دکتر سیدعلی نبی پور » جراحی زیبایی بینی » بهترین سن برای عمل جراحی زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهترین سن برای عمل جراحی زیبایی بینی

بینی یکی از برجسته ترین ویژگی های صورت است و بسیاری از افراد احساس می کنند شکل یا اندازه بینی آنها روی اعتماد به نفس آنها در ظاهر آنها تأثیر می گذارد. جراحی زیبایی بینی تنها روش دائمی برای تغییر شکل بینی می باشد که اعتماد به نفس افراد را افزایش می دهد.

بهترین سن برای عمل جراحی زیبایی بینی

هنگامی که بینی متناسب با سایر اجزای صورت نباشد و دارای ظاهری نامطلوب و دفرمیتی داشته باشد، جراحی زیبایی بینی اغلب بهترین گزینه می باشد. بینی به راحتی از نظر دیگران پنهان نمی شود و یکی از ویژگی های برجسته صورت می باشد. ظاهر نامطلوب بینی برای نوجوانانی که در سنین رشد و بلوغ می باشند می تواند بسیار مشکل ساز شود و تنها مسله ای که ذهن آن را به خود مشغول می کند این است که چه مدت باید صبر کنند تا کاندید مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی شوند؟

 


برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر از دکتر علی نبی پور به گالری تصاویر سایت کلیک کنید.


جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی یک عمل جراحی زیبایی صورت است که برای تغییر شکل یا تغییر اندازه بینی انجام می شود. همچنین این جراحی در پی ضربات شدید به بینی یا آسیب دیدگی های گذشته انجام می شود. با این وجود می توان از این روش برای رفع مشکلات عملکردی نیز استفاده کرد که شامل بهبود مشکلات تنفسی ناشی از یک انحراف سپتوم بینی یا موارد زیبایی که اغلب مربوط به شکل یا اندازه بینی هستند.

جراحی بینی دارای نتایج کاملاً دائمی است و اکثر افراد به محض مشاهده نتیجه جراحی بینی خود، رضایت چشمگیری از ظاهر بینی و چهره  خود دارند.

جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود؟

بینی که از استخوان ها و غضروف ها تشکیل شده است به هر شکل و اندازه ای تغییر پیدا می کند. ظاهر بینی می تواند تحت تأثیر جراحی های قبلی، صدمات، بیماری ها، افزایش سن و سایر عوامل باشد. بسیاری از افراد از ظاهر بینی خود ناراضی هستند و می خواهند شکل آن را اصلاح کنند یا اندازه آن را کاهش دهند تا به نتیجه ایده آل خود برسند. جراحی زیبایی بینی به جراح این امکان را می دهد که بینی را به صورت ماهرانه تغییر شکل دهد، و با تراشیدن استخوان یا از بین بردن یا جابجایی برخی غضروف ها اینکار را انجام می دهد.

بهترین سن برای انجام عمل جراحی چه زمانی است؟

رشد بینی در اکثر افراد، بین ۱۷ تا ۱۹ سالگی متوقف نمی شود. اما در این مرحله، جراح می تواند با معایات فیزیکی و بالینی و به کمک اشعه ایکس تأیید کند که بینی فرد از رشد متوقف شده است. بعد از این معاینه می توانید با جراح بینی خود مشورت کنید تا کاندید بودن شما برای جراحی مشخص شود و بهترین زمان را برای برنامه ریزی این روش تعیین شود.

چه زمانی باید برای جراحی بینی اقدام کرد؟

صبر کنید تا بینی رشد کافی کند

نوجوانان باید قبل از عمل جراحی زیبایی بینی، صبر کنند تا بینی آنها به اندازه و رشد کافی خود برسد. رشد بینی خانم ها به طور معمول در سن کمتری نسبت به آقایان تکمیل می شود. دختران معمولاً در سن ۱۵ یا ۱۶ سالگی (گاهی اوقات زودتر) برای جراحی زیبایی بینی آماده می شوند، در حالی که پسران معمولاً حدود یک سال بعد در ۱۶ یا ۱۷ سالگی آماده جراحی بینی هستند.

 

بهترین سن برای عمل جراحی زیبایی بینی

رسیدن به سن بلوغ

اندازه بینی تنها جنبه است که باید هنگام فکر کردن در مورد جراحی زیبایی بینی در نظر گرفته شود. همچنین اطمینان از این که بیمار آینده نگر به اندازه کافی برای عمل جراحی به رشد و بلوغ کامل رسیده است. توجه داشته باشید جراحی زیبایی بینی یک عمل جراحی دائمی است. نوجوانانی که اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی می کنند باید انتظارات واقع بینانه ای از جراحی بینی داشته باشند.

روش های غیر تهاجمی زیبایی بینی را در نظر بگیرید

در برخی موارد اصلاح بینی با روش های غیر تهاجمی مانند استفاده از پرکننده های مختلف برای بهبود شکل بینی، می تواند گزینه موثری برای افرادی باشد که هنوز برای جراحی زیبایی بینی آماده نیستند. اما باید توجه داشته باشند که این روش دائمی نیست، اما می تواند نتایج خیره کننده ای به دنبال داشته باشد.

تاثیر روانی جراحی زیبایی بینی

عدم داشتن انتظار واقع بینانه از سوی فرد برای دستیابی به یک نتیجه بسیار مطلوب از جراحی بینی، همواره می تواند او را از نتیجه جراحی ناراضی نگه دارد. قطعا نمی توان با یک عمل جراحی، بینی را شبیه به افراد سرشناس و مورد نظر وی تغییر داد. این مسله از نظر منطقی کاملا غیرممکن است. گاهی اوقات، این یک مشکل زیبایی شناختی است. جراح باید بینی را به گونه ای جراحی کند که با سایر ویژگی های ظاهری صورت فرد، همخوانی داشته باشد، نه فقط بینی ای که به خودی خود زیبا به نظر برسد.

به منظور دریافت نوبت برای مشاوره قبل از جراحی بینی از دکتر سیدعلی نبی پور  می توانید با شماره های ۰۹۳۶۳۰۹۱۸۱۹ / ۰۲۶۳۲۲۱۶۴۰۳ و آدرس اینستاگرام با ایشان در ارتباط باشید. 

 

کلام آخر

بدین منظور می توان با مراجعه به یک جراح بینی در کرج مشاوره های لازم را در خصوص تعیین بهترین زمان برای انجام عمل بینی از بروز عوارض ناخواسته بعد از جراحی بینی جلوگیری به عمل آورد.

اگر شما هم تصور می کنید که زمان آن فرا رسیده که به انجام جراحی بینی فکر کنید می توانید با مراجعه به مطب دکتر علی نبی پور جراح بینی در کرج یک نتیجه بسیار مطلوب از جراحی زیبایی بینی دریافت نمایید.

 

دکتر سید علی نبی پور

دکتر سید علی نبی پور اشرفی

دکتر سید علی نبی پور اشرفی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی (ENT زیبایی بینی و پلاستیک صورت) متولد سال ۱۳۵۴هستند.

ایشان سال ۱۳۷۶ در دوره پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال ۱۳۸۴ نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند

ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و بینی خودشان را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۹۳ دریافت نمودند.

دکتر نبی پور تاکنون موفق به انجام بیش از ۲۰۰۰ عمل زیبایی بینی شده اند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

رفع گلودرد بعد از جراحی بینی

گلودرد بعد از جراحی بینی یکی از مشکلات رایج است، به خصوص زمانی که از بیهوشی عمومی استفاده می شود. پس از جراحی تحت بیهوشی عمومی، بسیاری از بیماران تا...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *