مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » جراحی زیبایی در بینی های کج و دارای انحراف

جراحی زیبایی در بینی های کج و دارای انحراف

دو مورد از مهم ترین جراحی هایی که در ناحیه بینی انجام می شود جراحی بینی کج و جراحی انحراف بینی می باشد. واقعیتی که وجود دارد تصور این که کج بودن بینی با انحراف بینی یکی است کاملا اشتباه است و تفاوت هایی میان آن ها وجود دارد، بنابراین این تفاوت حتی در اعمال جراحی نیز ایجاد می شود که در ادامه بدان ها خواهیم پرداخت. با آشنایی با تفاوت هایی که بین بینی های کج و نامتقارن با بینی دارای انحراف دارند می توانید تفاوت جراحی بینی کج با انحراف بینی را تا حدودی حدس بزنید.

این نوشتار را تا انتها مطالعه کنید تا تمامی تفاوت ها را به طور مجزا در اختیارتان قرار دهیم.

 

 

فرق انحراف بینی با کجی بینی

انحراف بینی در مواردی است که تیغه بینی داخل بافت بینی که دو طرف بینی را به دو قسمت تقسیم می کند انحراف داشته باشد. تیغه ای که مابین دو لوله بینی مشاهده می شود سپتو نامیده می شود به همین جهت به جراحی انحراف بینی جراحی سپتوپلاستی گفته می شود.

کجی بینی موضوعی است که به ظاهر بینی باز می گردد بدین معنا که مشکلی در تیغه بینی وجود ندارد بلکه بینی افراد از بیرون و در ظاهر دچار کجی و عدم تقارن است. هر دوی این عارضه ها می تواند موجب بروز مشکلاتی شود که هم تناسب ظاهر بینی را بر هم بزند و هم این که عملکرد بینی با مشکل روبرو شود.

دومین تفاوتی که بین بینی کج با بینی ای که تیغه آن انحراف دارد وجود دارد این است که بینی کج و نامتقارن را با اولین مشاهده می توان تشخیص داد اما بینی ای که دارای انحراف است را در اغلب موارد باید با روش های تشخیصی دقیق مثل سی تی اسکن تشخیص داد. البته در مواردی که انحراف شدید باشد جراح بینی می تواند با معاینات دقیق میزان انحراف را تشخیص دهد.

به منظور دریافت نوبت برای مشاوره قبل از جراحی بینی از دکتر سیدعلی نبی پور  می توانید با شماره های ۰۹۳۶۳۰۹۱۸۱۹ / ۰۲۶۳۲۲۱۶۴۰۳ و آدرس اینستاگرام با ایشان در ارتباط باشید. 

 

 تفاوت جراحی بینی کج با جراحی انحراف بینی (سپتوپلاستی)

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که میان جراحی انحراف بینی و جراحی بینی کج وجود دارد این است که هزینه عمل کجی بینی از جمله هزینه هایی است که از سوی شرکت های بیمه ای پرداخت نمی شود زیرا که این جراحی جنبه زیبایی دارد ولی از سوی دیگر جراحی انحراف بینی جنبه درمانی دارد و از سوی شرکت های بیمه ای حمایت می شود.

از سوی دیگر نیز هر کسی که انحراف بینی داشته باشد لزوما دچار کجی ظاهری بینی نیست بلکه گاها این انحراف باید با مشاهدات متخصص و جراح بینی تشخیص داده شود ولی افرادی که کجی بینی دارند به طور محسوس این کجی و نامتقارن بودن مشهود است.

در جراحی بینی کج مهم ترین اقدامی که انجام می شود اصلاح بینی کج است اما در جراحی انحراف بینی تیغه بینی یا سپتوم حالت دهی می شود تا تنفس افراد بهبود پیدا کند.

بنابراین جراحی بینی کج نتایج درمانی در بر ندارد ولی جراحی انحراف بینی اولین هدفش درمان مشکلات پیش آمده حاصل از انحراف بینی است.

برای مثال افرادی که تیغه بینی شان انحراف دارد شب ها خر خر می کنند، آبریزش بینی دارند، عملکرد تنفسی در آنها اختلال خفیف تا شدید دارد. بعد از جراحی تمامی این مشکلات برطرف می شود. اما بینی کج صرفا به لحاظ ظاهری موجب آزار افراد می شود.

جراحی انحراف بینی یا سپتوپلاستی

این جراحی مخصوص بینی هایی است که تیغه میانی در داخل بافت بینی دارای انحراف است. از این رو افراد برای جراحی انحراف بینی اقدام می کنند.

مهم ترین هدفی که از انجام جراحی سپتوپلاستی دنبال می شود بهبود وضعیت تنفس و عملکرد کلی بینی می باشد.

نتیجه گیری

در آخر این توصیه را داریم که برای انجام انواع جراحی های بینی از جمله جراحی انحراف بینی و عمل بینی کج به بهترین جراح بینی در کرج مراجعه  کنید.

زیرا که این جراحی ها باید با پشتوانه تجربه و دانش پزشکان جراح انجام شود تا بتوانیم به نتایج مثبت آن امیدوار باشیم.

خوش بختانه کم نیستند پزشکانی که با عنوان بهترین جراح بینی شناخته شده اند و می توانند بهترین برنامه جراحی را پیاده سازی کنند.

 

 

 

 

دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پس از جراحی بینی عوارض متعددی را ممکن است با توجه به شدت تغییراتی که در ساختار داخلی و خارجی بینی ایجاد شده است تجربه نمائید. یکی از مشکلاتی که برای...

آیا چسب بینی را کوچک می کند؟

آیا چسب بینی را کوچک می کند؟

زمانی که بینی‌های عقابی و استخوانی یکی از ویژگی‌های زیبایی به شمار می‌رفت احتمالا مربوط به صدها سال پیش می‌باشد، امروز بینی‌های کوچک، ظریف و خوش فرم...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۲ دیدگاه ها
  1. سلام وقت بخیر من یه بار جراحی انجام دادم ولی تیغه بینیم انحراف داره میخواستم بپرسم برای ترمیمش جراحی سپتوپلاستی باید انجام داد و اینکه تو توضیحات داشتم میخوندم این عمل زده بودین به صورت سرپایی یعنی بی حس میکنید

    پاسخ
    • اگر انحراف تیغه بینی وجود داشته باشه،باید مجددا عمل انجام بشه و عمل تحت بیهوشی عمومی انجام میشه.

      پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *