دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » انجام جراحی بینی عروسکی در تهران
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

انجام جراحی بینی عروسکی در تهران

چهار ماه بعد از جراحی رینوپلاستی فانتزی

قبل از عمل بینی عروسکی باید نتیجه جراحی را برای بیمار با توجه به استانداردهای بینی مانند پهنای بینی، تناسب آن با سایر قسمت های صورت، ارتفاع بینی، فاصله بین بینی و لب بالا و … توضیح داد. در جراحی زیبایی بینی فانتزی که در اصطلاح عامیانه به آن عروسکی می گویند تمرکز بیشتر روی نوک بینی است. بینی به شدت کوچک شده و نوک بینی به سمت بالا و با یک قوس خواهد بود.

در جراحی بینی فانتزی یا عروسکی به دلیل کوچک شدن اندازه بینی و سوراخ های آن ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی و ضعف حس بویایی شود، بنابراین جراحی باید توسط پزشک ماهر و با تجربه انجام شود.

نکاتی در مورد جراحی بینی عروسکی

افرادی که دارای بینی استخوانی هستند و اجزای صورتشان کوچک است نتیجه بهتری در جراحی بینی فانتزی یا عروسکی خواهند داشت. در واقع برای بینی هایی که بافت و غضروف قوی و پوست نازک دارند، نتیجه جراحی موفقیت آمیزتر خواهد بود. بینی فانتزی یا عروسکی به دلیل کوچک و ظریف بودن بینی، بیشتر مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. اما تعداد آقایانی که برای جراحی بینی فانتزی اقدام کرده اند کم نبوده است.

نکاتی که پزشک در جراحی بینی فانتزی یا عروسکی باید به آن توجه کند عبارتند از:

  • اندازه سوراخ های بینی بعد از عمل نباید از یک حد کوچکتر باشد، زیرا این عمل می تواند به عملکرد تنفسی بینی آسیب برساند.
  • تناسب بین بینی و سایر قسمت های صورت باید رعایت شود، بنابراین بدون در نظر گرفتن سایر قسمت های صورت نمی توان بینی را خیلی کوچک کرد.
  • فاصله بین لب بالا و بینی باید به گونه ای باشد که بینی شبیه بینی خوک نباشد.
  • بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم است و برای رسیدن به نتیجه ۱۰۰ درصد، کمی بردباری لازم است و دستیابی به نتیجه ایده آل کمی سخت خواهد بود. بینی های استخوانی پس از جراحی بینی فانتزی نتایج بهتری نسبت به بینی های گوشتی دارند.

با ویژگی های بینی فانتزی بیشتر آشنا شوید

در این نوع جراحی، جراح بینی به منظور اصلاح فرم بینی، به طور کامل بینی را اصلاح می کند. به طوری که بینی کاملا کوچک، نوک آن بسیار بالا و پل بینی قوس قابل توجهی خواهد داشت. به این دلیل، این نوع بینی ها را می توان به راحتی از روی ظاهرشان تشخیص داد.

بینی فانتزی برای هر چهره ای مناسب نیست. برای مثال افرادی که اجزای صورتشان کوچک نیست نباید نسبت به جراحی بینی فانتزی یا عروسکی اقدام کنند. همچنین افرادی که بینی گوشتی دارند. اگر پوست بینی آنها ضخیم باشد، نتیجه نهایی بینی فانتزی خوب نخواهد بود و به حدی غیرطبیعی می شود که بیمار مجبور به انجام عمل ترمیمی بینی خواهد شد. در جراحی ترمیمی نمی توان مانور زیادی داد زیرا در جراحی اولیه اصلاح زیادی برای کوچک شدن بینی انجام شد و تغییرات زیادی در آن ایجاد شد که ترمیم را سخت می کند.

در جراحی بینی فانتزی باید زاویه نوک بینی رعایت شود. زیرا اگر ارتفاع و قوس زیاد در پل بینی وجود داشته باشد و بر این اساس بینی خیلی کوچک شود باعث خارج شدن بینی از حالت فانتزی شده و بینی حالتی خوک مانند به خود می گیرد.بینی عروسکی برای چه کسانی مناسب و برای چه کسانی نامناسب است؟

رینوپلاستی فانتزی برای افرادی که بینی استخوانی با پوست نازک دارند مناسب است زیرا پوست نازک بینی و غضروف قوی باعث می شود نتایج جراحی، بعد از مدتی کوتاه به خوبی نمایان شود. همچنین افرادی که دارای اجزای کوچک و ظریف صورت هستند برای این روش مناسب هستند.

افرادی که بینی های گوشتی با پوستی ضخیم دارند کاندیدای مناسبی برای این نوع جراحی نیستند. چون ضخامت بالای پوست نتایج جراحی را نشان نمی دهد در نتیجه جراح مجبور است بینی را بیشتر از اندازه بینی استخوانی برش دهد که عوارض زیادی را در پی خواهد داشت.

مردان و افرادی با ویژگی های صورت بزرگ نیز کاندیدای مناسبی برای این نوع جراحی نیستند. زیرا تناسبی بین اجزای صورت وجود نخواهد داشت و این امر از نظر زیبایی و سلامت مورد تایید نیست.

در صورتی که سایر قسمت های صورت با بینی مطابقت داشته باشد و پزشک تایید کند، بینی فانتزی یا عروسکی می تواند بهتر و زیباتر از بینی طبیعی باشد. این مدل بینی برای افرادی که بینی استخوانی با پوست نازک دارند ایده آل است.

نتیجه-عمل-زیبایی-بینی
عمل-زیبایی-بینی-

عوارض جراحی بینی عروسکی

نکته مهم در جراحی بینی عروسکی در تهران انتخاب بهترین جراح بینی است که دارای تبحر و مهارت بالا در جراحی بینی با مدل فانتزی یا عروسکی باشد. اگر جراح در انجام این مدل جراحی تجربه داشته باشد، عوارض این نوع جراحی نیز کمتر خواهد بود، تنها نیاز به مراقبتی است که فرد باید پس از عمل جراحی رعایت کند. این مراقبت ها برای کاهش تورم و احتمال خونریزی انجام می شود. در صورتی که این عمل توسط جراح فاقد تجربه کافی انجام شود، احتمال بروز عوارض وجود دارد. همچنین به دلیل غیرطبیعی بودن بینی بعد از عمل، ممکن است فرد مجبور به انجام جراحی ترمیمی بینی شود.

منبع:

https://plasticatijuana.com/barbie-nose-surgery/https://ariamedtour.com/reviews/patient-stories/pixee-fox/

دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

رابطه جنسی بعد از جراحی بینی

رابطه جنسی بعد از جراحی بینی

رابطه جنسی بعد از جراحی بینی ممکن است در ابتدا چندان جذاب نباشد، اما با شروع احساس بهتر، ممکن است بخواهید رابطه خود را مانند قبل از سر بگیرید....

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *