مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » آیا بعد از جراحی زیبایی بینی حالت چهره تغییر می کند؟

آیا بعد از جراحی زیبایی بینی حالت چهره تغییر می کند؟

جراحی زیبایی بینی که به عنوان عمل بینی نیز شناخته می شود می تواند به طور چشمگیری و به طور طبیعی شکل ظاهری بینی و صورت را تغییر دهد. این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود و جراح برش هایی را در بینی ایجاد می کند تا بتواند استخوان، بافت و غضروف های بینی را تغییر شکل دهد. جراحی زیبایی بینی به دو ویژگی زیبایی و عملکردی بینی می پردازد. با این حال، اکثر افراد این روش را فقط برای اهداف زیبایی انجام می دهند.

برای دستیابی به نتایج مطلوب از جراحی بینی، این عمل نیازمند تجربه و همچنین مهارت جراح است. جراح باید تمام دقت خود را به کار گیرد تا از برداشتن بیش از حد بافت بینی خودداری کند و اگر از پیون بافت در جراحی بینی استفاده می کند باید نهایت دقت خود را به کار گیرد. زیرا در جراحی زیبایی بینی عملکرد بینی تحت تأثیر قرار نمی گیرد اما در برخی موارد ممکن است نیاز به انجام جراحی زیبایی ثانویه باشد.

اگر به فکر جراحی زیبایی بینی هستید باید قبل از انجام عمل این نکته را همواره در نظر داشته باشید که ممکن است جراحی زیبایی بینی سایر اجزای صورت را تحت تأثیر قرار می دهد.

مشاوره قبل از انجام جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی کمک می کند تا اندازه، شکل و ظاهر بینی را تا زیادی تغییر داد.

شما می توانید پس از اینکه جراح بینی مورد نظر خود را یافتید یک جلسه مشاوره قبل از انجام عمل بینی با وی داشته باشید تا در مورد خواسته ها و انتظارات خود از جراحی بینی را در میان بگذارید

مطمئن باشید جراح شما تجربه زیادی در زمینه جراحی زیبایی بینی دارد و شما برای دریافت یک نتیجه مطلوب از جراحی بینی باید انتظارات واقع بینانه ای از جراحی بینی داشته باشید و این اطمینان را داشته باشید که جراح بینی به تمامی نگرانی ها، سوالات شما در زمینه نحوه جراحی و مراقبت های لازم بعد از عمل بینی پاسخ خواهد داد.

جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود؟

روش جراحی زیبایی بینی دو روش کلی دارد: جراحی باز و بسته. در روش جراحی بسته برش در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود و هیچ جای زخمی خارجی ایجاد نمی شود. این گزینه دسترسی محدود به اجزای داخلی بینی را فراهم می کند. اما در روش جراحی زیبایی بینی باز برش در قسمت های زیرین بین سوراخ های بینی ایجاد می شود. جراحی بینی باز یک روش رایج می باشد و با توجه به میزان برش و نواحی ایجاد برش ها جراح بینی می تواند به نوک بینی و ناحیه وسیعی از داخل بینی دسترسی پیدا کند. این روش بسته به تغییراتی که باید در بینی ایجاد شود، ممکن است به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

نتیجه_ی دو هفته بعد از عمل به روش نیمه فانتزی

ویژگی های یک بینی زیبا چیست؟

شکل ظاهری بینی در تعیین نسبت کلی و تعادل صورت نقش اساسی دارد. اگر با سایر ویژگی های صورت سازگار نباشد، ممکن است صورت شما کمی عجیب به نظر برسد یا حداقل این گونه احساس شود. مفهوم زیبایی در طول سال های اخیر تغییر زیادی کرده است و از آنجا که رسانه ها و مجلات آنلاین بیشتر بر روی استانداردهای زیبایی زنان و مردان تأثیر گذاشته اند، امروزه شاهد افزایش سریع و گسترده جراحی های زیبایی صورت به خصوص جراحی زیبایی بینی به عنوان بخشی از جوانسازی صورت می باشیم.

تیغه بینی باریک

بیشتر افراد دوست دارند بینی آنها نازک باشد. بنابراین، باریک شدن عرض کلی بینی بخش مهمی از جراحی زیبایی بینی است.

نوک بینی خوش فرم

ویژگی دیگری از بینی که ممکن است برای اغلب افراد جذاب باشد نوک بینی با ارتفاع متناسب و شکلی مشخص است.

اندازه یکسان سوراخ های بینی

شکل و اندازه سوراخ های بینی نقش زیادی در زیبایی ظاهری صورت دارند. جراحی زیبایی بینی ممکن است به ایجاد سوراخ های بینی کوچکتر یا متقارن کمک کند.

زاویه بین نوک بینی و لب

معیار اصلی داشتن بینی ایده آل، زاویه بین نوک بینی و بالای لب بالایی شماست. این می تواند به تعریف بینی زنانه یا مردانه تر کمک کند.

شکل کلی بینی نسبت به صورت

این مساله مهم است که نمای کلی بینی باید با بقیه اجزای صورت متناسب باشد، در غیر این صورت هماهنگی و زیبایی در صورت دیده نمی شود حتی اگر چهره فرد زیبا باشد.

آیا تغییر شکل بینی منجر به ایجاد تغییرات چشمگیر در ظاهر کلی صورت می شود؟

اندازه، شکل، فرم نهایی بینی یا ظاهر بینی شما می تواند هماهنگی صورت را به دلیل موقعیت مهمی که در آن قرار دارد ایجاد یا از بین ببرد. اگر بینی خیلی بزرگ، کج یا صاف باشد، روی کل صورت تأثیر می گذارد. زمانی که اقدام به جراحی بینی می کنید باید بدانید سایر ویژگی های صورت نیز تحت تاثیر قرار می گیرند زیرا جراحی زیبایی بینی هماهنگی و تعادل صورت را بازیابی می کند.

بینی نقش بسیار مهمی در زیبایی صورت افراد دارد. به گونه ای که اگر فردی چهره ای زیبا داشته باشند اما بینی زشتی داشته باشد سایر زیبایی های صورت وی دیده نخواهد شد.

واقعیت این است که جراحی زیبایی بینی ساختار داخلی یا خارجی بینی را بهبود می بخشد مگر اینکه بیمار بخواهد سایر ویژگی های صورت را از طریق لیفت صورت یا جراحی چانه تغییر دهد. جراحی بینی ممکن است بسته به نیاز بیمار، شکل، اندازه، شکل ظاهری صورت وی را تغییر دهد. لب ها، چانه، گونه ها و سایر ویژگی های صورت دست نخورده باقی می مانند، مگر اینکه تحت اقدامات دیگر قرار بگیرند.

تغییر لبخند بعد از عمل بینی

یکی از سوالاتی که اغلب توسط افراد پرسیده می شود این است که آیا جراحی زیبایی بینی لبخند من را تغییر می دهد؟ پاسخ این سوال منفی است، حداقل اگر برای انجام جراحی بینی به یک جراح ماهر و با تجربه مراجعه کرده اید اینگونه نیست.

هرگونه تغییر در حرکت لب بالایی معمولاً فقط در صورت انجام کار بر روی نوک بینی اتفاق می افتد. اگر قوز روی بینی تراشیده شده باشد یا بینی به دلیل شکستگی تحت جراحی بینی قرار گرفته باشد، در لبخند افراد تأثیری نخواهد داشت. اما اگر برای تثبیت نوک بینی از تکنیک های بخیه خاصی استفاده شود، پس از اتمام جراحی برای مدت کوتاهی، لب فوقانی دچار بی حسی می شود. دلیل این امر این است که این غضروف های جدیدی در نوک بینی پیوند شده است. دلیل این این است که نوک بینی موقعیت جدید خود را حفظ کند و از افتادگی نوک بینی حین لبخند زدن خودداری شود.

https://straithclinic.com/2019/05/29/how-does-rhinoplasty-affect-my-facial-features/

دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پس از جراحی بینی عوارض متعددی را ممکن است با توجه به شدت تغییراتی که در ساختار داخلی و خارجی بینی ایجاد شده است تجربه نمائید. یکی از مشکلاتی که برای...

آیا چسب بینی را کوچک می کند؟

آیا چسب بینی را کوچک می کند؟

زمانی که بینی‌های عقابی و استخوانی یکی از ویژگی‌های زیبایی به شمار می‌رفت احتمالا مربوط به صدها سال پیش می‌باشد، امروز بینی‌های کوچک، ظریف و خوش فرم...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *