مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » جراحی زیبایی بینی طبیعی در تهران

جراحی زیبایی بینی طبیعی در تهران

بسیاری از افرادی که جراحی بینی انجام می دهند پس از دیدن نتایج جراحی بینی خود از ظاهر مصنوعی بینی خود رضایت کافی ندارند. جراحی بینی طبیعی به افراد این امکان را می دهد که فقط عیوب بینی خود را برطرف کرده و سایر قسمت های بینی طبیعی باقی می ماند. در جراحی بینی طبیعی بسیاری از افراد متوجه جراحی بینی نمی شوند.

بینی وسط صورت قرار دارد و یکی از ویژگی های مشخص ظاهری هر شخص است. اگر فرم یا اندازه بینی خود را دوست ندارید، می دانید که می تواند به طور قابل توجهی بر اعتماد به نفس و تصویر شما تأثیر بگذارد.

به طور کلی در جراحی بینی طبیعی تغییرات زیادی در بینی ایجاد نمی شود. بینی بی عیب و نقص که به خوبی با بقیه قسمت های صورت هماهنگ باشد زیبایی چهره فرد را افزایش می دهد. در حالی که بینی بسیار کوچک نه تنها زیبایی چهره را ایجاد نمی کند، بلکه بین صورت و اعضای آن ناهماهنگی ایجاد می کند.

چگونه طبیعی ترین عمل بینی را انجام دهید؟

اولین تصمیم مهمی که می توانید برای به دست آوردن بهترین نتایج جراحی بینی بگیرید، انتخاب جراح مناسب است. این تصمیم را می توان تنها بر اساس تجربه اتخاذ کرد. به یاد داشته باشید که جراحی زیبایی بینی به همان اندازه که به علم مربوط می‌شود، هنر نیز دارد. این بدان معناست که دید هنری جراح مهم است که بینی شما طبیعی به نظر برسد و از آن راضی باشید.

آیا من کاندید خوبی برای جراحی بینی طبیعی هستم؟

اگر هر یک از موارد زیر را تجربه می کنید، ممکن است کاندیدای ایده آل برای جراحی بینی طبیعی باشید:

  • از اندازه و شکل بینی خود نسبت به سایر ویژگی های صورت خود ناراضی هستید.
  • دارای نواقص ظاهری مادرزادی هستید.
  • افرادی که از آسیب حاد بینی رنج می برند.
  • افرادی که نمی توانند به درستی از طریق بینی نفس بکشند.
  • نارضایتی از عمل بینی توسط جراح دیگر

عناصر یک عمل طبیعی بینی

دیدگاه هنری جراح که با دیدگاه شما نسبت به بینی بهبود یافته شما هماهنگ است، مهم ترین عامل در انجام یک عمل زیبایی بینی است که “طبیعی” به نظر می رسد.

ابعاد صورت: این اندازه ها قد و عرض صورت شما هستند. این اعداد به بحث در مورد جراحی زیبایی بینی کمک می کند زیرا اندازه بینی شما مهم نیست، مگر در رابطه با بقیه قسمت های صورت. به طور معمول وقتی به ارتفاع صورت خود نگاه می کنید، بینی باید یک سوم میانی صورت شما را بگیرد. وقتی به عرض صورت شما نگاه می کنیم، بینی به طور کلی یک پنجم میانی را پر می کند. به یاد داشته باشید که طبیعی ترین جراحی بینی برای شما بر اساس جنسیت، قومیت، ویژگی های صورت، ترجیحات و عوامل دیگر متفاوت است.

تناسب بینی و صورت: وقتی در مورد تناسب اجزای صورت صحبت می کنیم، در مورد عواملی مانند اندازه یک ویژگی نسبت به اندازه ویژگی دیگر صحبت می کنیم. ما همچنین در مورد زوایایی مانند زاویه پل بینی، زاویه بین بینی و لب، و برجستگی و نوک بینی صحبت می کنیم. این ها عواملی هستند که دکتر در آنها متخصص است و از آنها برای ایجاد جراحی زیبایی بینی که برای صورت و ترجیحات شما بهترین است استفاده می کند.

قسمت‌هایی از بینی: در اینجا اصطلاحات مختلفی وجود دارد که در مورد جراحی زیبایی بینی با آن آشنا خواهید شد:

کلوملا: کلوملا قطعه ای از بافت در پایین بینی است که دو سوراخ بینی شما را از هم جدا می کند. تا حدی از نوک بینی محافظت می کند. یک برش از طریق کلوملا در رینوپلاستی باز وجود دارد که به دکتر دسترسی بهتری برای ایجاد بهترین ساختار داخلی بینی می دهد.

رادیکس: رادیکس جایی است که ساختار استخوان بینی شما به پیشانی شما متصل می شود. در حالت ایده‌آل رادیکس تقریباً همتراز با چین پلک بالا یا خط مژه شروع می‌شود پشت بینی. پشت بینی را می توان پل بینی شما نیز نامید. در پشت بینی هم غضروف و هم استخوان وجود دارد.

نوک بینی: نوک بینی شما معمولاً قسمتی از صورت شما است که بیشترین ارتفاع را دارد.

قوس بینی: یک سوم بالایی بینی شما به طور کلی قوس بینی در نظر گرفته می شود.

آیا می ‌توانیم دقیقاً بگوییم که نوک بینی باید در چه زاویه ‌ای باشد تا طبیعی ‌تر به نظر برسد؟ آیا می توان نسبت دقیق بین ارتفاع و عرض بینی “ایده آل” را ارائه داد؟ قطعا نه. در حالی که این عناصر تصمیمات بهترین جراح بینی را تعیین می ‌کنند، هیچ پاسخ ثابتی در مورد اینکه چه چیزی یک عمل زیبایی بینی طبیعی را تعیین می کند وجود ندارد.

بینی طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟

در بینی طبیعی سوراخ های بینی خیلی کوچک نمی شوند.

قوس پشت بینی بسیار کوچک است و جراح بینی سعی می کند زاویه مناسبی بین بینی و پیشانی ایجاد کند.

واضح ترین علامت طبیعی بینی فاصله بین لب بالا و بینی است که بین ۹۰ تا ۹۵ درجه است و از بالا رفتن نوک بینی جلوگیری می کند.

دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پس از جراحی بینی عوارض متعددی را ممکن است با توجه به شدت تغییراتی که در ساختار داخلی و خارجی بینی ایجاد شده است تجربه نمائید. یکی از مشکلاتی که برای...

آیا چسب بینی را کوچک می کند؟

آیا چسب بینی را کوچک می کند؟

زمانی که بینی‌های عقابی و استخوانی یکی از ویژگی‌های زیبایی به شمار می‌رفت احتمالا مربوط به صدها سال پیش می‌باشد، امروز بینی‌های کوچک، ظریف و خوش فرم...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *