دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » جراحی بینی طبیعی در تهران
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی بینی طبیعی در تهران

جراحی بینی طبیعی در تهران یکی از عمل های زیبایی بینی می باشد که طرفداران خاص خودش را دارد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند فقط ایرادات و نواقص ظاهری بینی خود را اصلاح نمایند و از ایجاد تغییرات زیاد استقبال نمی کنند و تمایل ندارند علائمی از جراحی روی بینی نمایان باشد. جراحی طبیعی بینی باید توسط بهترین جراح زیبایی بینی در تهران انجام شود تا تمام نکات در رابطه با تناسب بینی با سایر اجزای صورت در نظر گرفته شود تا نتیجه جراحی ظاهری جذاب تر و زیباتر شود.

انجام جراحی بینی طبیعی

اولین تصمیم مهمی که می توانید برای به دست آوردن بهترین نتایج جراحی بینی طبیعی بگیرید، انتخاب بهترین جراح بینی است. این تصمیم را می توان تنها بر اساس تجربه اتخاذ کرد. به یاد داشته باشید که موفقیت در جراحی زیبایی بینی به همان اندازه که به دانش و تجربه جراح مرتبط است به زیبایی شناسی نیز مربوط می شود. این بدان معناست که دید جراح بسیار مهم است تا بینی شما طبیعی به نظر برسد و نتیجه دلخواه شما را داشته باشد.

عوامل تاثیرگذار در نتیجه جراحی بینی طبیعی

مهم ترین عامل در انجام یک عمل زیبایی بینی طبیعی شامل موارد زیر می باشد:

ابعاد صورت: به طور معمول وقتی به ارتفاع صورت خود نگاه می کنید، بینی باید یک سوم میانی صورت شما را بگیرد و زمانی که به عرض صورت خود نگاه می کنید، بینی به طور کلی یک پنجم میانی را پر کند. به یاد داشته باشید که طبیعی ترین جراحی بینی برای شما بر اساس جنسیت، ویژگی های صورت، ترجیحات و عوامل دیگر متفاوت است.

تناسب بینی و صورت: وقتی در مورد تناسب اجزای صورت صحبت می کنیم، در مورد عواملی مانند اندازه یک عنصر نسبت به اندازه سایر عناصر صورت سخن می گوییم. همچنین در مورد زوایایی مانند زاویه پل بینی، زاویه بین بینی و لب، و برجستگی و نوک بینی صحبت می کنیم. این ها عواملی هستند که دکتر در آنها متخصص است و از آنها برای ایجاد جراحی زیبایی بینی که برای صورت و ترجیحات شما بهترین است، استفاده می کند.

قسمت‌هایی از بینی: مورد دیگری که در جراحی بینی طبیعی توسط جراح مورد توجه قرار می گیرد قسمت های مختلف بینی شامل کلوملا، رادیکس، نوک بینی، قوس بینی می باشد. جراح بینی طبیعی با در نظر گرفتن ساختار و چگونگی هر یک از این قسمت ها جراحی بینی طبیعی را انجام می دهد.

انواع تکنیک جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی به دو صورت باز و بسته انجام می شود که در ادامه بیشتر در مورد تکنیک باز و بسته توضیح خواهیم داد.

جراحی بینی طبیعی با تکنیک باز

در این روش جراحی، برش های زیادی روی بینی ایجاد می شود تا جراح بتواند به قسمت های مختلف بینی دسترسی داشته باشد. در روش باز، برشی در امتداد لبه های داخلی بینی ایجاد می شود. برش دوم در ناحیه کلوملا یا پوست بین دو لوله بینی است. این برش ها باعث می شود تا پوست تا حدی از استخوان و غضروف زیرین جدا شده و به سمت بالا بلند شود.

برش های ایجاد شده در روش جراحی بینی باز V شکل می باشد. با توجه به اینکه در این روش برش های زیادی وجود دارد و پوست از استخوان زیرین جدا می شود، امکان تغییرات زیادی در این روش وجود دارد. این مورد یکی از مزایای جراحی بینی باز است. تکنیک رینوپلاستی باز بهترین روش برای رفع کمبود لوله های بینی و پیوند غضروف به قسمت های مختلف بینی است.

روش بینی باز برای افرادی اعمال می شود که بینی آنها با مشکلات اساسی مواجه است و باید تغییرات زیادی در نواحی مختلف بینی ایجاد شود. در نتیجه جراح با معاینات وبررسی های لازم تصمیم به انجام عمل باز می گیرد.

جراحی بینی طبیعی با تکنیک بسته

جراحی بینی بسته یکی از تکنیک های قدیمی است. در طی این تکنیک تمام برش ها در قسمت های داخلی بینی ایجاد می شود و هیچ برشی در خارج از بینی ایجاد نمی شود. بنابراین تعداد برش ها در روش رینوپلاستی بسته بسیار محدود است و میزان خونریزی در آن بسیار کم است. زمان جراحی با استفاده از این تکنیک کمتر خواهد بود و همچنین جراحی با تکنیک بسته نیازمند مهارت بسیار بالایی می باشد که لازم است در انتخاب جراح دقت کافی داشته باشید.

نتیجه جراحی بینی طبیعی

در بینی طبیعی سوراخ های بینی خیلی کوچک نمی شوند و قوس پشت بینی بسیار کوچک است. همچنین جراح بینی سعی می کند زاویه مناسبی بین بینی و پیشانی ایجاد کند که بین ۹۰ تا ۹۵ درجه است و از بالا رفتن نوک بینی جلوگیری می کند.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی جراحی بینی طبیعی پرداختیم و نکته بسیار مهمی که جهت انجام جراحی بینی طبیعی وجود دارد و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، انتخاب جراح متخصص و مجرب می باشد که در نتیجه جراحی بینی طبیعی تاثیر سزایی دارد. بنابراین حتما قبل از اقدام به جراحی نمونه کارهای جراح مورد نظر خود را بررسی کنید تا از جراحی خود رضایت کامل داشته باشید.

دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

گلودرد بعد از جراحی بینی یکی از مشکلات رایج است، به خصوص زمانی که از بیهوشی عمومی استفاده می شود. پس از جراحی تحت بیهوشی عمومی، بسیاری از بیماران تا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *