروبات الکلی تا یک هفته پس از جراحی زیبایی بینی خودداری شود.
 • انجام فعالیت هایی که نیاز به زور یا تحرک زیاد دارد منع می شود.
 • برای رفع تورم و کبودی پس از جراحی بینی از کمپرس سرد استفاده شود.
 • مراقبت از بینی در برابر ضربات احتمالی که ممکن است به طور اتفاقی به بینی وارد شود و به بافت جراحی شده بینی آسیب برساند.
 • گرفتگی بینی پس از جراحی امری طبیعی است از بالا کشیدن هوا با فشار و زور خودداری شود.
 • بازداری از خاراندن بینی یا فین کردن.
 • افزایش فشار خون موجب افزایش احتمال خونریزی می شود بنابراین از مصرف بیش از حد نمک اجتناب شود.
 • قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید احتمال بروز لکه های پوستی را بالا می برد و بهتر است در خانه استراحت شود.
 • مصرف دخانیات در مدت زمان بهبود منع می شود.
 • آب و مایعات به میزان بیشتری مصرف شود.
 • از خیس شدن گچ بینی جلوگیری شود.
 • رعایت نکات قبل و بعد از جراحی بینی به تسریع بهبودی کمک شایانی می کند.

هزینه انجام عمل بینی در کرج

هزینه عمل بینی در کرج زمانی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد که جراحی جنبه درمان داشته باشد مانند درمان انحراف تیغه بینی یا پلیپ بینی که ضمن آن جراحی زیبایی بینی نیز صورت می گیرد. در غیر این صورت هزینه عمل بینی با بهترین جراح بینی تحت پوشش بیمه واقع نمی شود و هزینه جراحی تماما به عهده بیمار است.

کلام آخر

در نتیجه برای انجام جراحی بینی در کرج با کسب آگاهی و در نظر گرفتن نتیجه مورد نظر خود بهترین جراح بینی در کرج را انتخاب نمایید. برای انجام مشاوره های پیش از جراحی بینی و اقدام به جراحی بینی همراه با نتایج مطلوب به مطب دکتر علی نبی پور مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید
هزینه های جراحی زیبایی بینی تحت تاثیر چه عواملی است؟

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۴]
دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

افتادگی نوک بینی یکی از عارضه هایی است که هم می تواند یک بد فرمی ژنتیکی باشد و از بدو تولد با افراد همراه باشد، هم می تواند در دوران بعدی زندگی در...

عمل بینی مردان چگونه انجام می شود؟

عمل بینی مردان چگونه انجام می شود؟

این روزها برخلاف گذشته مردان نیز همچون بسیاری از زنان و دختران جوان نیز علاقه مند و متقاضی انجام جراحی بینی هستند. اما تفاوتی که بین درخواست های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۲ دیدگاه ها
 1. سلام آقای دکتر من یه هفته قبل پیش شما جراحی بینی انجام دادم میخاستم بدونم تا چند وقت باید چسب بزنم؟

  پاسخ
  • سلام حداقل ۲ ماه بعد از جراحی بینی باید چسب بزنید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *